Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Türkiye’nin En İyi Kadın Haber Sunucuları

Türkiye’nin En İyi Kadın Haber Sunucuları

Bilgece Bilgece - - 7 dk okuma süresi
1 0
burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

Türkiye’ nin en iyi kadın haber sunucuları elbette bizleri ekrana en çok kilitleyen isimler. Bazen onları izlerken gözlerimizi kırpmadığımızı fark ettiğiniz olmuştur.

Türkiye’de haber saatinde insanların günlük stresine stres ekleyecek birçok olaya yer verilmektedir. Haber sunucuları bu noktada duruşları ve izahatleri ile oldukça önemli bir rol üstlenir. Görev aldıkları kanalda pozisyonlarının değerini belirleyen izleyici kitlesidir. Seyircinin en çok sevdiği kadın spikerler kanallarınca da sevilmektedir. Tabi işlerini iyi yapmalarının yanı sıra güzellikleri ile de ön plana çıkmaktadırlar. Ekrana yakışan bu bayan haber sunucuları aynı zamanda Türkiye’ nin en güzel kadınları listesinde de ilk sıralarda yer alan isimler.

Peki ekrana bu denli yakışan bu güzel haber muhabirleri kimdir? Kadın haber sunucu listesinde hangi isimler yer alıyor?

En Güzel ve En Başarılı Kadın Haber Sunucuları Top 10!

https://www.youtube.com/watch?v=7ettgkAFWmo

Türkiye’ nin en başarılı ve en güzel kadın haber sunucular listesi dediğimizde aslında liste çok uzar gider. Spor programlarından ana haber bültenlerine ya da sabah programlarına kadar devam eden bu silsilede birçok isim yer alıyor. Biz yazımızda en başarılı olarak gördüğümüz ve Türk halkının izlerken hayran kaldığı lisan- halleri ile ön plana çıkan kadın sunuculara yer verdik. İşte o güzel ve başarılı isimler:

1- Nevşin Mengü

burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

1982 Ankara doğumlu güzel haberci hem başarılı sunuculuğu hem de eğitim kariyeri ile dikkat çeken isimlerden. Ankara’ da eğitime başlayan Mengü, Ankara Ted Koleji’ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimini bitirdi. Sonrasında Galatasaray Üniversitesi’nde “Türkiye üzerine toplumsal incelemeler” tezi ile yüksek lisansını tamamladı. Aldığı eğitimin ciddiyeti ile haber saatlerinin merakla beklenen en güzel kadın sunucu yüzlerinden biri oldu. CNN Türk ekranlarında uzun süre görev alarak ana haber bültenleri arasında en çok izlenenler arasında yerini aldı.

2- Gülbin Tosun

burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

1977 İstanbul doğumlu güzel sunucu, FOX ekranlarında ana haber bülteni ile karşımıza çıkıyor. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Tosun, aynı zamanda Reuters Haber Ajansı’nda staj yaparak kariyerine oldukça iyi bir başlangıç yapmıştır.

3- Kadın Haber Sunucuları Arasında Efsaneleşmiş İsim |Jülide Ateş

burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

Ekranların en hanım hanımcık narin yüzlerinden olan Jülide Ateş, duruşu ve güzelliği ile seyircinin gözdesi olan isimlerden. Haber sunuculuğu konusunda bulunduğu yere en çok yakışan isimler sorulduğunda kesinlikle akla ilk gelen isimler başında gelir. 1971 Elazığ doğumlu güzel sunucu, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İngilizce öğretmenliği mezunu. Aynı zamanda 1990 Türkiye güzeli seçilen Ateş, Kanal D, TRT, CNN, Show TV, Star ve TGRT gibi birçok TV kanalında başarılı şekilde çalışmalarını sürdürmüştür.

4- Nazlı Çelik

burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

1977 İstanbul doğumlu Nazlı Çelik aslen Mardin Nusaybinlidir. Eğitimini yurt dışında özel bir kolejde yatılı tamamlayan Çelik, üniversiteyi Emerson Üniversitesi radyo ve televizyonculuk bölümünde tamamlamıştır. 1999 Türkiye’de NTV ‘ de ekran başına geçen Nazlı çelik uzun zamandır Star TV ekranlarında karşımıza çıkmaktadır.

 

5- Pelin Çift

burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

TRT ekranlarının en güzel sunucuları arasında yer alan Pelin Çift, 1978 İzmir doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesi radyo ve televizyonculuk bölümü yüksek lisans programını tamamlamıştır. NTV’ de başlayan haber sunuculuğu serüveni SKYTÜRK, CNN, Habertürk, Show TV ve TRT kanalları ile şeklinde devam etmektedir. Şu an hala TRT ekranlarında değerli izleyicileri ile buluşmaktadır.

6- Simge Fıstıkoğlu

burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

1982 İstanbul doğumlu güzel sunucu, İstanbul Üniversitesi Spor Bölümü mezunu. Kariyerine Habertürk spor haber spikerliği ile başlayan Fıstıkoğlu, daha sonra spor bölümü müdür oldu. A Haber, Habertürk, Show TV, TRT Spor ve NTV Spor olmak üzere en çok izlenen spor programlarında ekran karşısına geçti.

7- Şükran Albayrak

burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

Fenerbahçe’nin eski basketbolcusu olan Albayrak 1982 İstanbul doğumludur. Aslen Sırbistan göçmeni olan güzel sunucu kariyerine spor sunuculuğu yaparak devam etmektedir.

8- Gözde Atasoy Kökçü

burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

1986 İstanbul doğumlu güzel sunucu son dönemlerde mesleği haricinde İspanya’ daki tatil dönüşünde Sağlık Bakanlığının belirttiği karantina süresine uymaması ile konuşuluyor. Ekrana geçmekle kalmayıp, halkın arasına karışan güzel sunucu özellikle sosyal medya üzerinde ciddi eleştiri yağmuruna tutuldu. Son olarak da canlı yayında istifa eden Atasoy bu istifası ile çok konuşuldu. CNN Türk, Kanal D gibi kanallarda görev almıştır.

İlginizi Çekebilir: Erman Toroğlu Yeni İmajı ile 20 Yaş Gençleşti

9- Sine Büyükaka

https://www.youtube.com/watch?v=KTPY-5O4Zi0

1983 İstanbul doğumlu güzel sunucu, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Dijitürk’ de içerik bölümünde başlayan medya serüveni, NTV Spor ile devam etmiştir.

10- Berfu Haşıoğlu

burcu-alem-turkiyenin-en-iyi-kadin-haber-sunuculari

Aslen Samsunlu olduğu bilinen güzel sunucu SKYTürk ekranlarında karşımıza çıkmaktadır. Spor programlarının gülen yüzü haline gelmiş ve hafızalara bu şekilde kazınmıştır.

 

www.suttonline.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.