«
  1. Anasayfa
  2. Alışveriş
  3. Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları

Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları

burcu-alem-vucut-tipine-gore-giyinme-tuyolari

Vücut tipine göre giyinme hem erkeklerin hem de bayanların çok önem verdiği bir husustur. Kim vücuduna yakışan kıyafet giymek istemez ki? Tabi bazılarının vücut şeklini tanımadığı çok belli ki vücut yapısına göre çok değişik ötesi kıyafet seçimleri de mevcut 😊

Şimdilerde modaya uymak gibi dertlerin yanında vücuda yakışanı da bulmak önemli. Kişi elbiseyi seçti beğendi… Peki ya sonra? Bu elbise kalçası geniş birinde sahip olduğu görüntü ile düz bir vücut hattına sahip birisindeki görüntü ile hiçbir olur mu? Hele ki de kalça genişliğine rağmen daha narin vücutlara gidecek balık modellerin ısrarla giyilme çalışılması da tam bir fiyosko! Bu balık model etek ya da elbiselerin hezimetini herkes bilir o nedenle anlatmak istediğimizi anladığınızı umuyoruz🙄🙄

burcu-alem-vucut-tipine-gore-giyinme-tuyolari

Bir moda olabilir ancak sırf moda diye bunu üzerine giymek de ciddi cesaret işidir. Aslında kişi kendisine yakışanı giyse belki de modaya da ihtiyacı kalmayacak. Çünkü ne giyse yakışacak. Omuz genişliği olmayan zayıf birisinin ceket giymesi geniş omuzlu birinin ceket giymesi ile aynı olamaz. Geniş omuzlar ceketler için tasarlanmıştır adeta… İşte burada karşımıza çıkan en önemli durum bayan ya da erkeklerin vücut tipini iyi tanımalarıdır. Vücut tipine göre giyim her zaman sizi zirveye taşıyacaktır. Vücut tipine göre giyinme erkek kreasyonları içerisinde kıyafetleri doğru seçmesi için yardımcı olacaktır. Aynı şekilde vücut tipine göre giyinme kadın moda takipçileri için de çıkan modeller arasında en doğru seçime giden yol olacaktır.

Vücut Tipine Göre Giyinme Önerileri

YouTube video

Vücut tipine göre giyinme tarzı sizi diğer kişiler çok daha şık bir duruşa kavuşturacaktır. Özellikle modayı yakından takip edenler için olmazsa olmazdır. Çünkü en başarılı kıyafetler dahi her vücutta aynı güzellikte durmaz. Kişinin boyu, kalça yapısı, omuz genişliği bel ve göğüs ölçüsü toplu bir etkendir. Bu nedenle giyim önerisine ihtiyaç duyuyorsanız modanın herkese sunduğu kıyafet sunumlarından önce mutlaka vücut tespiti yapmalısınız. Sonrasında eğer bu kıyafetler vücut yapınıza uygun değilse fazla zorlamadan bu sevdadan vazgeçmelisiniz. Çünkü bazı gördüğümüz tablolar kişilerin kendilerine hiç uymayan kıyafetlere dolaştığını gösteriyor. Bu durum da oldukça göz yorucu olmuyor değil! O halde hangi vücut tipine hangi tip kıyafetler gider gelin beraber inceleyelim:

1- Armut Vücut Tipine Göre Giyinme

burcu-alem-vucut-tipine-gore-giyinme-tuyolari
Kim Kardashian- Armut Vücut tipi

Armut vücut tipi için en önemli kısım kalçalardır. Kalça oldukça belirgindir. Omuzlar düşük ve dardır. Üst kısım zarif alt kısım ise dolgundur. Bu tip vücuda sahip kişilerin bacakları da kalındır. Oldukça kıvrımlı hatlara sahiplerdir. Özellikle omuzları ön plana çıkararak kalça belirginliğini biraz arka plana bırakabilirsiniz bu sayede de vücut eşit şekilde görünüme sahip olur. Bu tip vücuda sahip kişiler bacaklarını ince göstermeye çalışmaktan kaçınmalıdır. Çünkü her dar deneme bacaklarını vücudu ile orantısız yapacaktır. İsterlerse dolgulu sütyen ile omuz kısmını daha da geniş gösterebilirler.

2- Kum Saati Vücut Tipine Göre Giyim Şekli

burcu-alem-vucut-tipine-gore-giyinme-tuyolari

Kum saati tipinde yağ vücutta eşit şekilde dağılım gösterir. Kalça ile göğüs aynı hizadadır. Aynaya bakınca kalça ve göğüs ölçüsü birdir. Kum saati vücut tipi ince bir bele sahiptir. Kalça ve omuzlar eşit ölçüde bel ise genele oranla daha küçüktür. Bu sebeple kıyafetlerde odak noktası beldir. Bele hangi aksesuarı taksanız sizi kurtarır. Yaka kısmı açık olmayan modeller tercih edilmeli yoksa ortaya çok absürt görüntüler çıkabilir. Bu tip bir vücutta göğüslerin dik durması sarkmaması önemlidir. Çünkü göğüsler büyük olur. Bu nedenle destekle sütyen kullanımı önemlidir. Dökümlü ya da rahat kıyafetler kesinlikle sizi hamile gibi gösterecektir. Bu nedenle mutlaka üzerinize oturan kıyafetleri tercih edin.

 

3- Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

burcu-alem-vucut-tipine-gore-giyinme-tuyolari

Dikdörtgen ya da düz vücut tipi diye adlandırılan bu tip vücutlarda aslında etek ve pantolon konusu biraz sorun olabilir. Yeterli genişliğe sahip olmayan kalça oldukça düz omuzlarla eşit hizaya sahiptir. Kısa etekli düz elbiseler, kalem etekler için oldukça uygun bir vücut stilidir. Belden sıkmalı modeller ile kadınsı bir görünüm katılabilir aksi takdirde tüm kıyafetlerde erkeksi bir duruş sergilenir. Fırfırlı modeller tercih edilebilir. Pileli etek ve elbiseler, kiloş etekler hareketli yapıları ile muhteşem bir bacak yapısı ortaya koyacaklardır.

4- Elma Vücut Tipine Göre Giyim

burcu-alem-vucut-tipine-gore-giyinme-tuyolari

Elma tipli vücut şeklinde bütün kilo kollar ve göbek arasında kalan kısımda yoğunlaşır. Burada kollar ve bacaklar görünüşe göre incedir. Orta kısım ise şişkin ve dolgun durur. Bazı kadınlarda göğüs küçük olsa da karın bölgesi oldukça geniş durur. Bu tip vücuda sahip kişiler genellikle uzun kollu kıyafet tercih etmelidir. V yakalı giysiler boyun kısmını daha uzun göstereceği için her kıyafette itina ile seçilebilir. Dar ya da düz kesim pantolon tercih etmekten kaçınmalılar. Daha çok İspanyol paça giyilebilir. Kalça kemiğine tam oturan etek ve pantolon tercih edilmelidir. Elma tipinde karın bölgesi geniş olduğu için üst kıyafeti bol tercih edebilirsiniz.

Eğer vücut tipine göre giyinme konusunda yeterli bilgiye sahip olduysanız seramik takılar ile de şıklığınızı destekleyebilirsiniz.

5- Oval Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

YouTube video

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *