Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Çalışma Hayatı
  4. »
  5. Work and Travel Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Work and Travel Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Bilgece Bilgece - - 6 dk okuma süresi
1 1
burcu-alem-work-and-travel-nasil-yapilir-basvuru-sartlari-nelerdir

Work and Travel, gez ve çalışın ötesinde eğitim aldığınız süre içerisinde aynı zamanda kariyerinizi yükseltmeniz için de büyük fırsat! Hem yurt dışı gezisi, hem yeni kültür gezme tanıma hem de güzel bir gelecek inşa etmek için aslında kaçırılmaması gerekli!

Peki, work and travel nedir? Ne işe yarar? Kimler bu programa hangi şartlarla katılabilir? Bu programa katılırsanız hangi ülkeye gidersiniz? Program dahilinde hangi meslekleri yapabilirsiniz? Bu programa dahil olmak isterseniz hangi şirketlerle irtibata geçmelisiniz? Gelin tüm detayları ile program hakkında bilgileri alalım ve yeni bir hayatın kapılarını aralayalım:

Work and Travel Nedir? Work and Travel Nasıl Yapılır?

YouTube video

Work and travel Amerika’ nın 1961 den bu yana dünya geneline sunduğu kültürel değişim programlarından birisidir. Oldukça geniş kapsamı ile herkesin ilgisini çeken ve gerçekten bir gelecek vaad eden bir programdır.

Bu değişim programı sayesinde Amerika’ ya eğitim için gittiğinizde hem oranın kültürü hakkında bilgi edinmiş hem de gelecek vaad eden bir ülkede çalışıyorsunuz. İş imkanları bakımından Amerika dendiğinde birçok kişinin hayalini süsleyen bir ülkenin adı geçtiğini herkes bilir. Bu nedenle herkesin hayalini süsleyen bu durum kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Yurt dışında çalışmak, iş kurmak, genç yaşta bir kariyer elde etmek ya da girişimcilik hayalini gerçekleştirmek oldukça büyük bir başarıdır.

burcu-alem-work-and-travel-nasil-yapilir-basvuru-sartlari-nelerdir

Eğer sizin de yurt dışında çalışmak gibi bir hayaliniz varsa mutlaka work and travel programından faydalanmanız gerekli. Çünkü bu değişim programı sayesinde hem Amerikan kültürünü daha iyi yakından tanıyabilir, o kültüre uygun iş fırsatları oluşturabilirsiniz. Yaşam düzeninizi kurup yeni arkadaşlar edinip pratikte İngilizcenizi geliştirme imkanınız olacaktır. Belki de aylarca kursa gidip öğrenmediğiniz yabancı dili bir anda tam da mekanında öğrenme imkanına sahip olacaksanız. Doğal lisanı ile yabancı dil geliştirme fırsatı, iş imkanı ve eğitim muhteşem 3 ü 1 arada fırsat değil mi?

burcu-alem-work-and-travel-nasil-yapilir-basvuru-sartlari-nelerdir

Bunun dışında kendi kültürümüzden örneklerle Amerika’ da yeni bir girişim örneğine imza atabilirsiniz. Bu nedenle siz de mutlaka yurt dışı danışmanlık firması ile görüşerek ilk adımı atabilirsiniz. Bu yurt dışı değişim programından yararlanmak isteyenler öncelikle bir danışmanlık firmasından profesyonel destek almalıdır.

Work and Travel Şartları Nelerdir? Work and Travel 2021 Başvuru Ne Zaman Yapılır?

burcu-alem-work-and-travel-nasil-yapilir-basvuru-sartlari-nelerdir

Öncelikle ilk şart 4 yıllık örgün öğretim öğrencisi olmanızdır. Bu eğitiminizi Amerika’ da devam ettirebilecek şekilde en az 2. Sınıf öğrencisi olmanız gereklidir. Yüksek lisans ya da doktora öğrencisi de olunabilir.

Yaş sınırı 18-30 yaş aralığıdır ancak 26 yaş sonrasında vize almak daha zorlu hale gelmektedir.

İngilizce dil seviyeniz intermediate düzeyinde olmalıdır. İngilizce seviyesi başvuru esnasında ölçülür ve yeterli ise başvurunuz kabul edilir.

Work and Travel Şirketleri Hangileridir? Work and Travel Ajansları Ne İş Yapar?

https://www.youtube.com/watch?v=Sq_7TCxOoAc&feature=emb_logo

Work and Travel şirketleri ve ajansları, yurt dışı değişim programlarına katılmak isteyenlere hem başvuru hem de hazırlık aşamasında yardımcı olurlar. Başvuru için gerekli koşulları sağlamanız için gerekli danışmanlık hizmetini sunarlar.

Work and Travel Kaç Ay Sürer?

burcu-alem-work-and-travel-nasil-yapilir-basvuru-sartlari-nelerdir

Work and Travel ile en az 2 ay en çok 6 ay yurt dışında bulunma imkanına sahip olacaksınız. Aslında yurtdışında tatil yapmanın hem keyifli hem de en hesaplı yoludur desek yanlış cümle kurmuş olmayız.

Work and Travel Meslekleri Hangileridir?

burcu-alem-work-and-travel-nasil-yapilir-basvuru-sartlari-nelerdir

Amerika’ da yurt dışı eğitim programı ile gelen kişilere iş imkanı sağlayan yerler ve meslek grupları şu şekilde ifade edilebilir:

Indıan Travel Hotel- Housekeeper

Denny’s Restaurant – Crew Member

Elevation Otel- Housekeeper

Sands Resorts – Housekeeping gibi pek çok opsiyon mevcut.

Work and Travelda Ne Kadar Para Kazanılır? Work and Travel 2.İş

burcu-alem-work-and-travel-nasil-yapilir-basvuru-sartlari-nelerdir

Work and Travel değişim programında çalışma yerine göre fiyat değişmektedir. Kazançlar saatlik dilimde ortalama 8$ dan başlamaktadır.  Dileyenler 2. iş olarak da diğer işletmeleri tercih edebilirler ancak ingilizce konusunda oldukça iyi olmaları gereklidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.