«
 1. Anasayfa
 2. Diziler
 3. Yasak Elma Zehra Kimdir? Gerçek İsmi Nedir?

Yasak Elma Zehra Kimdir? Gerçek İsmi Nedir?

yasak-elma-zehra-kimdir

Pazartesi günleri Fox TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma Zehra karakteri ile izleyicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Zehra Argun karakterini canlandıran Şafak Pekdemir ile alakalı merak edilen birden çok soru bulunmaktadır. Yasak Elma Zehra kaç yaşında , Yasak Elma Zehra kiminle evlendi , Yasak Elma Zehra erkek hali en çok merak edilen konulardan bir tanesidir.

YouTube video

Pazartesi günlerini iple çeken izleyici oyuncuların hemen hemen hepsi hakkında ayrıntılı araştırmalar yapıyor. Bu isimlerden biri de Halit Argun karakterinin kızı olarak karşımıza çıkan Zehra Argun… Fox TV’nin sevilen bu dizisinde geçtiğimiz hafta önemli değişiklikler yaşandı. Yaşanan bu değişiklik ile beraber bazı karakterler daha da ön planda olmaya başladı. Zehra da ön plana çıkarılan oyunculardan bir tanesidir.

Yasak Elma Zehra Kimdir?

yasak-elma-zehra-kimdir

Zehra Argun karakteri ile alakalı en çok merak edilerek araştırılan sorulardan biri Yasak Elma Zehra gerçek adı nedir? Sorusudur. Zehra karakterine Şafak Pekdemir isimli oyuncu hayat vermektedir. Zehra dizinin başrollerinden biri olan Halit Argun karakterinin en büyük kızıdır. Diğer kardeşlerine ablalık yapma görevi de Zehra’ya düşmektedir. Öte yandan babasının hayatına giren kadınları da babasından çok fazla kıskanmaktadır. Zehra dizide hiç ciddi bir ilişki yaşamamış genç bir kızdır. Bu nedenle kendisi bile kendini evde kalmış bir kız olarak nitelendirmektedir.

yasak-elma-zehra-kimdir

1988 yılında dünyaya gelen Şafak Pekdemir Beykent Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar ve Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. İlk oyunculuk tecrübesini ise 2011 yılında ekranlara gelen Şüphe isimli dizi ile beraber yaşamıştır. 2014 yılında vizyona giren İncir Reçeli 2 isimli yapım ile de adından daha fazla söz ettirmeye başlamıştır. Ayrıca bir zamanlar severek izlenen Türk Malı isimli dizide de beğenileri toplamayı başarmıştır. 2015 yılında ekrana gelen Asla Vazgeçmem dizisinde de başarılarına devam etmiştir. Son olarak da Yasak Elma dizindeki Zehra karakteri ile izleyicinin takdirini toplamayı başarmıştır. Bunların haricinde birçok tiyatro oyununda da yer almıştır.

Yasak Elma Zehra Erkek Hali

yasak-elma-zehra-kimdir

Son zamanlarda birçok kişi internet üzerinden Yasak Elma Zehra erkek hali ya da Yasak Elma Zehra sesi gibi konuları araştırmaktadır. Bunun sebebi de Şafak Pekdemir’in sesinin diğer kadınlara nazaran biraz daha kalın olmasından kaynaklanmaktadır. Şafak Pekdemir de bu konu ile alakalı konuştu. Küçükken sesinin kalın olmasını çok dert ettiğini fakat artık sorun etmediğini hatta sesi ile barışık olduğunu ifade etti. “Bazen taksi çağırmak için taksi durağını aradığımda telefonda konuştuğum kişi kapatırken “tamam Şafak Bey” diyor, ama artık bunu sorun etmiyorum.” diye de ilave etti.

Yasak Elma Zehra Kiminle Evlendi

yasak-elma-zehra-kimdir

Zehra karakterini canlandıran Şafak Pekdemir ile alakalı merak edilen bir diğer konulardan biri de Yasak Elma Zehra kiminle evlendi sorusudur. Şafak Pekdemir evli mi soruları da oldukça merak edilmektedir. Şafak Pekdemir Burak Mengü ile evlidir. Burak Mengü gazeteci Nevşin Mengü’nün kardeşidir. Burak Mengü’nün babası ise avukat olup bir zamanlar CHP milletvekilliği görevi yapmıştır. Canlandırdığı Zehra karakteri ise dizi de 3 kez evlenmiştir. İlk olarak dizide doktor olarak karşımıza çıkan Sinan karakteri ile evlenmiştir. Evlilikleri çok kısa süre içerisinde bitmiştir. İkinci olarak ise Yıldız’ın eski kocası Kemal ile evlendi. Kemal ile de evlilikleri çok uzun sürmedi. Son olarak ise diziye sonradan dahil olan Mert ile evlendi.

Şafak Pekdemir Oynadığı Diziler ve Filmler

YouTube video

Şafak Pekdemir rol aldığı Yasak Elma dizisinden sonra adından daha fazla söz ettirmeye başlamıştır. Diziyi severek izleyenler Zehra karakteri hakkında internet üzerinden çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bunlardan biri de Şafak Pekdemir’in bugüne dek rol aldığı tüm dizi ve filmlerdir. Biz de sizler için oynadığı tüm yapımları araştırıp derledik. Bu yapımları şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

 • Sadist – 2009 yapımı kısa bir filmdir.
 • Türk Malı – 2010 yapımı TV dizisidir.
 • Firar – 2011 yapımı TV dizisidir.
 • Şüphe – 2011 yapımı TV dizisidir.
 • Leyla ile Mecnun – 2012 yapımı TV dizisidir.
 • İncir Reçeli 2 – 2014 yapımı sinema filmidir.
 • Asla Vazgeçmem – 2014 ile 2015 yapımı TV dizisidir.
 • Deli Aşk – 2017 yapımı sinema filmidir.
 • Deniz ve Güneş – 2018 yapımı sinema filmidir.
 • Yasak Elma – 2018 yapımı sinema filmidir.

Bu yapımlar arasında en çok Yasak Elma isimli dizi ile adından söz ettirmeye başlamıştır. İncir Reçeli 2 ve Leyla ile Mecnun gibi yapılarda da oldukça beğenilen bir oyuncu olmuştur.

Yazımızı beğendiyseniz Reyting Rekorları Kıran Masumlar Apartmanı Dizisi ve Masumlar Apartmanı Oyuncuları konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Pingback: Gaga Bulut Öldü Mü?

 2. Pingback: Arka Sokaklar Aylin Diziden Çıktı mı? Özlem Çınar Kimdir?