«
  1. Anasayfa
  2. Burçlar ve Astroloji
  3. Yay Burcu Genel Özellikleri Nelerdir?

Yay Burcu Genel Özellikleri Nelerdir?

Bir ateş elemanı olan Yay burcu, ikizler ve koç burcuyla uyumludur. En uğurlu günü Perşembe, en uğurlu sayıları; 3, 7, 9, 12 ve 21’dir. En sevdiği renk mavi olan Yay burcu insanlarının en güçlü yönleri; cömertlik, idealist olmaları, mizah anlayışlarıdır. Yay burcu tarihi 22 kasım ve 21 aralıktır. Yani bu burca sahip olmak için 22 kasım ile 21 aralık tarihleri arasında doğmak gerekmektedir.

YouTube video

Yay burcu insanlarının en zayıf yönleri arasında;

  • Çok sabırsız olmaları
  • Sunmaları gerekenden daha fazla vaatte bulunmaları ve
  • Diplomatik olmaları vardır.

Özgürlüğü, seyahat etmeyi, felsefe yapmayı, açık havayı seven yay burçları; sarhoş insanları, kısıtlı davranışları, ayrıntıları sevmezler.

yay-burcu-genel-ozellikleri-nelerdir-yay-burcu-yukseleni

Zodyak haritası içinde meraklı ve en enerjik burçlardan biri olan Yay burcu, açık fikirli olmaları ve felsefik görüşleri ile yaşamın anlamını bulmuş gibidirler.  Dışa dönük, iyimser ve hevesli olan yay burçları, değişikliklerden de hoşlanırlar.

Yay burcu insanları özgür olmaktan hoşlanır. Farklı kültürlere ve felsefik görüşlere bayılırlar. Hoşgörülü ve sosyal insanlardır.

Yay Burcu Aşk ve Cinsellik

Yay burcu insanları, oldukça esprili ve eğlenceli kişilerdir. Her şeyi deneyimlemekten hoşlanırlar. Yay burcu insanlarında aşk ve cinsellik arasında çok ince bir çizgi bulunur. Değişime ve çeşitliliğe odaklanırlar.

Eğer gerçekten aşık olurlarsa; oldukça sadık ve adanmışlık karakteri çizerler. Partnerlerinde entelektüellik, hassasiyet ve etkileyicilik ararlar.

İlginizi Çekebilir: Balık Burcu (19 Şubat-20 Mart)

Yay Burcunda Arkadaş ve Aile İlişkileri

Yay burcu insanları çok eğlenceli olduklarından, etraflarında her zaman insanlar bulunur. Oldukça cana yakın insanlardır.  Cömertlikleri oldukça ünlüdür. Yay burcu insanları, ailesine düşkündür. Ailesi için yapmayacakları hiçbir şey yoktur.

Yay Burçlarının Kariyer ve Paraları

Yay burcu insanları, hayallerine ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar. Yay burcu insanlarından harika satış görevlileri çıkmaktadır. Bunun yanında fotoğrafçı, araştırmacı, büyükelçi, ithalat ve ihracatçı, sanatçılar da çıkmaktadır.

Yay burcu insanları eğlenceye önem verir. Para harcamayı severler. Zodyak haritasında en mutlu burç olarak nitelenen yay burcu insanları, risk almayı severler.

Yay Burcu Özellikleri Erkek

Yay burcu erkeği, din ve felsefeyi sever.  Maceracı ruhları vardır. Sürekli hareket halinde olmak için çaba sarf ederler. Yeni yerler keşfetmeyi amaç haline getirmişlerdir. Yay burcu insanları, cesaretli, dürüst ve iyimserdir. Dikkatsiz ve sabırsızlığı ise kötü özelliklerindendir. Eğlenceli yapıları yapıları sebebiyle insanlar tarafından imrenerek bakılırlar.

Yapışkan kadınlar yay burcu erkeklerine göre değildir. Yay burcu erkeğini baştan çıkarmak için, nerede ne zaman ne yapacağını bilmek ne zaman sırtını yaslaman gerektiğini ya da dayamaman gerektiğini bilmek gereklidir.

Yay Burcu Özellikleri Kadın

Yay burcu kadını, vahşidir. Bağımsız ve eğlenceli yapıya sahip insanlardır. Yay burcu yükseleni gibi arkadaş canlısıdırlar. Yeni insanlarla konuşmayı oldukça çok severler. Özellikle kendilerini cinsel açıdan ifade etmeye bayılırlar. Hayatın tüm nimetlerinden yararlanmak isteyen yay burcu kadınları, kişiliğiyle de merak uyandıran ve heyecan veren biridir.

Özgürlüğe ve bağımsızlığa son derece düşkün olan yay burcu kadınları, insanlara karşı oldukça dürüsttür. Yay burcu kadınlarını baştan çıkarmak için, maceralardan ve uzun sohbetlerle gönlünü kazanmaktan başlayabilirsiniz.

yay-burcu-genel-ozellikleri-nelerdir-yay-burcu-yukseleni

 

Yay burcu kadını cinsellik konusunda da heyecan ve tutku arar. Mutsuz ilişkilerden hoşlanmaz. Bu yüzden bir kişiye bağlı kalmaz ve farklı ilişkileri de denemeye bayılırlar. Fakat yay kadını için mutluluk son derece önemlidir. Dilerseniz yay burcu günlük ya da yay burcu haftalık yorumlarını da takip edebilirsiniz.

Yay Burcu Yükseleni

yay-burcu-genel-ozellikleri-nelerdir-yay-burcu-yukseleni

Bu burca sahip birçok kişi yay burcu yükseleni nedir şeklinde de araştırmalar yapmaktadır. Yükseleni yay olanlar genellikle hayata ve her şeye karşı iyimser insanlardır. Oldukça arkadaş canlısı ve samimi olurlar. En korktukları şeylerden biri de karşılarındaki insanları incitmektir. Yay burcu yükseleni olan insanlar girdikleri ortama çok kolay adepte olabilen insanlardır.

yay-burcu-genel-ozellikleri-nelerdir-yay-burcu-yukseleni

Espri yapmayı çok severler. Hatta beğenmedikleri bir şey olduğu zaman da bunu genellikle espiri yoluyla ifade etmeyi tercih ederler. Oldukça neşeli olan bu insanlar aynı zamanda özgürlüklerine de çok düşkünlerdir. Genellikle çok neşeli oldukları için canları sıkkın olduğunda etrafındaki hemen hemen herkes kolay bir şekilde bunu fark eder. Bu onların çok hoşlanmadıkları bir yönleridir. Duygularını bu kadar ortaya dökmekten çok hoşlanmasalar da yay burcu yükseleni için aksi pek mümkün değildir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Pingback: Yay Burcu Kadını Yanınızda Olduğu İçin Şükredeceğiniz 10 Sebep!