Yüz Germe Ameliyatı 2021 Fiyatı Nedir?

 • Beğen
  Loading...

Yüz germe ameliyatı yüzde bulunan kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi amacı ile yaptırılan bir yöntemdir. Bu işlemin tıp literatüründeki adı ise ritidektomidir. Son yıllarda yaşlanma etkilierini azaltmak amacı ile bu tür operasyonlara rağbet çok fazla artmıştır. Yaşlılık ile beraber gelen yüzdeki tüm problemleri gidermek amacı ile yapılan operasyonlara yüz yenileme adı verilmektedir. Endoskopik yüz germe ameliyatı videosu YouTube isimli en çok video içeriği bulunan sitede de sık sık aratılmaktadır.

Zamanın ilerlemesi ile beraber herkeste yaşlanma etkileri gözle görünmeye başlanmaktadır. Bu tür yüz ile alakalı tüm operasyonlar artık yüz yenileme olarak isimlendirilmeye başlanmıştır. Yaşlanma etkileri herkeste aynı şekilde görülmeyebilir. Bu tür yaşlanma belirtilerine etki edecek birçok faktör bulunduğunu söylemek mümkündür. Çevresel ve genetik faktörler ilk akla gelenlerden arasında yer almaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranlar Hangi Sebeple Yaptırmaktadır?

Yüz germe ameliyatı yaptıranlar yaşlanmaya bağlı olarak görülen bazı etkilerden kurtulmak amacı ile bu ameliyatı yaptırmaktadır. Söz konusu etkileri ise şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

 • Göz çevresinde meydana gelen çizgiler
 • Alın çizgilerinin daha da belirgin bir hal alması
 • Yanakların yavaş yavaş sarkmaya başlaması
 • Burun bölgesinde rastlanan derin çizgiler
 • Kaşlarda düşüklük
 • Gözaltında morluklar ve torbaların meydana gelmesi
 • Ciltte lekelenmelerin ve mat bir görüntünün oluşmaya başlaması
 • Dudak kenarlarının çizgilerinin çok belirginleşmeye başlaması
 • Göz kapaklarında da sarkma ve düşüklük meydana gelmeye başlama
 • Çene altının daha da sarkıklaşması

gibi etkiler en sık rastlanan ve kişileri oldukça rahatsız edici etkiler arasında yer almaktadır. Bu gibi etkilerden kurtulmak amacı ile de insanlar yüz yenileme operasyonlarını tercih etmektedir.

1 – Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Yüz germe ameliyatı gibi yaşlanma etkilerinden kurtulmak amacı ile yapılan operasyonları genellikle 40 yaş üstü bireyler tercih etmektedir. Bu tarz ameliyatları kadın bireyler de erkek bireyler de tercih edebilmektedir. Genellikle ileri yaştaki insanların yaptırdığı operasyonlar arasında yer alsa da yalnızca 40 yaş üstü grubun tercih ettiği ameliyatlar değildir. Bazı istisnai durumlarda genç yaştaki bireylere de uygulandığını gözlemlemek mümkündür. Bu operasyon ile beraber Göz kapağı estetiği, burun ve kaş kaldırma gibi işlemlerin yapıldığı da görülmektedir.

2 – Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranların Yorumları ve Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Yüz germe ameliyatı yaptıranların yorumları henüz bu işlemi yaptırmamış fakat yaptırmayı düşünen kimseler tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Bu nedenle yüz gerdirme ameliyatı olanlar Kadınlar Kulübü gibi ünlü forum sayfalarında konu ile alakalı yorumlarını sık sık paylaşmaktadır. Biz de sizin için yüz germe ameliyatı ile alakalı merak edilen tüm ayrıntıları paylaştık;

 • Hastane ortamında gerçekleşen bu operasyon genel anestezi ile de lokal anestezi ile de yapılabilmektedir.
 • Ameliyat süresi için net bir şekilde konuşmak olanaksızdır. Birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 3 ila 10 saat arasında sürdüğünü söyleyebiliriz.
 • Ameliyattan sonra 1 gece hastanede kalınabileceği gibi aynı gün taburcu edilen hastalar da mevcuttur. Mini yüz germe ameliyatı YORUMLARI da dikkate alındığında genellikle operasyon sonrası aynı gün hastanın taburcu edildiğini görmekteyiz.
 • Yüz germe ameliyatı ile beraber kaş kaldırma, göz kapağı gerdirme ve burun ameliyatı da yapılabilmektedir.
 • Bu ameliyattan sonra iz kaldığını söylemek mümkündür. Fakat bu izler çok profesyonel bir şekilde saklanmaktadır. Saç diplerinde ya da kulak arkasında bu izlere rastlamak mümkündür.
 • Göz kapağı ameliyatından sonra meydana gelen izlerin ise göz katlanma yerinde gizlendiğini söylemek mümkündür.

3 – Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları | Mini-Yüz Germe Ameliyatı Fiyatı

Yüz germe ameliyatı Fiyatları ve Mini-yüz germe ameliyatı fiyatı gibi konular oldukça merak edilen ve araştırılan hususlar arasında yer almaktadır. Bu tür operasyonlar için fiyat konusunda net bir rakam vermek çok mümkün görünmemektedir. Çünkü bu operasyonların fiyat bilgisi birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Örneğin doktor seçiminiz bu konuda büyük öneme sahiptir diyebiliriz. Her doktor aynı fiyata bu işlemi yapmamaktadır. Kullandıkları aletler ve cihazları göz önünde bulundurarak farklı fiyatlandırma oluşturmaktadırlar. Hastanın şikayeti ve talepleri de bu konuda çok önemlidir. Bu nedenle net bir fiyat için uzmanla görüşmek daha mantıklı olacaktır.

En çok tercih edilen bir diğer estetik operasyon olan burun estetiği konusunda da ayrıntılı bilgilere ulaşmak için konu ile alakalı yazımıza göz atabilirsiniz.