«
  1. Anasayfa
  2. Alışveriş
  3. Yüz Tipine Göre Gözlük Modelleri Nasıl Seçilir?

Yüz Tipine Göre Gözlük Modelleri Nasıl Seçilir?

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Yüz tipine göre gözlük seçimi bayan erkek herkesin en çok önem verdiği konular arasında yer alır. Gözlük, görme konusunda yardımcı olduğu kadar kalıcı bir aksesuar niteliğindedir.

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Gözlük seçimindeki başarı, kişiyi bütün kombinlerinde destekleyen önemli bir dokunuştur. Kişiyi olduğundan daha ciddi ay da sempatik gösteren gözlük modelleri doğru şekilde seçilmediği takdirde aslında kalıcı huzursuzluk verir. Kişi özünde duruşu ile herkesi etkilemek ister. Özellikle bakışları ile duruşu aynı ölçüye sahip olmalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=_FnfhCBDLJ0

Her zaman sempatik görünmek ya da her zaman ciddi bir duruşun gideri olmaz. Burada gözlüğünü çıkarınca başka biri oldun sözleri aklımıza gelir. Aslında durum tam da budur. Kişi yüz tipine göre gözlük çerçevesi seçmez ise her zaman olduğundan daha başka biriymiş gibi görünür. Oval yüz tipi olan birisinin kare yüze gidecek bir modeli tercih etmesi belki de tarzını çok farklı yönlere çevirir.

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Başta da dediğimiz gibi olduğundan çok başka biri rolüne bürünür. Gözlük deyip geçmeyin! Özellikle daima gözlük kullanmak zorunda olan kişiler için gözlük seçimi oldukça önemlidir. Gözlüğün burun kısmında rahat duruşu, gözlerinin camda nasıl göründüğü çerçeve rengi tümü ile görüntüye kalıcı duruş verecek olan etkenlerdir. Peki gözlük çerçevesi seçerken hangi hususlara dikkat edilmelidir?

Yüz Tipine Göre Gözlük Çerçevesi Nasıl Seçilir?

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Yüz tipi gözlük çerçevesi seçiminde en önemli detaydır. Herkesin yüz tipi farklıdır. Kimileri oval yüze kimileri ise kare yüzey sahiptir. Yüz hatları kişinin duruşu için en önemli detaydır.Yuvarlık yüze sahip bir kişinin göz altı bölgesi ile kalp şekli yüz tipine sahip kişinin göz altı bölgesi farklıdır. Odak noktası yüzde farklı noktalardır. Bu nedenle yüzün odak noktası doğru tespit edilmeli ve gözlük seçimi buna göre yapılmalıdır.

1- Oval Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Oval yüz şekline sahip kişiler için gözlük modeli seçimi aslında çok kolaydır. Yüzlerinin hatları nerden baksanız her modeli rahatlıkla kaldırabilir. Oval yüz hatlı kişiler ılımlı ve orta sert duruşları ile bütün gözlük modelleri ile bütün haline gelebilirler. Oval yüzler için dikey ayar önemlidir. Sizin için en başarılı gözlük modeli seçimi dikdörtgen gözlük çerçevesi olacaktır.

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Bu sayede yüzünüzde dikeye olan hatlar dengelenecektir. Çok fonksiyonlu ya da farklı açılara sahip gözlük modelleri ile yüzünüzün güzelliğini kapatmamanız önemlidir. Oval, yuvarlak gözlük modelleri de göz altı bölgesi ile uyum sağlayacağı için rahatlıkla kullanılabilir.

2- Yuvarlak Yüzlü Kadınlar İçin Güneş Gözlüğü

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Yuvarlak yüz tipine göre gözlük seçimi için dikkatli olmakta fayda vardır. Seçeceğiniz model yüzünüzü çok daha tombul gösterebilir. Bununla beraber yüzünüzü kaybedebilir. Kullanacağınız gözlük optik ya da güneş gözlüğü olsun mümkün mertebe göz hatlarınızı komple kapatmayan yüzünüzün güzelliğine eşlik eden bir model olmalıdır. Gözlük çerçevesi bu yönü ile önemlidir. Yuvarlık yüz tipine göre gözlük tercihi köşeli çerçeveler olmalıdır. Bu tip gözlükler yüz hattınıza tam oturacak ve yuvarlak yüz hattında sınır belirleyecektir.

3- Uzun Yüze Optik Gözlük Modeller

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Uzun yüz tipine göre gözlük modelleri için seçim yaparken özellikle oval gözlükleri tercih edebilirsiniz. Yuvarlak gözlük çerçeveleri uzun yüzler için en başarılı seçimler olacaktır. Uzun bir yüzü toplayacak ve enine hacim verecek en önemli dokunuş yuvarlak gözlük camı olacaktır.

4- Kemerli Buruna Gözlük Modelleri | Yüz Tipine Göre Gözlük Seçiminde Dikkat!

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Kemerli buruna gözlük modeli seçerken ister güneş isterseniz de optik gözlük olsun buruna iyice oturması gerektiğini unutmayın. Burun kemiğine güzel oturmayan bir gözlüğün odak noktası görmenize de engel olur ve göz hastalıkları olan kişilerde farklı sorunlara yol açar. Aynı zamanda devamlı burun kemiği üzerine hareket eden yukarı aşağıya giden bir gözlüğü kimse istemez. Bir de çok beğenseniz dahi burun kemiğe oturmayan bir gözlük seçmeyin. Bu gözlük ile kemik arasında kalan boşluk oldukça çirkin bir görüntü verecektir.

 

Oval Gözlük Modelleri

burcu-alem-yuz-tipine-gore-gozluk-modelleri-nasil-secilir

Oval gözlük modelleri optik ve güneş gözlüğü seçimi için en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Özellikle son yılların modasına bakıldığında oval gözlük modelleri sıkça tercih edilir. Ancak yuvarlak yüz hattına sahipseniz bu model sizin için çok da uygun değil. Buna dikkat etmeniz de fayda var.

Yüze Göre Gözlük Testi | Sanal Gözlük Deneme

YouTube video

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *