«
 1. Anasayfa
 2. İlaç ve Eczane Ürünleri
 3. Bacoderm Ne İşe Yarar ? Bacoderm Krem Fiyatı 2021

Bacoderm Ne İşe Yarar ? Bacoderm Krem Fiyatı 2021

bacoderm-ne-ise-yarar

Bacoderm ne işe yarar sorusu internet üzerinden çokça araştırılan sorular arasında yer almaktadır. Bacoderm antibiyotik bir krem niteliği taşımaktadır.  Bazı zedelenme ya da hasar sonucunda ortaya çıkan küçük yırtıklar, çatlaklar ya da dikiş atılmış yaraların tedavisinde doktor tavsiyesi üzerine sık sık kullanılan bir kremdir. Bacoderm nasıl kulllanılır, Bacoderm faydaları nelerdir? Bacoderm vajinaya sürülür mü gibi tüm soruların cevabını yazımızdan alabilirsiniz!

YouTube video

BACODERM ekşi sözlük isimli sitede de sık sık konuşulan konular arasında yer almaktadır. Bacoderm isimli krem hakkında Bacoderm ne işe yarar sorusunun yanı sıra Bacoderm vajinaya sürülürmü , Bacoderm sivilce için kullanılır mı , Bacoderm krem ne için kullanılır gibi sorular da oldukça merak edilmektedir. Krem genelde iltihaplı sivilce için kullanılır. Diğer merak edilen ayrıntıları ise yazımızda bulabilirsiniz.

Bacoderm Ne İşe Yarar ?

bacoderm-ne-ise-yarar

Bacoderm ne işe yarar veya Bacoderm krem ne için kullanılır sorusuna maddeler halinde şu şekilde cevap verebiliriz;

 • Cilt üzerindeki sivilce ve akne gibi can sıkıcı problemlerin çözülmesinde oldukça etkili bir kremdir. Dolayısıyla Bacoderm sivilce için kullanılır mı sorusuna evet yanıtı verilebilir.
 • Bacoderm krem aynı zamanda ciltte meydana gelen çatlakların tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır.
 • Bacoderm krem ne için kullanılır sorusuna ciltteki kıl kökü iltihabı tedavi etmek amacı ile kullanılmaktadır yanıtı da verilebilmektedir.
 • Sivilce oluşumuna sebebiyet veren bakteriler ile savaşan bir kremdir. Bu nedenle var olan sivilceleri tedavi ettiği gibi yeni bir sivilce oluşumunu da engellemektedir.
 • Cilt üzerinde yer alan bütün yara izlerini çok etkili bir şekilde tedavi etmektedir. Böylelikle tüm yara izlerinden ve sivilcelerden arınmış temiz ve berrak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
 • Cilt üzerinde meydana gelen bakteri üretimini en fazla engelleyen kremlerin başında gelmektedir. Böylece kusurlardan arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt bakımı için önemli bir kremdir.
 • Bacoderm ne işe yarar sorusunun en belirgin cevabı tüm cilt problemleri ile savaşıyor olmasıdır.

1 – Bacoderm Ne İşe Yarar | Bacoderm Krem Vajinaya Sürülürmü ?

bacoderm-ne-ise-yarar

Bacoderm krem ile alakalı çok merak edilen sorular arasında bacoderm vajinaya sürülürmü sorusu da yer almaktadır. Söz konusu krem vajina bölgesinde de kullanılabilir. Genital bölge olarak isimlendirilen bölgede doktor tarafından gerekli tanı konduktan sonra kaşıntı ya da mantar gibi sorunların tedavisinde kullanılabilmektedir.

2 – Bacoderm Krem Yan Etkileri

Her ilaç ve kremde olduğu gibi Bacoderm kremde de bazı yan etkilerin mevcut olduğunu söylemek mümkündür. Zaman zaman karşılaşılan bu yan etkileri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kremi kullandıktan sonra ağrı hissi
 • Kremin uygulanmış olduğu bölgede şişlik meydana gelmesi
 • Deride meydana gelen aşırı duyarlılık reaksiyonları
 • Ciltte döküntü gibi sorunlar ile karşılaşmak

bacoderm-ne-ise-yarar

Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlardan herhangi biri ile karşılaşmanız halinde vakit kaybetmeden doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir. Doktorunuzun bilgisi dahilinde olmadan önce kremi kullanmaya ara vermemelisiniz. Mevcut durumunuzdan doktorunuza bahsettikten sonra doktorunuzun tavsiyesi üzerine hareket etmeniz gerekecektir.

Bacoderm kremi tavsiye edilen miktardan fazla kullanmanız halinde herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız söz konusu değildir. Bu krem reçetesiz bir şekilde uuzn süre kullanılmaması gereken bir kremdir. Tedavi boyunca kullanım saatlerini aksatmamanız kremin etkisini artıran faktörler arasındadır. Kullanım saatinizi unutmanız halinde hatırladığınız an sürmeniz gerekecektir.

3 – Bacoderm Krem Nedir Muadili Var mıdır?

bacoderm-ne-ise-yarar

Piyasada Bacoderm krem ile eş değer olan kremler de mevcuttur. Bu kremlerin başında ise Bactroban krem yer almaktadır. Bacoderm krem ve Bacoderm pomad ile aynı etkilere sahip olan Bactroban krem de oldukça fazla tercih edilen kremler arasında yer almaktadır. Kremin diğer muadilleri ise şu şekildedir;

 • Mupıgen Pomad
 • Dextrocin krem
 • Mupıderm krem
 • Bactroban pomad

Yukarıda saymış olduğumuz krem de Bacoderm ile aynı etkilere sahip Bacoderm isimli kremin muadili niteliğinde kremlerdir. Doktorunuzun sizlere bu kremlerden herhangi birini yazması halinde yine gönül rahatlığı ile doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanabilirsiniz.

4 – Bacoderm Krem Fiyatı 2021

bacoderm-ne-ise-yarar

Bacoderm ne işe yarar sorusunun yanı sıra Bacoderm krem fiyatı 2020 de oldukça merak edilmektedir. BACODERM fiyat 2020 yılı içerisinde reçete ile beraber 13 lira 75 kuruşa satılmaktadır. Söz konusu kremi tüm eczanelerden temin etmeniz mümkündür. Fakat reçete ile beraber satılan bir ilaçtır. Reçeteniz olmadan hiçbir eczaneden satın almanız mümkün değildir.

5- Bacoderm Vajinaya Sürülürmü?

Vajinada mantar oluşumu sık karşılaşılan bir durumdur. Kadınların korkulu rüyası olan ve çok kaşıntı yapan durum için kullanılabilecek bazı kremler mevcuttur. Bunlardan birisi de Bacoderm olarak karşımıza çıkıyor. Vajina mantarı için doktor gözetiminde uygulanmaktadır. Fakat tanı almadan kullanılmaması gerekir. Doktor ya da eczacınız tarafından nasıl kullanılmasına dair bilgi alabilirsiniz.

Bacoderm ne işe yarar sorusuna verilebilecek en net cevabın sivilce problemlerine iyi geliyor olmasını yazımızda ayrıntıları ile anlattık. Siz de Yüzdeki Sivilceler İçin Altın Kurallar! başlıklı yazımıza göz atarak sivilce hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *