Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Aşk ve İlişkiler
 4. »
 5. Sevdiğini Bağlamak İçin Dua Nasıl Yapılır? 4 Mucizevi Dua ve Ritüel

Sevdiğini Bağlamak İçin Dua Nasıl Yapılır? 4 Mucizevi Dua ve Ritüel

Bilgece Bilgece - - 25 dk okuma süresi
33 0
sevdigini-baglamak-icin-dua

Düşündüğü bir insanı koşulsuz kendine bağlamak isteyen bireyler, sevdiğini bağlamak için dua , sevgiliyi kendine bağlama duası ve zikirleri araştırmaktadır. İnsanlığa bahşedilmiş en yüce duygulardan olan aşk, şüphesiz insanlara akıllara gelmeyecek yollara sürükleyebilmektedir. Çıkmaza giren insanların böyle durumlarda ilk yardım isteyecekleri yegâne güç Allah (c.c) olmalıdır.

YouTube video

Aşk öyle güçlü bir duygudur ki hem üzüntüde hem sevinçte en uç duyguları yaşatır. Çevremizde gördüğümüz aşk acısı çeken insanların, mutluluk hallerinin ve acı çekerken ki durumlarının ne kadar derinlerine işlediğine şahit olmuşuzdur. İnsanların en çok da acı çekerken başvurduğu yollar arasında, sevdiği birini kendine bağlamak için dua araştırmaları yapmak yer alır.

Sevgiliyi kendine bağlama duası elbette kişilerin içinden gelen güzel istek ve duygularından kaynaklanmaktadır. Duaların kabulü de ancak içten gelen ve edilecek kişinin iyiliği söz konusu olduğunda kabul edilecektir. İyilik ve iyi niyet bulundurmayan duaları etmenin herhangi bir getirisi ve anlamı olmayacaktır. Bu yüzden bağlama duası ederken bir yandan hayırlısını da dilemek gerekir.

Uzaktaki Sevgiliyi Kendine Bağlamak| Sevdiğini Bağlamak için Dua Örnekleri

Sevdiğini kendine bağlamak için dua ve zikir araştırması yapan bireyler, pek çok dua ile karşılaşmıştır. Bu duaların günlük olarak okunması adetleri ve zamanları farklı olabilir. Ayrıca içlerinde öyle dualar vardır ki, içten ve samimi bir şekilde okunduğunda, temiz kalbin hürmetine kısa sürede gerçekleştiğini görmek mümkün olur.

Sevgiliyi kendine bağlama duası farklı hocalar tarafından da konu olarak anlatılıp dile getirilmektedir. Ancak burada hocalarında sıklıkla üzerinde durduğu noktalar arasında her zaman duada Allah’ın en iyisini bildiğini, karşıdaki sevgiliyi eğer gerçekten hayırlısıysa nasip etmesini ve kendine bağlamasını belirtmek gerektiği bulunur. Aksi takdirde hayırlısı olmayacak bir kişi için dua etmek de anlamsızdır.

sevdigini-baglamak-icin-dua
Sevdiğini Bağlamak için Dua

Uzaktaki bir sevgiliyi kendine bağlamak ve aşık etmek isteyen bireyler önce duygularından, ne istediklerinden emin olmalıdır. Dua, Allah ile kurulabilecek en hakiki iletişim yollarından biridir. Allah’ın huzurunda O’ndan bir şey isteyeceğimizde muhakkak içten ve kalpten inanmak gerekir. Kendine bağlamak ya da aşık etmek istediğiniz insan için eski kitaplarda adı geçen “vasıl” ya da “surhubat” dualarına başvurabilirsiniz.

1- Sevdiğinin Seni Deliler gibi Sevmesi için Dünyadaki En Etkili Dua

Bazı kitaplarda yer alan bilgilere göre Salat-Tefriciye – Salat-ı Nariye duaları da sevdiğini bağlamak için dua olarak usulüne uygun olarak okunabilir. Bu duaların yanı sıra en etkili Esma-i Hüsna örnekleri olarak; Ya Rahman, Ya Rahim, Ye Vedud, Ya Mucib zikirleri örnek verilebilir. Sevdiği insanı bağlamak için dua araştıran bireyler, zikirlerin yanında Fetih suresinin ilk 10 ayeti, Rum suresinin 21. Ayeti, Duha suresinin tamamı ve Meryem suresinin 96. Ayeti okunarak duanın kabulü daha da desteklendirilmiş olur.

sevdiğini bağlamak için dua
sevdiğini bağlamak için dua

Sureler ve dualar Kuran-ı Kerim’den ayetler içerdiği için okumadan önce abdest almak ve ibadete uygun bir halde bulunmak uygun olur. Aynı zamanda duaların sürekliliği de, kabul görme sürecini hızlandırır. Allah’a ve O’nun merhametine bağlılığınızı içten bir şekilde aktarmak bu şekilde mümkün olacaktır.

2- Sevdiğini Kendine Bağlamak İçin Esma-ül Hüsna

Sevda konularında en etkili esmalardan biri yani sevdiğini bağlamak için dua olarak sunulan Ya Vedud esmasıdır. İstikrarlı olarak kalpten uygulandığında kişiye huzur ve mutluluk sağlayabilir. Aynı zamanda Ya Rahman esmasını da her gün düzenli olarak zikir etmek fayda sağlayacaktır. Bu iki zikirin her gün düzeni olarak 100’er defa okunması durumunda, kısa sürede okuyan kişinin kalbine esenlikler gelir.

Bazı ilim adamlarına göre duaların en kabul olduğu zamanlar sabah güneş doğmadan ve gece yarısı olduktan sonraki vakitler olarak söylenmektedir. Bu vakitlerde ve rutin olarak yapılan duaların etkili olduğu düşünülmektedir. Sevdiğini kendine bağlamak için etkili dua arayan bireyler genellikle zikirlerini surelerle birlikte desteklerse, ulaşmak istediği hedefe daha çabuk kavuşur. Ayetlerle desteklenen zikirler, duanın bütününe ve kişinin hayrına olacak şekilde Allah’ın kabulüne sunulur.

3- Sevdiğini Bağlamak için Dua : Körkütük Aşık Etme Duası

Kuran-ı Kerim her konuda rahmet ve şifa kaynağıdır bu yüzden sevdiğini bağlamak için dua örneklerini de bulunur. İstediğiniz iyi niyetli her konuda Kuran’ın fazlından yararlanabilir, duanızın icabetini de sureler sayesinde artırabilirsiniz. Özellikle aşk ve muhabbet konularında hep şanssızlık yaşayan bireylerin araştırdığı sureler, bu konularda sıkıntı yaşayan kişilere oldukça iyi gelmektedir.

sevdigini-baglamak-icin-dua

Duaların tesirini arttıracak söz konusu surelerin başında; Fatiha, Nisa, Meryem ve Ta-Ha sureleri gelir. Özellikle Ta-Ha suresinin her gün 21 defa okunması sonrasında, evde kalan kızların hayırlı kısmetler bulduğu, muhabbet kapılarının aydınlatıldığından bahsedilir. Bu yüzden sevdiğini bağlamak için en etkili dua ve ayetlerin başında 135 ayetlik Ta-Ha suresi yer alır.

Bir Şahsı Kendine Baglamak veya İtaat Ettirmek için Okunacak Dua Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimi bireyler sevdiği insanın kendisine bağlı kalmasını kötü niyetle isteyebilmektedir. Burada inanan kişiler için ince bir çizgi oluşmaktadır. Şayet karışınızdaki birey evli barklı biriyse ya da sevdiği biri olduğunu düşünüyorsanız bu tarz durumlara girişmemeniz gerekir. Allah kaderde yazdığı durumu yaşatacak olandır. Eğer varsa kaderinizde o kişi mutlaka sizi bulacaktır.

sevdigini-baglamak-icin-dua

Bu gibi durumları bildiğiniz halde duanın da ötesinde kötü durumlara başvurulmaması gerekir. Özellikle günümüzde bağlamak için büyüler yapılmaktadır. Birini kendine aşık etmek için aşk büyüsü nedir, aşk büyüsü nasıl yapılır? Etkili aşk büyüsü ile kendine bağlamak için çabalara girilmemelidir. Büyü Kuranı Kerim içerisinde kesinlikle yasaklanmış bir durumdur. Hiç kimse bu tarz durumlara girişmemelidir. Bunun yanında karışınızdaki kişinin hayatına müdahale etmeden beklemek en doğrusu olacaktır. Şüphesiz Allah en doğruyu bilendir. Bağlama duaları, aşk duası tercih edilmelidir.

Sevgiliyi kendine bağlama duası dışında yapılacak itaat ettirme duası ya da büyüler oldukça zararlı durumlardır. Kişilerin dua etme vasfı altında belki de günah kazanmalarına sebep olacaktır. Kulun kula itaat etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Gerçek aşk, itaati değil sevgi ve hoşgörü ile birlikte olmayı mümkün kılacaktır. Bu yüzden bu niyetle bir yaklaşım sergilenmemeli, Allah katında dua edilmemelidir.

Bir Erkeği Kendine Aşık Etme Duası Nihat Hatipoğlu Bilgileri

sevdigini-baglamak-icin-dua

Nihat Hatipoğlu, birçok konuda dua örneği veren ilim sahibi insandır; kişiler de sevdiğini bağlamak için dua örneklerini araştırmaktadır. Kendisinin bu konuda net bir örneği bulunmamakla birlikte daha çok duaların nasıl edilmesi gerektiğine dair bilgileri bulunmaktadır. Kişi dua ederken tam olarak istek ve dileklerini usulüne göre içinden geldiği saf duygularla dile getirmelidir. Dua karşılığını bulmasa dahi devamını getirmesi eğer hayırlısıysa bu duanın Allah katında kabul olacağını belirtir.

1 Günde Aşık Etme Duası Var mıdır?

Sevmek ve sevilmek dünya üzerindeki en güzel duygular arasındadır. Ancak bu durum her zaman istenen yönde olmadığından inanan kişiler dualarla isteklerine ulaşmaya çalışmaktadır. Bu süreç içerisinde en kısa yoldan çözüme ulaşmak ise her insanın istediği, dilediği noktalar arasında bulunur. Peki gerçekten 1 günde aşık etme duası var mıdır?

sevdigini-baglamak-icin-dua

Dualar farklı farklı olmaktadır ve elbette sevdiğini bağlamak için dua da mevcuttur. Ancak burada kaçırılan nokta duanın belirli bir süresinin olmayışıdır. İnsanlar dünya vakti içerisinde herhangi bir konuda dua edebilir. Fakat Allah katında bunun kabul olma konusunda net bir bilgiye sahip olmamız mümkün değildir. En hayırlı olan vakitte hayırlı bir dua ise kabul olunur. Bundan dolayı 1 günde kesin kabul edildiği dile getirilen bir dua olması mümkün değildir.

Bir Diğer Yöntem: Besmele ile Sevdiğini Bağlamak

Dua etmek şüphesiz dilekleri belirtmek adına en hayırlı olan durum olacaktır. Ancak din içerisinde sadece dualarla bu durum sağlanmayabilir. Besmele ile sevdiğini bağlamak da başvurulan noktalar arasındadır. Kuran’da erkeği kendine bağlamak adına bu duruma dair net bir bilgi verilmese de kişiler 786 kere besmele çekerek isteklerini yerine getirmeyi deneyebilirler.

sevdigini-baglamak-icin-dua

Kuran’da Erkeği Kendine Bağlamak Nasıl Belirtilmiştir?

Kuranı Kerim’de sevgiliyi kendine bağlama duası konusundan çok eşlerin birbirine nasıl davranması gerektiğine dair bilgiler bulunmaktadır. Kadınların, eşlerini evine ve kendine bağlamak için kendilerine bakmaları ve çekidüzen vermelerinde herhangi bir yasak görülmemiştir. Ancak bu bakımı sadece ev içinde yapmaları uygun görülmüştür.

Kuranda Birini Kendine Aşık Etme Duası Var mıdır? Sevgiliyi Kendine Bağlama Duası

Sevgiliyi kendine bağlama duası araştırmalarının yanı sıra özellikle evli kadınlar tarafından bu tarz bağlama duaları araştırılmaktadır. Evine bağlı olmayan hatta eşini aldatan erkekler mevcuttur. Bu erkeklerin gözünün dışarda olmaması, sevdiği kadına ve çocuklarına daha iyi davranması adına dualara yönelim sağlanmaktadır.

Sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlayabilmeniz için Ayet-el Kürsi okunması da öneriler arasındadır. Sevgiliyi kendine bağlama duası belirli sayılarda okunabildiği gibi özellikle namaz sonrası dualarınızda yer vermeniz daha hayırlı olacaktır. Yine kandil gibi özel günlerde dualarınızı içtenlikle dile getirmeniz Allah katında karşılıksız kalmayacağı düşünülmektedir.

Dua ve sure okumak her bireyin gerçekleştirebileceği bir unsurdur. Ancak merak edilen bazı noktalar ve kriterler mevcuttur. Özellikle kadınların regl dönemi bu konuda karmaşaya yol açmaktadır. Adet döneminde bir kadın nasıl davranmalı biliyor musunuz? Adetliyken Sure Okunur mu yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz!

Adetliyken Sure Okunur mu?

Kadınlar özel günlerinde en çok  “Adetliyken sure okunur mu?” sorusunun cevabını araştırmaktadır. Özellikle de bu günler İslam dini açısından önemli gecelere denk geldiyse geceyi çeşitli ibadetler ile değerlendirmek isterler.

BONUS!!!!!

Sevdiğini Kendine Bağlamak için 4 Farklı Ritüel!

Sevdiğini kendine bağlamak platonik âşıkların en çok araştırdığı konulardan birisidir. Çünkü aşk dünyanın hem en güzel hem de en sancılı duygularından birisidir. Karşılıklı yaşanınca tadından yenmez, ama birde tek taraflı olunca açısından ölünmez. Duygular karşılıksız olunca; dualar ile sevdiğimizi kendimize bağlamak için araştırmalar yapar her yolu deneriz. Sevdiğiniz birini kendine bağlamak için farklı yöntemler mevcuttur.

YouTube video

Dinimizde de tamamen yasaklı olan büyü yerine dua, zikir ve dilekler ile Ritüeller gerçekleştirerek sevdiğimizi beklemeliyiz. Allah bize hayırlı olanı verir. Eğer istediğimiz olmuyorsa Rabbimizin hayırlı görmediği için oldurmadığını unutmamak lazım. Lakin unutmayalım ki nasip gayrete âşıktır. Nasibimize ulaşabilmek için gayretimizi ilahi kadere sunalım. Kendine aşık etme duaları, aşık etme büyüsü ile kıyaslandığında daha sağlıklı ve kabul görecektir.

Sevgiliyi Kendine Bağlamak Mümkün mü? Sevdiğini Kendine Bağlamak Nasıl Yapılır?

Sevdiğini kendine bağlamak her bireyin istediği durumlar arasında yer almaktadır. Karşılıksız bir ilişkinin yanı sıra evli olan bireylerin erkeği ya da kadını eve bağlaması (yalnız bu durum iyi niyetlerle gerçekleşmektedir.) için bazı araştırmalar yaptığı görülmektedir. Mutluluğu daha iyi yaşamak ve bağlı sağlıklı bir ilişki gerçekleştirmek adına yöntemlere başvurulur. Sevdiğin birini kendine aşık etme duası yerine aşk büyüsü nasıl yapılır gibi araştırmalara girmemek gerekir.

Büyü yapmak bilinen yöntemler arasında bulunsa da İslamiyet çerçevesinde asla tasvip edilmemektedir. Büyünün getirisi olacağı düşünülse de ciddi anlamda bir günahtır ve yasaklanmıştır. Aynı zamanda büyü yapılan kişi ya da yaptıran kişi için bağlılık değil daha kötü sonuçlar çıkabilmektedir. Sevdiğini kendine bağlamak için saf duygularla dua etmek, besmele çekmek daha doğrudur. Ve niyet iyi olduktan sonra Allah tarafından kabul de görebilmesi yüksektir. Hayırlısını dilemek her an için daha iyi olduğu hocalar tarafından belirtilir.

Kur’anda Erkeği Kendine Bağlamak Hakkında Bilgi Var mı?

sevdigini-kendine-baglamak-icin-4-farkli-rituel

Kadınlar tarafından genel olarak sevdiğini kendine bağlamak konusunda araştırmalar yapılmaktadır. Dini bütün olan ve inancı olan kişiler tarafından ilk başvurulan durumlar, kaynaklar arasında elbette Kur’an-ı Kerim bulunmaktadır. Kuran içerisinde bireylerin sorduğu birçok soruya cevap bulunmaktadır. Yazının ilerleyen kısımlarında da ulaşabileceğiniz dualar,  yapmanız ve söylemeniz gerekenler mevcuttur. Kendine bağlama, aşık etme durumu aşk duası ve bağlama duaları ile ihtimal dahilinde bulunur.

Birini Kendine Baglamak İçin Ne Yapılır?

Kur’an’ı Kerim biz insanlara her konuda hikmet ve şifa kaynağıdır. Dertlendiğimizde derdimizin dermanı ayetlerinde saklıdır. Sevdiğini kendine bağlamak için Ta-ha suresi, Fatiha suresi, Meryem suresi ve Nisa sureleri en tesirli bağlama duaları olarak bilinmektedir. Unutmayalım ki Allah bizim kaderimize ne yazmış ise başımıza gelecek olanda odur.

Ama dua’nın kaderi bile değiştirebilecek kadar Allah katında önemli olduğu da bilinmektedir. Hatta bir ayeti kerimede şu söz geçmektedir.” Ey Resulüm de ki: “Eğer sizin duanız (davanız, takvanız) olmasaydı, Rabbiniz size ne diye değer versindi? der.

O zaman sevdiğini kendine bağlamak için Esmaü’l Hüsna ve Kur’an’dan ayetler ile ibadetinizi ve dualarınızı yapabilir gerisini Allah’a bırakıp kadere sığınabilirsiniz. Kaderimizde de hayırlı ise beklediğimiz ya da istediğimiz dileklerimizi Rabbimiz bizlere verecektir.

1- Bir İnsanı Kendine Baglamak için Denmesi Gerekenler

Duaların büyülerden daha doğru olduğunu bildiğimiz için dualar ile sevdiğini kendine bağlamak nasıl olur bunun üzerine size ritüeller vereceğiz. En etkili bağlama duası olarak bilinen Fetih ve Nasr surelerini her gün 1 kez okumanızı tavsiye ederiz. Her gün dileğinize niyet alıp 1000 defa Ya Vedüd (c.c.) demelisiniz.

Ancak büyü gibi çeşitli yollarla bir insanı kendinize bağlamaya çalışmanız hem dinen günah sayılmakta hem de daha feci sonuçlara yol açabilmektedir. Dolandırılabileceğiniz gibi akıl ve ruh sağlığınızı da kaybedebilirsiniz. Ve unutmamalısınız ki kimse kimsenin kulu kölesi olamaz. Kalben ve ruhen bir bağlılık yoksa sevgililer arasında gerisinin boş olduğunu ve zaman kaybı olduğunu unutmamalısınız.

2- Sevdiğini Kendine Bağlamak| Besmele ile Sevdiğini Bağlamak

Besmele çekmenin her işimizde kolaylık ve fayda sağladığı bilinmektedir. Ama âşıklar arasında kadersel bir bağ oluşturduğu kesindir. Sevdiğini kendine bağlamak için bir su bardağına 786 kere Besmele çekerek üfleyiniz o suyu sevdiğiniz kişiye içiriniz. Farkı sizde göreceksiniz.

sevdigini-kendine-baglamak-icin-4-farkli-rituel

Sevdiğini kendine bağlamak için ne yapmalı? Diyorsanız her gün Ta-ha suresini 21 defa okumalısınız. Hatta kısmeti kapalı olanlarımızın bir türlü istediğim olmuyor, bana neden nasip olmuyor diyenler varsa bu duayı uygulaması ile kısmetinin açılacağını da göreceksiniz. Hayırlı Salih bir eş adayı bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Sevdiğini Kendine Bağlamak İçin Esmaü’l Hüsna

Sevdiğini kendine bağlamak için esma arayışında iseniz biz sizler için en etkili Esmaü’l Hüsna Ritüellerini araştırdık. Bu uygulamayı hafta da bir kez perşembe gecesi yapmanızı tavsiye ederiz. Yirmi bir kere El Rahman, İhlâs suresi,  yirmi bir kere El Vedüd, Duha suresi,  yirmi bir kere El Mucip, İnşirah suresi sırasıyla bu nidaları gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca Cuma günleri aşağıdaki Esmaü’l Hüsna zincirini de uygulayarak dileklerinizin gerçekleşmesine yardımcı olabilirsiniz.

 • 37 Kere Ya Evvel,
 • 1060 Kere Ya Gani,
 • 812 Kere Ya Habir,
 • 20 Kere Ya Hadi,
 • 108 Kere Ya Hak,
 • 305 Kere Ya Kadir,
 • 90 Kere Ya Melik,
 • 744 Kere Ya Muhtedir,
 • 351 Kere Ya Rafi,
 • 258 Kere Ya Rahim,
sevdigini-kendine-baglamak-icin-4-farkli-rituel
Sevdiğini Kendine Bağlamak için Ritüeller!
 • 131 Kere Es Selam,
 • 526 Kere Eş Şekür,
 • 47 Kere Ya Vali,
 • 1100 Kere Ya Zül Celali Vel İkram,
 • 202 Kere Ya Berr,
 • 80 Kere Ya Hasib,
 • 1100 Kere Ya Muğni,
 • 662 Kere Ya Mutekebbir,
 • 94 Kere Ya Aziz, 113 Kere Ya Baki,
 • 270 Kere Ya Kerim,
 • 129 Kere Ya Latif,
 • 998 Kere Ya Hafız,
 • 298 Kere Ya Sabur.

Kur’an’da Birini Kendine Âşık Etme Duası

Sevdiğini kendine bağlamak duası olarak Fetih suresinin ilk 10. Ayeti, Rum suresi 21. Ayeti, Duha suresinin tamamı ve Meryem suresinin 96. Ayetini okuyunuz. Bu ayetlere binaen ekleme olarak 1100 defa 7 gün boyunca:

 • Bismillahirrahmanirrahiym
 • Eyne mâ tekûnû ye’ti bikumullâhu cemîan İnnehu filan binti/bin filan ala racihi le kadirun.
 • Ve “Senestedricühüm min haysü la Ya’Lemun.”

Dualarını okuyunuz. Platonik âşıksanız ve kadersel anlamda bağınız varsa bu uygulamadan sonra sevdiğinizin size koşar adımlarla geldiğini göreceksiniz. Ayrıca platonikler Salât-ı Tefriciye duasını 5 gün süreyle abdestli olarak 5 defa okurlarsa aşkları karşılık bulur.

Sevdiğinin Seni Deliler Gibi Sevmesi İçin Dünyadaki En Etkili Dua

Sevdiğini kendine bağlamak için çeşitli Ritüeller ve dualar esma zincirleri mevcuttur. Ama en önemlisi şudur ki sizin Allah’a tam bir sadakat ile size en doğru olanı nasip edeceğine sonsuz güvenmeniz. Allah kadir ve daim olandır. Bize en hayırlısını nasip edecektir. Buna inanarak abdest alınız sabah namazını kılınız ve sonra 3 gün 100 defa şu duaları okuyunuz.

sevdigini-kendine-baglamak-icin-4-farkli-rituel

Ya Kadim, Ya Daim, Ya Kadim, Ya Daim, Ya Karrar, Ya Ehad, Ya Muhammed. Kul Huvallahü Ehad, Lem Yelid Velem Yuled Ve Lem Yekün Lehu Küfuven Ehad. Ve Sallallahu Ala Seyyidina Muhammedin Ve Alihi Ecmain.”

Uzaktaki Sevgiliyi Kendine Bağlamak için Ritüeller Yeterli mi?

Dua, iman etme ve ibadetleri yerine getirme mekandan ayrı tutularak yapılmalıdır. Allah katında buluşmanızı sağlayacak bu ritüeller için ne durumda olduğunuz, dua edeceğiniz kişinin size yakınlığının bir önemi olmamaktadır. Uzaktaki sevdiğini kendine bağlamak için de bahsedilen duaları yapabilirsiniz. Önemli olan noktanın içinizdeki iyi niyet, hayırlısını dilemek ve sabırlı olmaktadır.

YouTube video

Eğer sevdiğinizin sizin için hayırlı olduğunu düşünüyorsanız ve size karşı bağlılığın artmasını istiyorsanız dualar başvurmanız gereken ilk noktalar arasında bulunmaktadır. Sevdiğini kendine bağlamak için edilebilecek dualar genişletilebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.