«
  1. Anasayfa
  2. Aşk ve İlişkiler
  3. Sevdiğini Bağlamak İçin Dua Nasıl Yapılır? 4 Mucizevi Dua ve Etkisi

Sevdiğini Bağlamak İçin Dua Nasıl Yapılır? 4 Mucizevi Dua ve Etkisi

sevdigini-baglamak-icin-dua

Düşündüğü bir insanı koşulsuz kendine bağlamak isteyen bireyler, sevdiğini bağlamak için dua , sevgiliyi kendine bağlama duası ve zikirleri araştırmaktadır. İnsanlığa bahşedilmiş en yüce duygulardan olan aşk, şüphesiz insanlara akıllara gelmeyecek yollara sürükleyebilmektedir. Çıkmaza giren insanların böyle durumlarda ilk yardım isteyecekleri yegâne güç Allah (c.c) olmalıdır.

Aşk öyle güçlü bir duygudur ki hem üzüntüde hem sevinçte en uç duyguları yaşatır. Çevremizde gördüğümüz aşk acısı çeken insanların, mutluluk hallerinin ve acı çekerken ki durumlarının ne kadar derinlerine işlediğine şahit olmuşuzdur. İnsanların en çok da acı çekerken başvurduğu yollar arasında, sevdiği birini kendine bağlamak için dua araştırmaları yapmak yer alır.

Sevgiliyi kendine bağlama duası elbette kişilerin içinden gelen güzel istek ve duygularından kaynaklanmaktadır. Duaların kabulü de ancak içten gelen ve edilecek kişinin iyiliği söz konusu olduğunda kabul edilecektir. İyilik ve iyi niyet bulundurmayan duaları etmenin herhangi bir getirisi ve anlamı olmayacaktır. Bu yüzden bağlama duası ederken bir yandan hayırlısını da dilemek gerekir.

Uzaktaki Sevgiliyi Kendine Bağlamak| Sevdiğini Bağlamak için Dua Örnekleri

Sevdiğini kendine bağlamak için dua ve zikir araştırması yapan bireyler, pek çok dua ile karşılaşmıştır. Bu duaların günlük olarak okunması adetleri ve zamanları farklı olabilir. Ayrıca içlerinde öyle dualar vardır ki, içten ve samimi bir şekilde okunduğunda, temiz kalbin hürmetine kısa sürede gerçekleştiğini görmek mümkün olur.

Sevgiliyi kendine bağlama duası farklı hocalar tarafından da konu olarak anlatılıp dile getirilmektedir. Ancak burada hocalarında sıklıkla üzerinde durduğu noktalar arasında her zaman duada Allah’ın en iyisini bildiğini, karşıdaki sevgiliyi eğer gerçekten hayırlısıysa nasip etmesini ve kendine bağlamasını belirtmek gerektiği bulunur. Aksi takdirde hayırlısı olmayacak bir kişi için dua etmek de anlamsızdır.

sevdigini-baglamak-icin-dua
Sevdiğini Bağlamak için Dua

Uzaktaki bir sevgiliyi kendine bağlamak ve aşık etmek isteyen bireyler önce duygularından, ne istediklerinden emin olmalıdır. Dua, Allah ile kurulabilecek en hakiki iletişim yollarından biridir. Allah’ın huzurunda O’ndan bir şey isteyeceğimizde muhakkak içten ve kalpten inanmak gerekir. Kendine bağlamak ya da aşık etmek istediğiniz insan için eski kitaplarda adı geçen “vasıl” ya da “surhubat” dualarına başvurabilirsiniz.

1- Sevdiğinin Seni Deliler gibi Sevmesi için Dünyadaki En Etkili Dua

Bazı kitaplarda yer alan bilgilere göre Salat-Tefriciye – Salat-ı Nariye duaları da sevdiğini bağlamak için dua olarak usulüne uygun olarak okunabilir. Bu duaların yanı sıra en etkili Esma-i Hüsna örnekleri olarak; Ya Rahman, Ya Rahim, Ye Vedud, Ya Mucib zikirleri örnek verilebilir. Sevdiği insanı bağlamak için dua araştıran bireyler, zikirlerin yanında Fetih suresinin ilk 10 ayeti, Rum suresinin 21. Ayeti, Duha suresinin tamamı ve Meryem suresinin 96. Ayeti okunarak duanın kabulü daha da desteklendirilmiş olur.

sevdigini-baglamak-icin-dua

Sureler ve dualar Kuran-ı Kerim’den ayetler içerdiği için okumadan önce abdest almak ve ibadete uygun bir halde bulunmak uygun olur. Aynı zamanda duaların sürekliliği de, kabul görme sürecini hızlandırır. Allah’a ve O’nun merhametine bağlılığınızı içten bir şekilde aktarmak bu şekilde mümkün olacaktır.

2- Sevdiğini Kendine Bağlamak İçin Esma-ül Hüsna

Sevda konularında en etkili esmalardan biri yani sevdiğini bağlamak için dua olarak sunulan Ya Vedud esmasıdır. İstikrarlı olarak kalpten uygulandığında kişiye huzur ve mutluluk sağlayabilir. Aynı zamanda Ya Rahman esmasını da her gün düzenli olarak zikir etmek fayda sağlayacaktır. Bu iki zikirin her gün düzeni olarak 100’er defa okunması durumunda, kısa sürede okuyan kişinin kalbine esenlikler gelir.

sevdigini-baglamak-icin-dua

Bazı ilim adamlarına göre duaların en kabul olduğu zamanlar sabah güneş doğmadan ve gece yarısı olduktan sonraki vakitler olarak söylenmektedir. Bu vakitlerde ve rutin olarak yapılan duaların etkili olduğu düşünülmektedir. Sevdiğini kendine bağlamak için etkili dua arayan bireyler genellikle zikirlerini surelerle birlikte desteklerse, ulaşmak istediği hedefe daha çabuk kavuşur. Ayetlerle desteklenen zikirler, duanın bütününe ve kişinin hayrına olacak şekilde Allah’ın kabulüne sunulur.

3- Sevdiğini Bağlamak için Dua : Körkütük Aşık Etme Duası

Kuran-ı Kerim her konuda rahmet ve şifa kaynağıdır bu yüzden sevdiğini bağlamak için dua örneklerini de bulunur. İstediğiniz iyi niyetli her konuda Kuran’ın fazlından yararlanabilir, duanızın icabetini de sureler sayesinde artırabilirsiniz. Özellikle aşk ve muhabbet konularında hep şanssızlık yaşayan bireylerin araştırdığı sureler, bu konularda sıkıntı yaşayan kişilere oldukça iyi gelmektedir.

sevdigini-baglamak-icin-dua

Duaların tesirini arttıracak söz konusu surelerin başında; Fatiha, Nisa, Meryem ve Ta-Ha sureleri gelir. Özellikle Ta-Ha suresinin her gün 21 defa okunması sonrasında, evde kalan kızların hayırlı kısmetler bulduğu, muhabbet kapılarının aydınlatıldığından bahsedilir. Bu yüzden sevdiğini bağlamak için en etkili dua ve ayetlerin başında 135 ayetlik Ta-Ha suresi yer alır.

Bir Şahsı Kendine Baglamak veya İtaat Ettirmek için Okunacak Dua Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimi bireyler sevdiği insanın kendisine bağlı kalmasını kötü niyetle isteyebilmektedir. Burada inanan kişiler için ince bir çizgi oluşmaktadır. Şayet karşısınızdaki birey evli barklı biriyse ya da sevdiği biri olduğunu düşünüyorsanız bu tarz durumlara girişmemeniz gerekir. Allah kaderde yazdığı durumu yaşatacak olandır. Eğer varsa kaderinizde o kişi mutlaka sizi bulacaktır.

sevdigini-baglamak-icin-dua

Bu gibi durumları bildiğiniz halde duanın da ötesinde kötü durumlara başvurulmaması gerekir. Özellikle günümüzde bağlamak için büyüler yapılmaktadır. Birini kendine aşık etmek için aşk büyüsü nedir, aşk büyüsü nasıl yapılır? Etkili aşk büyüsü ile kendine bağlamak için çabalara girilmemelidir. Büyü Kuranı Kerim içerisinde kesinlikle yasaklanmış bir durumdur. Hiçkimse bu tarz durumlara girişmemelidir. Bunun yanında karşısınızdaki kişinin hayatına müdahale etmeden beklemek en doğrusu olacaktır. Şüphesiz Allah en doğruyu bilendir. Bağlama duaları, aşk duası tercih edilmelidir.

Sevgiliyi kendine bağlama duası dışında yapılacak itaat ettirme duası ya da büyüler oldukça zararlı durumlardır. Kişilerin dua etme vasvı altında belki de günah kazanmalarına sebep olacaktır. Kulun kula itaat etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Gerçek aşk, itaati değil sevgi ve hoşgörü ile birlikte olmayı mümkün kılacaktır. Bu yüzden bu niyetle bir yaklaşım sergilenmemeli, Allah katında dua edilmemelidir.

Bir Erkeği Kendine Aşık Etme Duası Nihat Hatipoğlu Bilgileri

sevdigini-baglamak-icin-dua

Nihat Hatipoğlu, birçok konuda dua örneği veren ilim sahibi insandır; kişiler de sevdiğini bağlamak için dua örneklerini araştırmaktadır. Kendisinin bu konuda net bir örneği bulunmamakla birlikte daha çok duaların nasıl edilmesi gerektiğine dair bilgileri bulunmaktadır. Kişi dua ederken tam olarak istek ve dileklerini usulüne göre içinden geldiği saf duygularla dile getirmelidir. Dua karşılığını bulmasa dahi devamını getirmesi eğer hayırlısıysa bu duanın Allah katında kabul olacağını belirtir.

1 Günde Aşık Etme Duası Var mıdır?

Sevmek ve sevilmek dünya üzerindeki en güzel duygular arasındadır. Ancak bu durum her zaman istenen yönde olmadığından inanan kişiler dualarla isteklerine ulaşmaya çalışmaktadır. Bu süreç içerisinde en kısa yoldan çözüme ulaşmak ise her insanın istediği, dilediği noktalar arasında bulunur. Peki gerçekten 1 günde aşık etme duası var mıdır?

sevdigini-baglamak-icin-dua

Dualar farklı farklı olmaktadır ve elbette sevdiğini bağlamak için dua da mevcuttur. Ancak burada kaçırılan nokta duanın belirli bir süresinin olmayışıdır. İnsanlar dünya vakti içerisinde herhangi bir konuda dua edebilir. Fakat Allah katında bunun kabul olma konusunda net bir bilgiye sahip olmamız mümkün değildir. En hayırlı olan vakitte hayırlı bir dua ise kabul olunur. Bundan dolayı 1 günde kesin kabul edildiği dile getirilen bir dua olması mümkün değildir.

Bir Diğer Yöntem: Besmele ile Sevdiğini Bağlamak

Dua etmek şüphesiz dilekleri belirtmek adına en hayırlı olan durum olacaktır. Ancak din içerisinde sadece dualarla bu durum sağlanmayabilir. Besmele ile sevdiğini bağlamak da başvurulan noktalar arasındadır. Kuran’da erkeği kendine bağlamak adına bu duruma dair net bir bilgi verilmese de kişiler 786 kere besmele çekerek isteklerini yerine getirmeyi deneyebilirler.

sevdigini-baglamak-icin-dua

Kuran’da Erkeği Kendine Bağlamak Nasıl Belirtilmiştir?

Kuranı Kerim’de sevgiliyi kendine bağlama duası konusundan çok eşlerin birbirine nasıl davranması gerektiğine dair bilgiler bulunmaktadır. Kadınların, eşlerini evine ve kendine bağlamak için kendilerine bakmaları ve çekidüzen vermelerinde herhangi bir yasak görülmemiştir. Ancak bu bakımı sadece ev içinde yapmaları uygun görülmüştür.

Kuranda Birini Kendine Aşık Etme Duası Var mıdır? Sevgiliyi Kendine Bağlama Duası

Sevgiliyi kendine bağlama duası araştırmalarının yanı sıra özellikle evli kadınlar tarafından bu tarz bağlama duaları araştırılmaktadır. Evine bağlı olmayan hatta eşini aldatan erkekler mevcuttur. Bu erkeklerin gözünün dışarda olmaması, sevdiği kadına ve çocuklarına daha iyi davranması adına dualara yönelim sağlanmaktadır.

Sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlayabilmeniz için Ayet-el Kürsi okunması da öneriler arasındadır. Sevgiliyi kendine bağlama duası belirli sayılarda okunabildiği gibi özellikle namaz sonrası dualarınızda yer vermeniz daha hayırlı olacaktır. Yine kandil gibi özel günlerde dualarınızı içtenlikle dile getirmeniz Allah katında karşılıksız kalmayacağı düşünülmektedir.

Dua ve sure okumak her bireyin gerçekleştirebileceği bir unsurdur. Ancak merak edilen bazı noktalar ve kriterler mevcuttur. Özellikle kadınların regl dönemi bu konuda karmaşaya yol açmaktadır. Adet döneminde bir kadın nasıl davranmalı biliyor musunuz? Adetliyken Sure Okunur mu yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz!

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *