Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Anne ve Çocuk Dünyası
 4. »
 5. Levopront Öksürük Şurubu Balgam Söktürür mü?

Levopront Öksürük Şurubu Balgam Söktürür mü?

FxTrader FxTrader - - 9 dk okuma süresi
16 0
Levopront Öksürük Şurubu Balgam Söktürür mü?

En hızlı öksürük kesici ilaç Levopront ne işe yarar, Levopront öksürük şurubu balgam söktürürmü sorularına yanıt aradığımız bu yazımızda öksürük neden olur, öksürüğe ne iyi gelir sorularının da yanıtları yer almaktadır.

Levopront Öksürük Şurubu, öksürük refleksini baskılayarak çalışan bir öksürük gidericidir. Bir antihistamin olan Klorfeniramin Maleat adlı aktif bir bileşen içerir. Balgamı çıkardığı klinik olarak kanıtlanmamıştır, ancak öksürük ve boğaz tahrişi semptomlarına yardımcı olur.

Levopront Nedir?

Levopront Öksürük Şurubu ‘nun etkin maddesi bir antihistaminik olan Klorfeniramin Maleat’tır. Ayrıca bir dekonjestan olarak Fenilefrin HCI ve koyulaştırıcı olarak Povidon içerir. Bu ilaç öksürük ve boğaz tahrişi semptomlarına yardımcı olmak için kullanılabilir, ancak balgamı çıkardığı klinik olarak kanıtlanmamıştır.

Levopront Şurup Ne İşe Yarar?

Öksürük Şurubu Levopront, soğuk algınlığına bağlı kuru, tahriş edici öksürüklerin giderilmesi için reçete edilmiş bir ilaçtır. Öksürmeyi kolaylaştırmak için balgam (balgam) ve solunum yollarındaki diğer salgıları gevşeten bir balgam söktürücüdür. Buna bağlı olarak Levopront Öksürük Şurubu Balgam Söktürürmü sorusuna yanıt olarak evet diyebiliriz. Ayrıca Boğaz ve akciğerlerdeki tahrişi de azaltır.

Levopront Öksürük Şurubu, sağlık uzmanınızdan reçeteniz olduğu sürece kullanılabilir. Astımınız veya KOAH’ınız varsa, hamileyseniz veya emziriyorsanız ya da Levopront Öksürük Şurubu’ndaki herhangi bir bileşene alerjiniz varsa Levopront Öksürük Şurubu kullanmamalısınız.

Levopront Şurup, öksürük ve soğuk algınlığının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olmak için kullanılan, reçetesiz olarak satılan ilaçtır.

Levopront Öksürük Şurubu, 7 günden uzun süren öksürüğün veya ateş, kızarıklık veya inatçı baş ağrısının eşlik ettiği öksürüğün tedavisinde kullanılmamalıdır.

Levopront Öksürük Şurubu içeriği: Dekstrometorfan HBr 10 mg, Guaifenesin 200 mg, Mentol 10 mg

Öksürüğe Ne İyi Gelir? En Hızlı Öksürük Kesici İlaç Hangisi?

Öksürüğe Ne İyi Gelir?
Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Öksürüğe ne iyi gelir, En hızlı öksürük kesici ilaç hangisi sorularına yanıt vermeden önce öksürüğü tanımak ister misiniz? Levopront Öksürük Şurubu  hakkında verdiğimiz bilgiler sonrasında farklı öksürük kesici şurupları da sizlere kısaca tanıtmak istiyoruz.

Öksürük Nedir?

Mukusun ve zararlı maddelerin atılmasını sağlayan ve akciğeri enfeksiyonlardan korumaya çalışan ani bir tepki, reflekstir öksürük. İnsan boğazında zararlı ve tahriş edici maddeleri algılayan sinirler bulunmaktadır.

Bu sinirler uyarılınca beyne bir sinyal gider ve beyin cevap vererek bu tahriş edici maddeyi çıkarmaya çalışır. Bunu yaparken de hızlı ve derin bir nefes almak için göğüs ve karın kaslarına sinyal gönderir. Bu cevabın etkisi büyük ve anlıktır. Bu anlık tepki aynı zamanda soluyup içimize çektiğimiz toksinleri hemen vücudumuzdan atmamızı sağlar. Bu tepki gayet normaldir. Fakat sürekli gerçekleşen bir öksürükse mutlaka bu konuda bir doktorla görüşmenizi ve detaylı bilgi almanızı öneririz.

Öksürüğün sürekli devam etmesi günlük hayatımızı zorlaştırabilir yaptığımız faaliyetleri olumsuz etkileyebilir. Bunların yanı sıra geceleri rahatsız edebilir, boğaz ağrısı ve ses kısıklığına, aşırı yorgunluğa, baş ağrısına, bulantıya, göğüste ağrıya hatta kaburga kırılmasına sebep olabilir. Ayrıca psikolojik olarak hayal kırıklığına, depresyona ve kaygıya da sebep olabilir.

Öksürük Neden Olur?

Öksürük soğuk algılığı vb. ciddi olmayan olaylarda da karşımıza çıkabilir. Öksürük neden olur bilebilmemiz için öksürük çeşitlerini incelememiz daha doğru olacaktır.

Akut ve Kronik Öksürük

Akut öksürük 3 haftadan daha kısa sürer. Çoğunlukla üst ya da alt solunum yolu enfeksiyonlarından dolayı oluşur. Kronik öksürük sekiz hafta veya daha fazla sürer.  Çoğu zaman gizli, altta yatan neden bulunduğunda kronik öksürük tedavi edilebilir.

Bebeğim öksürüyor ne yapmalıyım sorusuna yanıt arayan anneler için kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz.: https://cocukbuyut.com/bebegim-oksuruyor-ne-yapmaliyim/

Bebeğim öksürüyor ne yapmalıyım
Bebeğim öksürüyor ne yapmalıyım

Kuru Öksürük

Genellikle boğazda fazlasıyla tahriş görülür. Geçmeyen bir kuru öksürüğe sahipseniz bununla birlikte hırıltı, yorgunluk, uykuda terleme, yüksek ateş, iştahsızlık da görülüyorsa kesinlikle doktora gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Balgamlı Öksürük

Öksürdüğünüzde yanında balgam da gelebilir. Balgama da bronşit, fazla sigara kullanımı ve sinüzit sebep olabilir.

Alerjik Öksürük

Alerjik insanlarda dönemsel olarak öksürük görülebilir. Alerjen madde tespit edildikten sonra öksürüğü engellemek adına tedavisine başlanabilir.

Hastalıklara Bağlı Öksürük

 • Genellikle kalp yetmezliği olan insanlarda öksürük çokça görülmektedir.
 • İltihaplarda ve yemek borusu hastalıklarında veya reflü öksürüğe yol açan sebeplerdir.
 • Burun içinde oluşan sorunlar doğrudan solunum sistemini ilgilendirir. Burun akıntısı, sinüslerle ilgili problemler, faranjit, bademcik iltihabı, burun tıkanıklığı, soğuk algınlığı gibi birçok yerde karşımıza çıkabilir öksürük.
 • En sık öksürük şikayetleri akciğer kanseri hastalığına sahip olan insanlardan gelebilir. Bu yüzden öksürük rahatsızlığı ile hastaneye başvuran hastalarda daha detaylı inceleme yapılması önerilir.

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Eğer öksürük kronik bir hastalık değilse ve nedeni enfeksiyon ise bu konuda kendimizce bazı tedbirler alabiliriz. Elbette ki bunların başında sağlıklı yaşam yani sağlıklı beslenme ve spor gelmektedir. Genel olarak bir liste yapacak olursak;

 • C vitamini almak.
 • Gün içerisinde kilo ve boyunuzu dikkate alarak ihtiyacınız kadar su içmek.
 • Sağlıklı ve düzenli beslenmek.
 • Spor ve yürüyüş yapmak.
 • Sigaradan uzak durmak.
 • Yeşil çaylarla boğazımızı rahatlatmak sayılabilir.

En Hızlı Öksürük Kesici İlaç Hangisi?

Öksürüğün Mukusun ve zararlı maddelerin atılmasını sağlayan ve akciğeri enfeksiyonlardan korumaya çalışan ani bir tepki, refleks olduğunu daha önce ifade etmiştik. Bu sebeple öksürüğün ilaçlar ile kesilmeye çalışılmasından önce öksürük neden olur sorusunun yanıtını aramak ve buna uygun bir tedaviye başlanması en doğrusudur.

Bu nedenle öncelikle öksürüğe sebep olan hastalık nedir tespit edildikten sonra gerekli tedaviyi doktorunuz uygulamaya başlayacaktır. Bundan sonra en hızlı öksürük kesici ilaç kullanımına başlamak doğru olur.

Levopront Öksürük Şurubu haricinde hazırladığımız listemizde Bitkisel öksürük şurupları yer alıyor olsa da doktorunuza danışmadan kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Bitkisel Öksürük Şurubu: Bisolnatur

Bitkisel içeriğe sahip en hızlı öksürük kesici ilaç Bisolnatur, 1 yaş üstü tarafından kullanıma uygundur. Kuru öksürüğe ne iyi gelir çocuk için soranlara tavsiyemiz Bisolnatur öksürük şurubu olacaktır. Bisolnatur şurup hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz: https://burcualem.com/en-hizli-oksuruk-kesici-ilac-listesinde-5-mucizevi-ilac/#1-_Bisolnatur_Surup

Gece Öksürük Krizine Ne İyi Gelir? Tabii ki Tusimed Şurup

En hızlı öksürük kesici ilaçlar listesinde yer alan Tusimed şurup ilaç statüsünde olmayıp takviye grubunda yer almaktadır. İçeriğinin doğal ürünler olması sebebi ile en hızlı öksürük kesici şurup desek daha doğru bir ifade olacaktır.

Kekik, hatmi çiçeği, zencefil, meyan kökü ve aserola içeriğine sahip olup 1 yaş altı bebeklerin, hamile ve emziren annelerin dr tavsiyesi olmadan kullanması doğru değildir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.