«
  1. Anasayfa
  2. Aşk ve İlişkiler
  3. Evlilik Aşkı Öldürür mü?  Aşkı Taze Tutma Yolları Nelerdir?

Evlilik Aşkı Öldürür mü?  Aşkı Taze Tutma Yolları Nelerdir?

burcu-alem-evlilik-aski-oldurur-mu-aski-taze-tutma-yollari-nelerdir

Evlilik aşkı öldürür mü? Eğer bu soruyu sormaya başladıysanız, aşkın ölüp ölmediği konusunda bir şey denmez ama içinizde bunu sorguladığınız ve aşka inancınızın sarsıldığı açıktır!

Aşkın ömrü kaç yıldır? Aşkın ömrü 3 yıldır diyenler var yoksa sizin ki o kadar da mı sürmedi! Peki gerçekte aşkın ömrü ne kadar? Ömür boyu aşık kalınabilir mi?

YouTube video

Aslında aşk, ilişki sürecinde form değiştirir desek daha mı doğru olur? İnsanların birbirini sevmesi ve bağlı bir hayat sürmesi her koşulda birlikte olması sizce aşk mı? Peki bu aşksa neden evlenmeden önceki tutku ortalıkta yok diye de sorgulamanız mümkün!

Aşk denilen olay esasında iki kişinin birbirine olan bağlılık duygusunun en yoğun duygulara bürünmüş halidir. Tutkunun en aşırı dozda yer aldığı bu duygusal hal zamanla yerini başka suretlere bırakır. He, kişi yine aşıktır ancak artık eskisi gibi değil! Peki nasıl mı?

Aşkın Kimyası Nasıldır? Evlilik Aşkı Öldürür mü?

burcu-alem-evlilik-aski-oldurur-mu-aski-taze-tutma-yollari-nelerdir

Aşkın kimyası diğer duygulara oranla çok daha farklı bir yapıya sahiptir. Birinden nefret ederseniz edersiniz. Eğlenceli ise eğlenirsiniz. Ancak aşık iseniz; arada ne olursa olsun farklı bir çekim vardır. Bu çekim özellikle evlenmeden önce öylesine kuvvetlidir ki ayrılmayı bir dakika dahi düşünemez olursunuz. Ancak nedense sanki sihirli bir değnek dokunur ve muhteşem bir muhabbetin birbirine yabancılaştığını görürsünüz. Peki burada ne olurda aşk başkalaşır? Aşk beden değiştirir mi? Anlatmak istenilen işin özünde aşkın neye dönüştüğü ya da gerçekten ölüp ölmediği…

burcu-alem-evlilik-aski-oldurur-mu-aski-taze-tutma-yollari-nelerdir

Evlilik öncesinde kişiler arasında çok güçlü bir bağ olur. Bir saniyesini ayrı geçiremeyecek kadar yoğun olan sevgi evlilik sonrasında ne olurda dinginleşir? Evlilik aşamasından önce çiftler hayata dair bir sorumluluk üstlenmezler. Sadece gezmek, eğlence ya da sevgiye dair şeyler konuşulur. Arkadaşlık ön plandadır. Herkesin sorumluluğunu alan bir aile vardır. Ancak evlendikten sonra durum böyle değildir. Artık hayatın sorumluluğu tamamen bu iki kişi üzerindedir. Eğer sorumluluk ve yaşantı noktasında daha önce bir paylaşım olmadıysa partnerlerde değişim başlar. Aslında siz eşinizin değiştiğini düşünürsünüz. Oysa o hep öyleydi sadece bu konular açılmadığı için siz bu yüzünü göstermedi. E hal böyle olunca seni artık tanıyamıyorum dolu cümleler dökülmeye başlar.

burcu-alem-evlilik-aski-oldurur-mu-aski-taze-tutma-yollari-nelerdir

İşte evlilik esasları gerçek hayatta bir bir ortaya çıkınca çiftler de buna göre rol üstlenir. Eğer evlenmeden önce birbirini tanımak yerine canım cicim demekle yetinildiyse zaten konuşmaya gerek yok. Yıllarca sevgili dahi olsalar bu kişilerin birbirini tanıması mümkün değil. Kişi aşık olduğu kişiyi zihninde farklı şekilde kodlar. Hayalinde tuttuğu özellikler ne ise sadece bunu yerleştirir hayalindeki sevgiliye.

burcu-alem-evlilik-aski-oldurur-mu-aski-taze-tutma-yollari-nelerdir

Ancak bu kodlar dışında eşin başka özellikleri zamanla çıkar. Bu durumun evlilikle de alakası yoktur aslında. Çok uzun süre sevgili olan kişilerde de aynı durumun olduğu gözlemlenmiştir. Zaman içerisinde paylaşımlar arttıkça kişi kendisinde olan diğer özellikleri gün yüzüne vurur. Bu durumda iki tarafından aynı anda sevemeyeceği özellikler ortaya çıkabilir.

Aşkı Taze Tutma Yolları Nelerdir?

burcu-alem-evlilik-aski-oldurur-mu-aski-taze-tutma-yollari-nelerdir

Aşkı taze tutmanın yollarını arıyorsanız öncelikle insanın aşk ile olan hormanel bağını anlamalısınız. Kişi evlilikle beraber özellikle ilk aylarda inanılmaz bir değişime uğrar. Bu aslında ilk etapta çok olumlu yöndedir. Olumlu yönde değişimin temel sebebi insan vücudunda sevgi ve tutkuya dair birçok hormonun artması ve kendini yenilemesidir. Bu sayede çiftler birbirlerine tutku ile bağlı olurlar. Ancak sonrasında hayat şartları yaşanan olaylar derken her olay başka bir tepki sebebi olur. Bu tepkiler zamanla en başta salgılanan aşk hormonlarını baskılayacaktır.

burcu-alem-evlilik-aski-oldurur-mu-aski-taze-tutma-yollari-nelerdir

Bir kişi fiziki olarak bedeninde sevgiye dair bir hormon üretmediği sürece diğer hisler baskın olur. Sevdiğiniz kişi ile aranızda bir ayrışma ya da uzaklaşma seziyorsanız onda mutlaka mutluluk hormonunu arttıracak aşka davet edecek bir takım girişimlerde bulunmalısınız. Sevgi hormonunun ya da mutluluk hormonunun artması demek partnerinizi o anlık size karşı yumuşatacaktır.

burcu-alem-evlilik-aski-oldurur-mu-aski-taze-tutma-yollari-nelerdir

Uzun vadede birbirlerine karşı sevgi gözü ile bakamayan çiftler arasında ne yazık ki sevgi haricinde her türlü his üremeye adaydır. Eşinizi seviyor ve onu kaybetmek istemiyorsanız ona mutlaka mutlu olacağı şekilde yaklaşmalısınız. Gereksiz inatlar ya da gerilimler sevgiyi bir kenara bırakıp devamlı birbirinize saldırmanıza sebep olur. Bu duruma kesinlikle ara vermeli ve yumuşak duygulara yer verilmelidir.

Evlilik Aşkı Öldürür mü Testi

burcu-alem-evlilik-aski-oldurur-mu-aski-taze-tutma-yollari-nelerdir

Aşkın testi mi olur😊 Valla olur… internet üzerinde bu konuda öylesine araştırma olmuş ki demek, insanlar ya aşk hayatı  konusunda kendisine güvenmiyor ya da eşler birbirlerine aşka dair inandırıcı davranmıyor…. Bakalım sizce hangisi! Evlilik Aşkı Öldürür mü Testi ile siz de çıkan sonucu bir değerlendirin bizden söylemesi 😏

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Pingback: Evlilik Aşkı Öldürür mü?