«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Bebeklerde Güneş Yanığına Hangi Krem İyi Gelir?

Bebeklerde Güneş Yanığına Hangi Krem İyi Gelir?

gunes-yanigina-hangi-krem-iyi-gelir

Güneş yanığına hangi krem iyi gelir? Özellikle bebeklerde de görülebilen bu durum sancılı ve sızılı olabilmektedir. Güneş yanıklarının çoğu yüksek düzeyde ultraviyole ışınlarına maruz kalınması ile olur. Bebeklerde ve birçok kişide görülen güneş yanıkların bazı yöntemlerle atlatılması mümkündür. Bunlar nelerdir?

Güneş yanığına karşı bol su içilmesi ve cildin nemlendirici kremlerle rahatlatılması sağlanmalıdır. Cilde uygun kremlerin kullanılması sonucunda bir iki günlük sürenin atlatılmasının ardından yanıklar hafifleyecektir. Bebeklerde gelişen güneş yanıklarına ise kortizon içeren kremlerle nemlendiricilerin karıştırılması gerekir. Yanık şiddetini arttırmadan uygun nemlendiricilerle günde birkaç kez derinin rahatlatılması önemlidir.

Güneş Yanığına Hangi Krem İyi Gelir? Güneş Yanığına İyi Gelen Kremler Eczane Önerileri

Güneş yanığının en ciddi belirtileri arasında acı veren bir kızarıklık yer alır. Zaman zaman yanığın şiddetine bağlı olarak kaşıntı veya ağrı görülebilir. Vücutta sıvı dolu baloncukların bulunduğu 1. derecedeki güneş yanığına ne iyi gelir? Bu tarz ileri derecede yanıklara bulantı ve kusmalar eşlik ediyorsa, acil bir şekilde sağlık kuruluşlarına gidilmelidir.

Daha hafif düzeylerde meydana gelen güneş yanıkları ise eczanelerden alınan kremlerle tedavi edilmektedir. Çeşitli etkileri olan kremler kısa sürede yanığın belirtilerini azaltacaktır. Peki, güneş yanığına hangi krem iyi gelir? Genellikle ağrı ve kaşıntıyı önlemeye yardımcı olan kremler kullanılmaktadır.

O hâlde birçok kişiye rahatsızlık hissi veren güneş yanıkları için hangi krem kullanılır? İşte, güneş yanığına iyi gelen en bilindik kremler!

gunes-yanigina-hangi-krem-iyi-gelir

1 – Silverdin Güneş Yanığına İyi Gelir mi?

Güneş yanığına hangi krem iyi gelir? Çoğu kişi tarafından tercih edilen Silverdin güneş yanığı kremi; içeriğinde bulunan gümüş sülfadiazin sayesinde cildi olumlu yönde etkilemektedir. Güneş yanığından ve etkilerinden kurtulmak için sürüldüğünde, bölgedeki acıyı ve kızarıklığı önemli ölçüde azaltmaktadır.

Özellikle yaz aylarında denizde yanmaya hangi krem iyi gelir? 40 gramlık ambalajlarda satılan Silverdin kremi, tahriş olan derilerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Deniz yanığı kızarıklığını ve acısını hafifletmesi açısından bu kremi birçok kişi tercih etmektedir.

2 – Hametan Güneş Yanığına İyi Gelir mi?

İlk yardım tedavisi olarak güneş yanığına krem sürülür mü? İçerdiği bileşenler sayesinde yanıkları tedavi edecek nitelikte olan kremler, güneş yanıklarının etkilerinin azaltılmasında tercih edilmektedir. Güneş yanığına karşı kullanılan kremlerden biri Hametan’dır. Etkili bir krem olan Hametan, içeriği sayesinde yanıkların acısının dindirilmesinde etkilidir.

gunes-yanigina-hangi-krem-iyi-gelir
Güneş Yanığına Hangi Krem İyi Gelir?

3 – Güneş  Yanığına Hangi Krem İyi Gelir: Stilex Krem

Birçok deri hastalığının tedavisinde kullanılan Stilex krem, güneş yanığına iyi gelen pomatlardan bir tanesidir. Güneş yanığı kaşıntısına hangi krem iyi gelir?  Bu krem, güneş yanığı ile birlikte ortaya çıkan kaşıntılarda da etkilidir.  Güneş yanıkları, deri kaşıntıları, kurdeşen, ürtiker ve isilik gibi deri rahatsızlıkları önemli ölçüde azaltmaktadır.

4 – Bepanthol Krem

Güneş yanığına hangi krem iyi gelir? Dermatolojik olarak onaylanan Bepanthol; içerdiği SPF 30 ile güneşin olumsuz etkilerine karşı üst düzey bir koruma sağlar. Aynı zamanda E vitamini, balmumu ve provitamin B5 içermesi bakımından da güneş kremi olarak kullanılmaktadır.

Güneş Yanığı En Çabuk Nasıl Geçer? Evde Uygulanabilecek Yöntemler

gunes-yanigina-hangi-krem-iyi-gelir

Daha çok yaz mevsiminde güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalınır. Ancak uzun süre koruyucu kullanmadan güneşte durmak, cildin yanmasına neden olacaktır.

Güneş yanıkları hafif, orta ve ileri derecede olmasıyla sınıflandırılır. Hafif yanıklarda genellikle cildin soyulması ve hafif kızarıklık görülür. Bu durum birkaç gün içinde geçecektir.

Orta seviyedeki yanıklarda ise düzenli cilt bakımı yapılması gerekir. Bazı durumlarda cildin rahatlaması için daha fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır. Orta seviyedeki güneş yanığına ne iyi gelir? Bu tarz yanıklarda cilt oldukça hassastır ve dokunulmayacak derecede acı hissettirir. Soğuk kompres, bu seviyedeki yanıklara iyi gelen yöntemlerden biridir.

İleri düzeydeki yanıklarda ise ciddi kızarıklıklar ve ağrılar görülür. İleri seviyedeki güneş yanığına hangi krem iyi gelir? Böyle bir durumla karşılaşan kişilerin en yakın sağlık kuruluşuna gitmesi gerekir. Genellikle ileride seviyedeki yanıklara pansuman yapılmaktadır ve nemlendirmek için dermatolojik kremler verilmektedir.

Evde uygulanacak yöntemlerle güneş yanığı nasıl geçer? Farklı yöntemler kullanılarak evde yanıkların etkileri azaltılmaktadır. Özellikle elma sirkesi, yoğurt, aloe vera jeli ve salatalık, güneş yanıklarda kullanılan ürünler arasındadır.

Yüzdeki Güneş Yanığı Kaç Günde Geçer?

gunes-yanigina-hangi-krem-iyi-gelir

Güneş yanıkları için uygulanacak yöntemler ve kullanılan kremler sonucunda yanıkların iyileşmesi hızlanmaktadır. Güneş yanığına hangi krem iyi gelir? Yanığın seviyesine göre kremler tercih edilmelidir. Kızarıklık ve ağrıyı hafifletici kremler kullanılmalıdır.

Yüzdeki güneş yanığına ne iyi gelir? Düzenli uygulanan kompleksler ve nemlendirici kremlerle yanığın durumuna göre iyileşme görülür. Yüzdeki güneş yanığı kızarıklığı nasıl geçer? Hafif seviyedeki güneş yanıkları 3 ile 5 gün içerisinde iyileşme göstermektedir.

Orta seviyedeki yanıklar bir haftayı bulan tedavi sürecini kapsamaktadır. İleri düzeyde gelişen yanıkların tedavileriyse, tedavinin türüne ve yanığın boyutuna göre 2 ila 3 hafta sürmektedir.

Güneş Yanığı Nasıl Beyazlatılır?

Güneş yanığına hangi krem iyi gelir? Nemlendirici kremler yanıkların etkilerini azaltmaktadır. Güneş yanığı sonrası ortaya bronz bir görüntü çıkar. Gün içinde güneş ışınlarına maruz kalma süresi, vücut renginin koyulaşmasına neden olacaktır.

Tüm bu süreçte bronz bir görüntüye sahip olmayı istemeyen kişiler için güneş yanığına hangi krem iyi gelir? Bronzluğu yoğun bir şekilde azaltmak için, eczanelerde satılan beyazlatma kremleri tercih edilmektedir. Ayrıca çeşitli maskelerde beyazlatma konusunda etkilidir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *