«
  1. Anasayfa
  2. Burcualem Öneriler
  3. Kekik Yağı

Kekik Yağı

kekik-yagi

Kullanımı antik çağlara kadar uzanan kokusu ve antioksidan etkisi ile bilinen kekik yağı doğanın sunduğu nimetlerden biridir. Kekik yağı bitkinin çiçeğinin, yapraklarının ve tohumunun buhar yardımıyla damıtılmasından elde edilir. Kekik yağı üretimi hassas bir iştir. Bu sebeple kekik yağı alırken bitkisel, kaliteli ürünleri tercih etmek önemlidir. Doğallığa önem verenler evlerinde kekik yağı bulundururlar.

Kekik Yağının Önemi Nedir?

kekik-yagi

Kekik yağı esansiyel yağlar arasında bulunur. Antioksidan özelliği ile ön plana çıkar. Bunların yanı sıra antibakteriyel etkileri antiseptik özelliği bulunur. Hoş kokusu sebebiyle de sıklıkla tercih edilen yağlar arasında bulunur.

Kekik Yağı Çeşitleri

kekik-yagi
Kekik Yağı

İhtiyaca bağlı olarak farklı miktarlarda kekik yağı bulmak mümkündür. Piyasada en çok 100 miligram 20 miligram alternatifi vardır. Kekik yağı alacaksanız cam şişelerde bulunmasına özen göstermelisiniz. Işık geçirmeyen şişelerde olması yağın ömrünü uzatmak ve bileşenlere zarar vermemek açısından önemlidir.

kekik-yagi

Kontrollü kullanım için damlalık ağızlı olanlar tercih edilmelidir. Kaliteli ürünleri tercih etmek doğal ürün kullanmanıza fayda sağlar. Özellikle bu ürün göğüs hastalıkları tedavilerinde ve vücuttaki çatlaklar için kullanılır. https://www.arifoglu.com/kekik-yagi Adresine bakarak kendiniz için ideal olan kekik yağına göz atabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *