Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Dekorasyon
 4. »
 5. Konya Mobilya Montajı Ustası Nasıl Olunur? 

Konya Mobilya Montajı Ustası Nasıl Olunur? 

aysel gözey aysel gözey - - 10 dk okuma süresi
34 0
konya-mobilya-montaji

Konya mobilya montajı özellikle karmaşık işlerde teknik bilgi ve beceri gerektirdiği için bu alanda eğitim almak şarttır. Özellikle demonte parçaların en uygun şekilde alana işlevsel biçimde birleştirilmesi sürecine yardımcı olmaktadır. Peki Konya mobilya montajı ustası olmak için gerekli olan şartlar nelerdir? 

Konya Mobilya Montaj Hizmeti 

konya-mobilya-montaji

Konya mobilya montajı hizmeti ortamın estetiğine ve işlevsel kullanımına en rahat şekilde montaj parçalarını bütünleştirmektir. Özellikle yeni nesil mobilya parçaları kurulumu büyük titizlik ve detay istemektedir. İşte bu noktada mobilya kurum elemanı sıfatıyla bilinen montaj ustası hizmet alanları şöyledir; 

 • Yatak odası
 • Yemek odası
 • TV ünitesi
 • Sandalye ve masa
 • Gardrop
 • Koltuk takımı
 • Bahçe mobilyası 
 • Çocuk ve genç odası

Bunun yanında mobilya servisi kapsamında tamir işlemleri, imalat, onarım, bakım gibi süreçlerin de tamamlanması verilecek hizmet detayları içinde yer alır. 

Konya Mobilya Montajı Ustası Olma Şartları 

Mobilya montaj ustası olmak için en az lise mezunu olmalısınız. Yani montaj elemanı isteyen kişiler zorunlu eğitimlerini tamamlamalıdır. Ayrıca Meslek Yüksekokulu bünyesinde Mobilya ve Dekorasyon Bölümü’nden mezun olanlar da bu mesleği yapabilir. Diğer yandan usta – çırak ilişkisi içinde iş başında öğrenmeyle Konya mobilya montajı ustası olunur.  

1 – Mobilya Kurulum Ustasında Olması Gereken Özellikler

Mobilya kurulum ustası olmak için bazı nitelikleri taşımanız gerekir. Yani iş veren aracılığı tarafından istenen ve çoğunlukla Konya mobilya montajı ustalarında olması gereken özellikler şunlardır; 

konya-mobilya-montaji

Konya Mobilya Montajı Ustasında Bulunması Gereken Nitelikler 
Mesleki Eğitim Montaj işlemleri deneyim ve tecrübe istemektedir. Mesleki okul, çıraklık programı vb. alanlarda eğitim almak ve bu alanda teknik bilgiye sahip olmak gerekir. 
Teknik Beceri Montaj elemanları kaynak makinesi, el aleti ve güç araçları gibi elemanları kullanma yeteneğine sahip olmalı ve bu konuda teknik bilgi ile donanmalıdır. 
İletişim BecerisiKonya mobilya montajı ekip işidir. Bu sebeple organizasyon ve iyi plan gerektirir. Dolayısıyla bu konuda etkili iletişim kurma becerisi, işi kısa sürede yapmak adına önemlidir. 
Fiziksel Dayanıklılık Fiziksel olarak güç gerektiren ve zorlayıcı mesleklerden olan montaj işi hem uzun süreli ayakta kalma hem de ağır parçaları taşıma noktasında dayanıklılık ister.
Titiz Çalışma Özellikle karışık mekanizmaya sahip montaj işlerinde Konya mobilya montajı ile titiz ve detaylı işlerin doğru kurulumunu sağlayabilirsiniz.
Deneyim Daha öncesinde deneyin kazanmış olmak benzer işleri daha kısa sürede yapmada etkilidir. Bu da işe alınma noktasında büyük avantaj verir.

2 – Konya Mobilya Montajı Ustası Görevleri Nelerdir? 

Mobilya kurulum elemanı birbirinden farklı mobilya modellerinin montajını en güvenli ve sağlam şekilde yapan ve bu alanda eğitim almış kişidir. Yani üretimden demonte haliyle gelen eşyaların beceri ve teknik isteyen şekilde kullanıma hazır hale gelmesi için Konya mobilya montajı ustası bazı görevleri yerine getirir. Bunlar; 

 • Siparişini verdiğiniz mobilya ürünlerinin parçalarını eksiksiz şekilde kontrol etmek 
 • Parçaların zarar görmeyecek biçimde paketlenmesine yardımcı olmak
 • Teslimat için verilen tarihe en uygun biçimde hazır bulunmak 
 • Montaj esnasında gerekli olacak bütün malzemeleri eksiksiz şekilde yanında bulundurmak 
 • El becerisi ve teknik bilgiye sahip olmak
 • Kurulum sırasında parçaların hasara uğramadan montajını yapmak
 • Kurulumu yaparken iş güvenliğini gözetmek, yetkisi olmayan kişileri olası kazalara karşı montaj alanına almamak 
 • İş bitimi sonrasında bakım ve montaj temizlik aşamalarını yerine getirmek 
 • Montajını tamamlamış olduğu mobilyaların bakım ve kullanımı konusunda kullanıcıyı bilgilendirmek 
 • Gerekli durumlarda mobilya tamiri, boyama gibi ek hizmetleri vermektir.  

Konya Mobilya Montajı Ustası Çalışma Ortamı 

konya-mobilya-montaji
Konya Mobilya Montajı

Konya mobilya montajı elemanları uygun eğitim ile deneyime sahip kişilerden oluştuğu için marangoz, mimarlık ofisi, atölye, e – ticaret siteleri gibi hemen her alandaki rahatlıkla çalışabilirler. Bunun yanında serbest olarak kendi dükkanlarında çalışma ortamı oluşturabilirler. Yani çalışma ortamları şartları, iş ve sektör durumuna bağlı şekilde değişiklik göstermektedir. 

Konya Mobilya Montajı ile Dolap Montajı Gerekliliği 

Dolap mobilyaları genellikle büyük ve ağır mobilyalar olduğu için montajında usta tercihi önemlidir. Olası kazaların önüne geçmek için bu alanda işin ehli usta tercihi önemlidir. Ancak bu şekilde aşağıdaki sorunlardan doğru kurulum ile kurtulabilirsiniz. Bunlar; 

 • Dolaplar, maddi olarak biraz pahalı mobilyalar olduğu için uzun süreli ve dayanıklı şekilde kullanımı için Konya mobilya montajı ustalarından destek almanızda fayda vardır. 
 • Güvenlik açısından bu durum olası kazaların önüne geçmeniz açısından etkili sonuçlar verecektir. 
 • Ayrıca deneyimli usta tercihi ile hem hızlı hem de etkili çözüm bulabilirsiniz. Yani Konya mobilya montajı konusunda ustalar doğru malzemeyi doğru yerde kullanacaktır. Bu da güvenli kullanım için şarttır. 
 • Özellikle deprem gibi yıkıcı doğal afetlerin oluşturacağı hasarı en aza indirmek için, Konya mobilya montajı yapan işin ehli ustalardan yardım alabilirsiniz. 

Konya Mobilya Montajı Fiyatları 

Konya mobilya montajı fiyatları bazı faktörlere bağlı şekilde değişiklik arz etmektedir. Yani bunda ustanın deneyimi, eğitimi, hizmet alacağınız firma, mobilyanın modeli, montaj esnasında kullanılacak olan malzeme kalitesi ile montajı yapılacak mobilya adedi etkilidir. 

Diğer taraftan montaj esnasında çıkabilecek hasar durumu gibi ek tamir hizmetleri de fiyatı etkileyen diğer faktördür. Bölgesel faktörler de yine aynı şekilde fiyatı etkiler. 

konya-mobilya-montaji

Mobilya Montaj Ustası Maaşları 

Maaşlar işin yapılacağı konuma göre değişiklik gösterse de ortalama olarak yıllara göre maaş tablosu aşağıda yer almaktadır. Bunda deneyim, yıl, bilindik marka olma gibi etkenler de maaşa yansıyacaktır. Peki yıllara göre değişen mobilya montajı ustası maaşları nasıldır? 

Yıl En Düşük Maaş Ortalama Maaş En Yüksek Maaş 
Ocak 2017 1.600 TL 2.500 TL 4.100 TL 
Ocak 20181.800 TL 2.860 TL 4.700 TL 
Ocak 2019 2.300 TL 3.652 TL6.000 TL 
Ocak 2020 2.600 TL 4.224 TL 7.000 TL 
Ocak 2021 3.200 TL 5.192 TL 8.600 TL 
Ocak 20224.700 TL 7.832 TL 13.100 TL 
Temmuz 20226.100 TL 10.208 TL 17.100 TL 
Ocak 2023 10.500 TL 16.500 TL 27.000 TL 
Temmuz 2023 14.100 TL 21.100 TL 33.400 TL 
Ocak 2024 19.600 TL 28.800 TL 44.900 TL 

Sıkça Sorulan Sorular 

Konya mobilya montajı elemanı nasıl olunur başta olmak üzere diğer mobilya servisi hizmetleri noktasında güncel bilgiler için Mobilya Servisi sitesini takip edebilirsiniz. Ayrıca bu konudaki sorulara da aşağıdan göz atabilirsiniz. 

1 – Mobilya Montaj Elemanı Hangi Mobilyaların Montajını Yapar? 

Gardrop, dolap kapağı, yatak odası, çalışma masası, sandalye, yemek odası, bahçe mobilyaları vb. türdeki mobilyaların montaj işlemlerini doğru şekilde yapmaktadır. 

2 – Konya Mobilya Montaj İşleri Ne Kadar Sürer? 

Bu durum tamamen montajı yapılacak mobilya adedine, mobilya mekanizma durumuna, işin ehli usta tercihine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca işin karışıklığı da sürenin uzamasında etkilidir. Genel olarak birkaç saat ile birkaç gün arasında tamamlanır. 

Editörün Önerisi : TV Montaj Aparatı Nasıl Takılır

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.