Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Alışveriş
  4. »
  5. Oyun Çiti Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oyun Çiti Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Misafir Yazar Misafir Yazar - - 6 dk okuma süresi
2 0
oyun-citi

Bebekler için güvenli bir oyun alanı yaratmak, bir seçenek değil zorunluluktur. Her türlü yaralanma riskini ortadan kaldırmak ve temiz bir ortamda bebeklerin zaman geçirmesini sağlamak için genellikle oyun matı çeşitleri kullanılıyor. Ancak bebeklerin emekleme döneminde olmaları ya da hareket ederek oyun matı alanından çıkmaya başlamaları durumunda Unigo oyun çitleri gibi ürünleri de kullanmanız gerekecek.

Elbette bebeğiniz için kullandığınız tüm ürünler gibi oyun çiti seçimini de titizlikle yapmanız son derece önemlidir. Gelişigüzel seçim yapmak, bebeğinizin güvenliğini ya da sağlığını riske atmanıza sebebiyet verebilir. Çünkü piyasada onlarca farklı marka tarafından üretilen oyun çitleri bulunuyor. Ancak bu ürünlerin tamamının bebeklerin güvenliği dikkate alınarak tasarlandığından ve üretildiğinden söz etmek güçtür. Dolayısıyla ailelerin dikkatli ve bir o kadar da titiz bir seçim yapmaları da son derece önemli! Peki, nelere dikkat edilmeli, nelerden uzak durulmalı?

oyun-citi

Geniş Bir Oyun Alanı Sunmalı

Öncelikle seçtiğiniz oyun çitinin çok dar bir alan sunması bebeğinizin rahatlıkla hareket etmesinin önündeki büyük bir engeldir. Bu nedenle oyun çitleri arasından seçim yaparken bebeğe ne kadarlık bir alan sunduğunu da mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bebeklere yeterli bir alan sunabilmesi için belirli ölçülerin altında olmayan oyun çiti çeşitlerine yönelmelisiniz. Sadece renk ya da tasarım odaklı seçim yapmak sizi yanıltır. Ebat açısından da ürünleri değerlendirmeniz büyük bir önem taşıyor.

Sivri Kenarlar Olmamalı

Eğer ürün seçimi yaparken nelerden uzak durmanız gerektiğini merak ediyorsanız “sivri kenarlar” yanıtını verebiliriz. Oyun çiti çeşitlerinin asla sivri hatlara ve kenarlara sahip olmaması gerekiyor. Bu sayede olası yaralanmaların da önüne geçmeniz mümkün olacaktır. Özensiz hazırlanan ve bebeklerinin güvenliğinin dikkate alınmadığı ürün çeşitlerinde sivri kenarlarının olması batma ya da bebeklerin cildinin çizilmesi gibi pek çok riski göz almaya yol açtığını unutmayın. Dolayısıyla üzerinde titizlikle durmanız gereken başlıca hususu artık biliyorsunuz.

oyun-citi

Kilitli Kapısı Olmalı

Ebeveyn yardımı ile açılıp kapanabilen kilitli kapısı olan oyun çitleri çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu özellik, siz bebeğinizin yanında değilken de bebeğin güvenli bir ortamda kalmasını sağlıyor. Dolayısıyla kilitli kapı özelliği tahmin edilenden çok daha fazla önem taşıyor. Oyun çitlerini uzun süre kullanacağınızı ve bebeklerin hareketli oldukları dönemde de bu çitlere ihtiyacınızın olduğunu unutmayın. İlerleyen dönemlerde yeni bir ürün satın almak zorunda kalmamak için şimdiden kilitli kapısı olan bir modeli tercih etmenizde fayda var.

Kolay Monte Edilmeli

Üzerinde durulması gereken kriterlerden biri de kolay montaj olmalıdır. Kimi zaman bu çitleri ev dışında da kullanmak isteyebilirsiniz. Bahçe ya da park gibi alanlarda da bebek çitlerinin kullanıldığını hatırlatalım. Dolayısıyla kolay monte edilmesi ve kullanım sonrasında demonte işleminin de kolaylıkla yapılması önem taşıyor. İdeal hafiflikte olması ise istediğiniz her yere rahatlıkla taşıyabilmenize olanak tanır.

Devrilmemeli

Oyun çitlerinin basit bir hareketle devrilebiliyor olması da asla istenen bir durum değildir. Devrilmeyen yapıda olmalarına önem vermenizde fayda var. Kimi zaman aileler bebek odasında bulunamıyor. Bebekleri oyun çiti içerisine koyarak güvenli bir ortamda bulunduklarından emin olmak istiyor. Ancak bunun mümkün olması için bebek çitinin devrilmez yapıda olması gerekir. Seçim yaparken bu unsuru göz önünde bulundurmak sanıldığından daha fazla önem taşıyor.

Devrilmez yapıda olan bebek çitlerini bulmak için uzun uğraşlar vermeniz ya da bebek ürünleri satan mağazalar arasında mekik dokumanız gerekmez. Unigo internet sitesine tıklamanız durumunda tüm bu beklentileri karşılayan oyun çitlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Bebeklerin güvenliği dikkate alınarak tasarlanan Unigo ürünleri arasında oyun matı çeşitlerini de bulabilirsiniz. Tüm bu ürünlerde zengin bir renk skalası ve geniş model seçeneği yelpazesi sunuluyor. Hem ihtiyacınıza hem de beklentilerinize uygun olan modelleri anında bulabilir, online sipariş konforu eşliğinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.