«
  1. Anasayfa
  2. Alışveriş
  3. Tüketim Çılgınlığından Uzak Durun!

Tüketim Çılgınlığından Uzak Durun!

tuketim-cilginligindan-uzak-durun

Çağımızın en büyük sorunu hızlı tüketim. Bir diğer adıyla tüketim çılgınlığı. Giyilmeyen ürünlerle tıka basa doldurulmuş bir gardırobun, size bir fayda sağlamadığı çok açık. İnternet üzerinden alışveriş yapmadan önce, kendinize mutlaka ihtiyaç listesi ve yakın-uzun vadeli alınacaklar listesi hazırlamalısınız. Öncelikli ihtiyaçlarınızı sıraladığınızda, internet alışverişlerinizi hem çok daha hızlı yaparsınız hem de alışveriş için doğru adresleri bulmanız kolaylaşacak.

Kendinizi İyi Tanıyın, Beden Ölçülerinize Hakim Olun!

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde, ilk aşamada deneme şansı olmadan sipariş verme durumunda kalırsınız. Ancak ürünün kalıp özellikleri, kumaş yapısı, soru-cevaplar, yorumlar, ürün hakkındaki değerlendirmeler bir yana kendi ölçülerinize yabancı olmamalısınız. Modelin özelliği ve açıklamasına göre tam bedeninizi veya x numara büyük/küçük tercih edebilirsiniz.  Genellikle satıcı bu notları ürün açıklaması kısmında belirtir. Olabildiğince kendinden emin, net bir siparişin iade ile sonuçlanma oranı oldukça düşüktür.

Ne Çok Pahalı, Ne Çok Ucuz; Olması Gereken Rakamdan Satın Alın!

Tüm sektörlerde piyasanın olumsuz etkileri ile karşılaşmak mümkün. Ancak bu durum, sizi çok ucuz ya da daha doğru tabir ile olması gerekenden daha ucuz bir ürüne yönlendirmemeli. Çok meşhur bir söz vardır: ‘’Kimse kusursuz bir malı, daha ucuza satmaz.’’ Bu sözün gücüne inanın. Çok ucuz ürün, kullanıma uygun olmayan, kusurlu üründür. Ancak tam tersine, olması gerekenden çok daha pahalı bir ürün de tercih etmemelisiniz. Sadece markasından veya etiketinden dolayı, olması gerekenden çok daha pahalı bir bedel ile satın almanız da internet alışverişlerinde doğru bir hamle değildir. En ideali, satın alacağınız ürün fiyatının piyasa dinamiklerine uygun olması, ucuz veya pahalı manada şaşırtıcı olmamasıdır.

Güvenilirlik İlkesi Olmazsa Olmazımız!

tuketim-cilginligindan-uzak-durun

E-ticaret faaliyetlerinin geniş bir alana yayılması ile internette sayısız alışveriş mecrası oluştu. Ancak doğal olarak, hepsinin faaliyet biçimi, ilkeleri, satış politikaları ve vizyon-misyonları aynı değil. Hepimizin bildiği üzere, internet alışverişlerinde dolandırıcılık diye tabir ettiğimiz olaylar hiç de azımsanacak oranda değil. Sadece satın alma aşamasında değil, satın alma öncesi ve sonrası tüm süreçlerde, sizinle alakadar olacak, şeffaf firmaları tercih etmelisiniz. Burada yine kullanıcı deneyimlerinden faydalanabilir, firmaların iletişim hatlarından bilgi talep edebilirsiniz. Sonuçlar, size rehber olacaktır.

Tüketim İçin Ürün Kalitesi Esastır, Temel Faktördür!

Bir ürünün kaliteli olduğunu anlatan, hissettiren birden çok etken vardır. Ancak, mağazalardan alışveriş yaparken ürüne temas edilip, temelde kumaş yapısının kalitesine bakılıp, ürün denenebilir. Fakat internet alışverişlerinde deneme şansı olmadığı için iyi analiz yapmanız gerekir. Kullanıcı deneyimlerinden bu anlamda faydalanmak akıllıca olacaktır. Burada bir dip not vermek gerekirse, daha önce satın aldığınız, güveninizi kazanan firmaların yeni koleksiyonlarından alışverişlerinizi gerçekleştirmenizi öneririz. 

Tüketim de Kampanya ve İndirimleri Takip Edin

İnternet alışverişlerinde firmalar, aslında bir rekabet esasıyla faaliyetlerini yürütmekteler. Dolayısıyla, kampanya ve indirim yarışına girmekteler. Kampanya ve indirimleri yakından takip ederek, bildirimlerinizi güncel tutarak cazip fiyatlarla alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca özel dönemlerde, hoşunuza giden web sitelerini takip etmelisiniz. Örneğin Black Friday, yeni yıl, Sevgililer Günü gibi özel dönemlerde büyük indirimlerden faydalanabilir, ihtiyaçlarınız için alışveriş yapabilirsiniz.

netwin.com.tr ‘de Avantajlı Alışverişin Keyfini Çıkarın

Yukarıda sıralamış olduğumuz tüm kriterlerin ışığında, alışverişlerinizi avantajlı ve çok daha keyifli kılmak adına netwin.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Netwin ‘de sezonun trend modellerini en uygun fiyat avantajı ile keşfederek, kombinleriniz ile uyum içinde kullanacağınız, ihtiyacınız olan tüm modelleri güvenle satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *