Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burcualem Öneriler
  4. »
  5. Brezilya Fönü Ne Kadar Dayanır?

Brezilya Fönü Ne Kadar Dayanır?

Misafir Yazar Misafir Yazar - - 7 dk okuma süresi
10 0
Brezilya Fönü

Brezilya fönü kaç ay gidiyor sorusunun cevabı kullanıcıların Brezilya fönü yaptırmalarındaki en büyük etkenlerin arasında gelir. Brezilya fönü adı verilen bu uygulamanın yaptırılmasındaki en temel amaç, saçların uzun süre düz ve bakımlı kalmasını sağlamaktır. Bu sebep dolayısıyla özellikle kıvırcık ve dalgalı saçlı kullanıcılar tarafından daha sık tercih edilen bu uygulamanın etkileri değişiklik göstermektedir.

Brezilya fönünün yapımının saçların uzunluğuna ve yapısına bağlı olarak değişiklik gösterse de yaklaşık olarak 3 ila 4 saat sürdüğü bilinmektedir. Yapımının da oldukça uzun sürmesi sebebiyle, kullanıcıların akıllarında Brezilya fönünün ne kadar kalıcı olduğuna dair sorular bulunmaktadır. Brezilya fönünün etkilerinin uzun süre kullanılabilir olması için dikkat edilmesi gereken pek çok farklı etken bulunur. Bu etkenler kullanıcı tarafından dikkat edilmesi gereken etkenler olduğu gibi, uygulama esnasında kullanılan malzemelerle de direkt olarak etkilidir.

Brezilya Fönü Kaç Ay Gider?

Brezilya fönü uygulaması yalnızca kadınlar için değil, erkekler için de kullanılan ve gittikçe daha da popüler hale gelen bir işlemdir. Bu işlem sayesinde yıpranan saçlar tekrar sağlıklı görüntülerine kavuşurlar. Dağınık ve kabarık saç görüntüsünün engellenmesine yardımcı olan Brezilya fönü, uzun süre kalıcı olması sebebiyle gittikçe popülerleşmektedir. Saça ısı yardımıyla keratin verilmesi sonucunda uzun süre düzlük sağlanan Brezilya fönünün etkilerinin süresi kullanıcılara bağlı olarak değişmektedir.

Dalgalı saçlara uygulanan Brezilya fönü, yaklaşık olarak altı ay kadar kullanıcıların saçlarının düz olmasını sağlar. Saçtaki dalgaların artması bu sürenin kısalmasına sebep olabilir. Brezilya fönünü daha uzun süre verimli şekilde kullanmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Brezilya fönü uygulamasından sonra saçların sülfatsız şampuanla yıkanması etkilerin uzun sürmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında gelir. Sülfat saç tellerinde keratinin durmasını engelleyerek, keratinin arınmasına sebep olacaktır.

Bu sebeple Brezilya fönü uygulamasından önce ve sonra tercih edeceğiniz şampuanın sülfatsız olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu hususa dikkat edilmediği takdirde Brezilya fönünün etkilerinin süresi kısalacaktır. Brezilya fönü uygulamasından sonra kullanıcıların saçlarını kurutma tekniklerini de tamamen değiştirmeleri gerekir. Saç kurutma esnasında fön makinesinin aşağıdan tutulması, saçların kabarmasına sebep olacağı için tavsiye edilmez. Saçları sürekli olarak kabartarak kurutmak Brezilya fönünün etkilerinin çok kısa süre içerisinde yok olmasına sebep olacaktır.

Fön makinasının saçların üst tarafından tutularak, düz bir şekilde kurutulması Brezilya fönü yaptıran kullanıcıların tercih ettikleri yöntemdir. Kıvırcık saçlara sahip bir kullanıcının Brezilya fönü kaç ay gider sorusuna üç ila dört ay arasında değişeceği şeklinde cevap verilebilir. Etkilerinin uzun sürmesi için bu gibi etkenlere dikkat etmek gerekir. Dikkat edilmesi gereken hususların göz ardı edilmesi rezil ya fönünün etkilerinin daha kısa sürmesine sebep olacaktır.

Brezilya Fönü Kaç Gün Sonra Yıkanır?

Brezilya fönü hakkında kullanıcıların en sık araştırdıkları konuların başında Brezilya fönü kaç gün sonra yıkanır konusu bulunmaktadır. Brezilya föne uygulaması esnasında saçlar pek çok kez yıkanır ve kurutulur. Dolayısıyla bu işlemi yaptıran kullanıcılar saçlarını bir daha ne zaman yıkayacakları hakkında merak duyabilir.

Brezilya fönünden sonraki ilk 24 saat boyunca saçın yıkanması tavsiye edilmez. Fakat bu süre, işlemi yaptıran kişinin saç yapısına ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Saç yapısına bağlı olarak bu süre 48 saate kadar çıkabilmektedir. İşlem tamamen kalıcı olmasa bile, etkilerinin uzun süre kalıcı olması için bu etkenlere dikkat etmek gerekir.

Önerilen saatten daha önce yıkanan saçlarda istenen etki olmayacak ve Brezilya fönünün neden olduğu düzlük kısa süre içerisinde geçecektir. İşlemden sonra saçlarınıza uygulayacağınız bakımlar Brezilya fönü kaç gün sürer sorusunun cevabını direkt olarak etkilemektedir. Bu işlemi yaptıran kullanıcılar etkilerinin uzun süre boyunca devam etmesini istemektedir.

Brezilya Fönü Ne Zaman Yıkanmalı?

Brezilya Fönü

Brezilya fönü ne zaman yıkanmalı sorusuna verilecek cevap işlemi gerçekleştiren kullanıcının saç tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 24 ila 48 saat arasında değişen bu süre, saç tipine göre farklılık gösterebilir. Saçların uzun süre düz kalması ve herhangi bir kabarıklık problemi yaşamaması adına bu süreye dikkat etmek oldukça önemlidir. Tavsiye edilen süreden önce saçın su ile temas etmesi durumunda, yapılan işlemin etkileri daha kısa süre saçta kalacaktır.

Brezilya Fönü Ne Kadar Kalıcı?

Kullanıcıların Brezilya fönü yaptırmasının altında pek çok farklı sebep bulunabilir. Bu sebeplerden en genel olanı kıvırcık ve dalgalı saçların uzun süre düz şekilde kullanmak istemesidir. Özellikle kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip kullanıcılar Brezilya fönü ne kadar kalıcı hakkında merak duyarlar. Saç yapısı ve tipine göre bu uygulamanın etkilerinin süresi değişiklik gösterir. Brezilya fönü sayesinde yoğun şekilde kıvırcık saçların bile üç ila dört ay arasında düz kaldığı bilinir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.