Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dekorasyon
  4. »
  5. Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bilgece Bilgece - - 6 dk okuma süresi
1 1
cam-balkon-yaptirirken-nelere-dikkat-etmek-gerekir

Cam balkon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir sorusu arama motorlarında sıklıkla aranmaktadır. Pek çok insan evinin balkonuna, cam balkon yaptırmak istemektedir. Cam balkon yaptırmanın pek çok nedeni bulunmaktadır. Cam balkonların, balkona estetik bir görüntü sunmasının yanı sıra balkona işlevsel özellikler de katmaktadır.

Cam balkon yaptırmaya karar verildiğinde kişinin cam balkonu yaptırma amacına ve balkonun şekline uygun bir model seçimi yapılmalıdır. En iyi cam balkon markası belirlenirken cam balkonun sunduğu ekstra özellikler de dikkate alınmalıdır. Peki cam balkon sistemlerinde nelere dikkat etmeliyiz?

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir: Uygun Firma Seçimi

cam-balkon-yaptirirken-nelere-dikkat-etmek-gerekir

Cam balkon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun ilk cevabı doğru firma seçmek gerekir olmaktadır. Doğru seçilen firma, uygun cam balkon modelini belirmede kolaylık sağlamaktadır.  Ayrıca cam balkonu yapan firmadan cam balkon için garanti süresi de istenmelidir. Garantisi bulunmayan cam balkonların yaptırılmaması gerekmektedir.

Hizmet için anlaşılan firmanın ticaret sicil kaydının olup olmadığı, vergi numarasının ne olduğu gibi bilgilere sahip olmak faydalıdır. Çünkü herhangi bir hukuksuzluk durumunda kişinin karşısında muhatap bulacağı bir işletme olmayabilir.

İlginizi Çekebilir: En Güzel Geri Dönüşüm Fikirleri

Bazı firmaların internet sitelerinde cam balkon fiyat hesaplama yapan modüller yer almaktadır. Bu modülleri kullanarak cam balkon fiyatını kabataslak olarak belirlemek mümkündür. Balkon sistemleri içerisinde camın kalınlığı önemli mi?

Cam Balkon Kalınlığının Seçilmesi

Cam balkonun sahip olduğu kalınlık önemlidir. Yaptırılan cam balkonun işlevsel bir özelliğe sahip olması isteniyorsa, uygun kalınlıkta seçilmesi gerekmektedir. Camın kalınlığı da genellikle cam balkon yapılacak alanın yüksekliğine dayanılarak belirlenmektedir.

Firmalar genellikle 240 santimetreye kadar olan balkonlarda 8 mm kalınlıkta cam kullanmaktadır.240 santimetre üzerinde bir yüksekliğe sahip olan balkonlarda da 10 mm kalınlıkta cam kullanılmaktadır. Bu durum firmadan firmaya göre değişebilmektedir.

Doğru kalınlıkta cam seçildiğinde, yükseklik nedeni ile camların esnemesi daha da azalacaktır. En ufak bir dış etkenden dolayı esneyen camlar güven vermez.

Sistemin Sahip Olması Gereken Rulman Sayısı

cam-balkon-yaptirirken-nelere-dikkat-etmek-gerekir

Cam balkon yaptırırken nerelere dikkat etmek gerekir sorusunun önemli bir cevabı da rulman sayısı olmaktadır. Cam kanadında belirli sayıda teker ve rulman bulunmaktadır. Güvenli bir sistemin alt kısmında 2 adet, üst kısmında da 2 adet olmak üzere toplam 4 adet teker bulunmalıdır.

Bu tekerlerin de çift rulmanlı olması gerekmektedir. Rulman sayısı bu durumda toplam 8 olmalıdır. Tekerlerin paslanmaz bir özelliğe sahip olması da dikkat edilmesi gereken diğer bir noktadır.

Cam Balkonu Yapan Firmanın Malzemeyi Nereden Aldığı Konusu

Hiç kimse toplama bir cam balkona sahip olmak istemez. Bu durum, birbirine tam olarak uymayan parçaların ucuz diye bir araya getirilerek monte edilmesidir. Eğer toplama bir cam balkona sahip olmak istemiyorsanız, cam balkonu yaptıracağınız firmanın nereden ve nasıl ürün temin ettiğini öğrenmeniz gerekmektedir. Bu parçalar özel üretim yapan firmalar yerine herhangi bir aksesuar ya da alüminyum toptancısından da satın alınıyor olabilir.

Cam Balkonun İzolasyon Durumu

Cam balkonun izolasyona sahip olması da önemli konulardan bir tanesidir. İzolasyona sahip olan cam balkon sayesinde dört mevsim rahat bir şekilde cam balkondan fayda sağlamak mümkündür.

Kaliteli bir şekilde yapılan izolasyon ile cam balkon parçalarının birleşim yerlerinden herhangi bir sızdırma durumu ortaya çıkmayacaktır. Cam panellerde bulunan fırçaların işlevini tam yapabilecek kondisyon durumunda olması gerekmektedir. Montaj sonrasında da antibakteriyel silikon kullanılmalıdır.

cam-balkon-yaptirirken-nelere-dikkat-etmek-gerekir

Cam balkon profili üzerinde yağmur nedeniyle biriken suları tahliye etmeye yardımcı olan su kanalları bulunmalıdır. Bir de, cam balkonlarda ses yalıtımı bulunmalıdır. Bu özelliklere sahip olan bir cam balkon, uzun yıllar amaca hizmet edecektir. Ayrıca, kullanılan camlar tamperli cam olmalıdır.

İthal cam balkon camları yerine Şişecam ve Paşabahçe ürünleri daha dayanıklıdır. İthal cam balkon fiyatları daha yüksek olmasına rağmen, bu camlar yerli üretilen camlardan kadar dayanıklı değildirler.

Cam Balkon Ankara Farklı Modeller Sunar Mı?

Cam balkon Ankara farklı modellerin ve fiyat seçeneklerinin sunulduğu markaların yer aldığı bir bölgedir. Aynı şekilde İstanbul merkezli çok sayıda cam balkon firması da faaliyet göstermektedir.

cam-balkon-yaptirirken-nelere-dikkat-etmek-gerekir

Cam balkon modelleri ve fiyatları seçilen modele ve ürünün özelliklerine göre farklılaşmaktadır. Böylece cam balkon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir konusu da açıklanmıştır.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.