Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İlaç ve Eczane Ürünleri
 4. »
 5. Crebros Yan Etkileri Nelerdir, Crebros Kullananlar Ne Diyor?

Crebros Yan Etkileri Nelerdir, Crebros Kullananlar Ne Diyor?

Bilgece Bilgece - - 8 dk okuma süresi
109 0
crebros-yan-etkileri

Alerjik reaksiyonlara karşı kullanılan ilaç Crebros yan etkileri konusu ile oldukça merak edilir. İlaçların kullanım sonrası oluşturması muhtemel yan etkilerini biliyor musunuz? İlaç prospektüslerinde olası ve ciddi yan etkilerine yönelik bilgiler verilmektedir. Ancak her zaman bu konuya dair okumalar yapılmamaktadır. Crebros yan etkileri nelerdir konusuna dair bilgilenmek isterseniz, yazımız sizin için oluşturuldu.

YouTube video

Crebros İlaç Nedir? Muadilleri Var mı?

Crebros film tablet ilaç firması tarafından alerjik reaksiyonlara karşı üretilmiş ilaçtır. Etken maddesi olarak Levosetirizin kullanılmıştır. Temel maddenin yanı sıra sığırdan elde edilmiş farklı yardımcı maddeler de eklenmiştir. Kişiler özellikle bahar aylarında oluşan alerji durumları ile baş edebilmek adına Crebros ilacını eczanelerden temin ederek kullanmaktadır. Kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler ilacın yan etkisi hakkında bilgi edinmektir.

Crebros Ne İşe Yarar, Crebros Ne İçin Kullanılır? Ayrıntılı Olarak İnceledik…

Crebros ne işe yarar sorusu söz konusu ilacı kullanmadan önce sorulan soruların başında gelmektedir. crebros kullananlar yorumlar crebros kilo yaparmı

1- Levosetirizin Uyku Yaparmı?

Crebros yan etkileri hakkında bilgi vermeden önce etken maddesine dair sorulara değinmek gerekir. Levosetirizin alerjik olarak gösterilen belirtilerin ortadan kalkmasında direkt etkili olan maddedir. Bundan dolayı Crebros ilacını kullanan kişiler etken madde Levosetirizin uyku yaparmı gibi yan etkileri konusunda araştırma yapmaktadır.

Levosetirizin hakkında uyku yapması konusunda bilimsel bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Crebros kullananlar yan etkileri konusuna bakıldığında kimi kişilerde uyku hali görülür. İlacın sahip olduğu yardımcı maddelerinin de etkisi burada ortaya çıkabilir. Fakat kanıtlanmış bir durum olmadığından herkeste bu durum görülür tarzında yorumda bulunmak imkansızdır.

2- Crebros Yan Etkileri| Levosetirizin Yan Etkileri

Kullanılan ilaç Crebros yan etkileri ile Levosetirizin yan etkileri benzerlik göstermektedir. Etken madde kullanımı ile ortaya çıkan ilaç nadirde olsa bazı belirtiler gösterir. İlacın bu tarz belirtilerinde etkin rol oynayan levosetirizin olmaktadır. Maddenin kullanımı ile ortaya çıkan etkilerin nadir ve sık görülen belirtileri bulunur. Kullanmadan önce kullanım talimatı okunarak bilgi edinilebilir. Nadir görülen etkilerin sıklaşması durumunda doktora başvurulması gerekir.

Crebros Yan Etkileri Nelerdir? Crebros Kullananlar Yorumlar

Crebros kullananlar yan etkileri konusunda ortak durumlardan söz etmektedir. Genel olarak rastlanılan belirtiler arasında:

 • Bacak ve kollarda uyuşma/ uyuşukluk,
 • Uykulu olma hali,
 • Halsizlik/enerji yoksunluğu,
 • Aç hissetmenin artması,
 • Mide bulantıları,
 • Kusma,
 • Burun akıntısı,
 • İdrar çıkışında yanma bulunmaktadır.

Belirtilen en sık karşılaşılan ancak büyük sorun yaratmayan başlıklardır.

Crebros yan etkileri başlığında belirtilen diğer durumlar ise daha ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Nadir görülen bu etkilerin yaşanması sonucunda bir an önce yakın hastaneye gitmek veya doktorunuza başvurmak gerekir. Nadir yan etkileri arasında:

 • Ağız ve boğaz çevresinde şişme olması,
 • Nefes alıp verme sırasında zorlanma/güçlük,
 • Görme sırasında problem yaşamak,
 • Kalp ritim bozukluğu,
 • Kalp çarpıntıları,
 • Nefes darlığı bulunmaktadır.

Crebros Kilo Yaparmı?

Crebros kullanımı sırasında merak edilen bir diğer konu ise kilo olmaktadır. İlacın prospektüsü okunduğunda görülecektir ki birçok bireyde iştah açılması ortaya çıkar. İştahın artması ve kontrolsüz yemek durumunda Crebros kilo yaparmı sorusunun cevabı evet olacaktır. Kilo almayı mümkün kılan bir ilaçtır. İlaç kullanımı ile birlikte yeme ve spor alışkanlıklarına dikkat etmek gerekebilir.

Ancak kişiler tarafından Crebros yan etkileri kilo durumu sadece baz alınarak ilaç kesimi yapılmamalıdır. Normal şartlar altında da herhangi bir ilaç konusunda uzman ile danışmadan ilaç kullanılmamalı, kesilmemelidir. Durumdan şikayetçi olan bireyler en yakın uzman doktor ile görüşecek bu konuda bir değişiklik yapabilir.

Crebros Fiyat Listesi

 

Eczanelerde satışı gerçekleştirilen Crebros fiyat konusunda güncel bilgiler yer almaktadır. Farklı mg değerlerinde ilacın satışı görülmektedir. 5 mg olarak genelde kullanımı sağlanır. Belirtilen miktarda satışı gerçekleştirilen ilaç son bilgiler neticesinde 10 lira 15 kuruş olarak satışa sunulmaktadır. Crebros muadili ilaçlar da aşağı yukarı bu seviyede satılmaktadır.

Crebros Sivilce için Etkili Midir?

Crebros yan etkileri dışında ilacın temel kullanım alanı alerji durumunda ortaya çıkan kızarma, kaşıntı ve kabarıklık gibi durumların son bulmasıdır. Cilt üzerinde bulunan kızarıklıklara iyi gelmesi Crebros sivilce konusunda etkisini merak ettirir. Bilimsel olarak ortaya koyulma amacında sivilce giderici özelliği bulunmaz. Bundan dolayı sivilce adına uzmanlar tarafından önerilmemektedir.

 

Sivilce konusu farklı bir problemi teşkil etmektedir. Sivilcelerinizden şikayetçiyseniz ve çok ciddi bir durumda ise Cildiye bölümünden randevu olarak doktora danışmanız önerilmektedir. İnternet ya da çevre ortamında duyurulan ilaçlardan ziyade bilen birisine danışmak her zaman iyi olmaktadır. Böylece daha güvenilir ve kesin sonuçlar elde edilebilir.

Crebros Öksürük Yapar mı?

Crebros Yan Etkileri Nelerdir, Crebros Öksürük Yapar mı?
Crebros Yan Etkileri Nelerdir, Crebros Öksürük Yapar mı?

Crebros kullananlar yan etkileri arasında prospektüste yer alan tüm belirtileri dile getirmiştir. Crebros öksürük konusu da merak edilen diğer bir unsuru oluşturmaktadır. Crebros’un etkileri arasında boğaz şişmesi bulunur. Temelde direkt olarak öksürük oluşturmayan ilaç, boğazın şişmesi gibi durumlarda ortaya çıkabilir. Kimi bireyler hapşırma gibi alerjik reaksiyonlarda göstermektedir.

Crebros Reçetesiz Alınır mı?

Crebros ilacı normal şartlar içerisinde reçetesiz alınabilmektedir. Alerjiye karşı oluşturulmuş bir ilaç olduğundan acil durumlarda direkt olarak temin edilebilmektedir. Ancak şikayetler incelendiğinde Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan yeni bildiri ile satışı yasak gibi varsayımlar ortaya koyulmaktadır. Bu durum gerçekliği yansıtmamaktadır. Crebros reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. En yakın eczaneden alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.