Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Alışveriş
  4. »
  5. Dropshipping Nasıl Yapılır 2022?

Dropshipping Nasıl Yapılır 2022?

Bilgece Bilgece - - 10 dk okuma süresi
9 0
burcualem-dropshipping-nasıl-yapılır (7)

Dropshipping nasıl yapılır tarzı sorular internet ortamında fazlaca araştırılmaktadır. İnternette açılan gelir kapısı e-ticaret modellerini ortaya çıkarıyor.

E-ticaret yöntemleri her insanın merak ettiği ve araştırma yapmak istediği bir konudur. Son zamanlarda oldukça çok gündemde olan ve adından sıklıkla bahsettiren e-ticaret hem satıcı hem de alıcı için güzel bir fırsat niteliğindedir.

Bu durum sayesinde alıcılar tek tuş ile alışverişlerini yaparken, satıcılarda kolay ve geniş kapsamlı satışın tadını çıkarıyor. Dropshipping de e-ticaret yöntemleri ve taktiklerinden sadece bir tanesidir.

Dropshipping Nedir?

burcualem-dropshipping-nasıl-yapılır (2)
Dropshipping Nasıl Yapılır 2022?

Dropshipping çoğu yerde duyduğunuz ve ne olduğunu merak ettiğiniz bir ad olabilir. E-ticaret yöntemi olarak da bilinen Dropshipping e-ticaret sisteminin yaygınlaşması sonucunda ortaya çıkmıştır.

E-ticaret sisteminde hem alıcı hem de satıcı işin sonunda kazançlı çıkmıştır. Bu durum sonucunda da e-ticaret yöntemleri türemiş ve hızla artışa geçmiştir. Her e-ticaret yöntemi tutmamakla beraber kimi yöntem de adından bahsettirmeyi ve başarılı olmayı becermiştir.

Dropshipping nasıl yapılır Türkiye içerisinde nasıl gerçekleşir bu konu da oldukça merak edilir. Dropshipping bir nevi bir e-ticaret sistemi modelidir. Bu modelde stoksuz bir satış durumu ve olasılığı söz konusudur.

Söz konusu olan stoksuz satış satıcı ve alıcı arasında bir bağ oluşumu şeklinde modeli ortaya çıkarır. Model, satıcı ve alıcı arasında adeta bir köprü görevi görerek bağlama işlemini oluşturur. Dropshipping’in anlamı ise doğrudan nakliye olarak bilinmektedir.

Dropshipping terimi aynı zamanda stoksuz ticaret olarak da anılmakta ve bilinmektedir. Dropshipping yani stoksuz ticarette yalnız alıcı ve satıcı tarafları bulunmaz.

Tedarikçinin de ticaret modelin de rol aldığı bilinmektedir. Bu modelde satıcı tedarikçiden tedarik ettiği ürünleri depoda stok etmeden direkt ve doğrudan alıcıya ulaştırmakla yükümlüdür.

Sermayesiz Dropshipping Nasıl Yapılır 2022?

burcualem-dropshipping-nasıl-yapılır (1)

Sermayesiz bir şekilde ticarete kalkışmak ve sonuç almak herkesin isteyebileceği gibi adım atabileceği de bir durumdur. Sıfır sermaye ile bir ticarete başlamak veya işi devam ettirmek elbette mümkün değildir.

Az bir sermaye ile Dropshipping e-ticaret modeli sayesinde ticarete başlamak mümkündür. Dropshipping ticaret modelinde stok derdi olmadığı için az bir sermaye ile ticarete başlamak mümkündür.

Stok gerçekleştirme işlemi için bir depoya ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyaç ise depo kirası ve stok süresine göre ücretlendirme farkı oluşturur.

Stoksuz bir ticarette depo kirası sorununuz olmayacaktır. Bu sebeple ücretlerin arasından depo ücreti tarzı stok değerlendirmelerinden oluşan harcamaları eksiltebilirsiniz.

1- Trendyol Dropshipping Nasıl Yapılır?

burcualem-dropshipping-nasıl-yapılır (3)

Dropshipping nasıl yapılır Youtube içerisinde de birçok video ile anlatılmaktadır. Trendyol son zamanların en çok satış yapılan e-ticaret sitelerinden birisidir. Büyük bir platform olan Trendyol, e-ticaret konusunda daha çok ivme yakalayan bir sistemdir.

Trendyol üzerinden Dropshipping gerçekleştirmek pekâlâ mümkündür. Bu işlem Trendyol üzerinden gerçekleştirildiğinde tedarikçi, alıcı ve satıcı arasında bir bağ oluşur. Alıcı Trendyol üzerinden beğenmiş olduğu ürünün siparişini verdiğinde tedarikçi ve satıcı arasında iletişim kurulacaktır.

Site üzerinden verilen sipariş tedarikçiye ulaştırılmaktadır. Tedarikçiye ulaşan siparişler üzerine tedarikçi elinde bulunan ürünü alıcıya gönderir.

Satıcının Trendyol Dropshipping ticaret modelindeki görevi tedarikçiden tedarik ettiği ürünü alıcı yani müşteri ile buluşturmaktır.

2- Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır?

burcualem-dropshipping-nasıl-yapılır (4)

Dropshipping yaparken daha fazla iyi bir kazanç sağlamak mümkün müdür şeklinde ki sorular da fazlasıyla gelmektedir. Amazon üzerinden yapacağınız tedarikçi seçimi de satıcı seçimine bağlıdır. Sosyal medya üzerinde de oldukça merak edilen bir diğer konu Amazon üzerinde Dropshipping modelidir.

Amazon uygulamasında Dropshipping bir tedarikçi satıcıya bağlı çalışır. Tedarikçi birebir alıcı ile iletişime geçmez. Alıcı satıcının Amazon sayfasına yüklemiş oluğu ürünleri inceleyerek beğendiklerini sepete ekler.

Siparişi verilen ürünler Dropshipping ile ticaret sitesi modelinde tedarikçiye ulaşır. Tedarikçiye ulaşan sipariş sonucunda tedarikçi doğrudan ürünü alıcıya ulaştırır.

Satıcının Amazon Dropshipping ticaret modelindeki görevi alıcı ile tedarikçiyi buluşturmaktır. Herhangi bir e- ticaret sitesi içerisinde de bir ürün satış yapmak aynı şekilde gerçekleşir.

Amazon Dropshipping Nedir?

burcualem-dropshipping-nasıl-yapılır (5)

Dropshipping yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus doğru tedarikçi seçim olmalıdır. Çok satılan ürünler kendi ürünlerim olsun derseniz tedarikçi konusuna dikkat etmeli ve alıcıları memnun etmelisiniz.

Dropshipping nasıl yapılır Amazon üzerinden hakkında bilgi almak için yazımızı incelemelisiniz. Az bir sermaye ile birçok mecrada Dropshipping modeli ile satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Dropshipping Amazon hakkında sıkça sorulan sorular arasında Amazon Dropshipping nedir sorusu da vardır.

Amazon bir e-ticaret sitesidir ve bunun yanı sıra hakkında daha fazla satış yapması ile de bilinir. Dropshipping yapmak Trendyol ve Amazon gibi birçok sitede gerçekleşen bir eylemdir. Çok satılan ürünler bir iş sonucu başarıyı gösterir.

Dropshipping yaparken alıcı daha fazla bilgi almak için satıcı ile iletişime geçer. Fakat müşteriye ürün tedarikçinin elinden kargo yolu ile doğrudan gönderilir. Dropshipping nedir Dropshipping nasıl yapılır 2020 senesinde de fazlasıyla araştırılan bir konuydu.

Türkiye’de Dropshipping Nasıl Yapılır?

burcualem-dropshipping-nasıl-yapılır (6)

Dropshipping e-ticaret sitelerinin kazanca geçmesiyle beraber ortaya çıkan bir modeldir. Bu model e-ticaret sitelerinde satış yapmanın farklı bir çeşidi niteliğindedir. Türkiye’de Dropshipping girişiminde bulunmak isteyenlerin aklında bu işi nasıl yapacaklarına dair sorular bulunur.

Türkiye’de de Dropshipping yapmak pekala mümkün bir durumdur. Mesela sevgililer günü için hediye arayışında olanlara Dropshipping eylemi ile satış yapabilirsiniz. Dropshipping yapmak için hangi yollara başvurmalıyım?

  • Öncelikle bir platform seçiminde bulunmanız gerekecektir. Bu platform seçimi hali hazırda satış yapan bir e-ticaret sitesi veya kendi açmış olduğunuz bir e-ticaret sitesi olabilir.
  • Dropshipping işine atılmadan önce iyi bir tedarikçi ile anlaşmanız ve ürünlerinizi belirlemeniz gerekecektir. Stoksuz ticarette en önemli unsur tedarikçidir.
  • Seçmiş olduğunuz platform üzerinden alıcıların göndermiş olduğu siparişleri doğrudan tedarikçiye ulaşmayı amaçlamalısınız. Siparişlerin size gelmeden direkt olarak tedarikçiye ulaşması, işlemlerin hızını arttırır.
  • Son olarak ise, alıcının sipariş ettiği ürün tedarikçi tarafından satıcıya uğramadan direkt olarak alıcının adresine kargolanır.

Dropshipping Aylık Kazanç

burcualem-dropshipping-nasıl-yapılır (8)

Dropshipping nasıl yapılır ne kadar kazanç sağlanır soruları da oldukça fazla araştırılrı. Aylık kazancınız için tam bir rakam söylemek hiçbir zaman doğru olmaz. Çünkü bazı etkileyici ve belirleyici kazanç faktörleri bulunur.

Kazancınıza etki edecek başlıca faktör satış yaptığınız platformdur. Seçmiş olduğunuz platformun yanı sıra ticarete başladığınız ülkede kazanca etki edecektir. Fakat Dropshipping ile kazanç elbette ki mümkündür. Aylık en az 5 bin TL ile 100 bin TL arası kazanç değişime uğrayabilir.

Trendyol Dropshipping Kazanç

burcualem-dropshipping-nasıl-yapılır (11)

Trendyol Türkiye’nin en güvenilir e-ticaret sitelerinden birisidir. Tekstil ve ev eşyalarına kadar geniş kategorisi ile satış fırsatı sunan Trendyol’da Dropshipping de fazlasıyla tercih edilir.

Trendyol Dropshipping kazancı ise satış hızınıza göre değişiklik göstermektedir. Stoksuz e-ticaretin keyfini Trendyol’da çıkarabilir ve siz de kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.