«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri Nasıl Yapılır?

El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri Nasıl Yapılır?

el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-nasil-yapilir

El yapımı doğum günü hediyeleri için birçok alternatif seçenek bulunmaktadır. Sizde annenize, babanıza, kardeşlerinize, sevgilinize veya yakın arkadaşlarınıza kendilerini özel hissetmeleri için el yapımı hediyeler düşünebilirsiniz.  Sende el becerilerine güvenerek maneviyatı büyük olan harika hediyeler ortaya çıkarabilirsin. Hediye için standartlarınızın dışına çıkmak istiyorsanız ve her zaman aldığınız hediyelerden farklı olmasını istiyorsanız yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Sevdiğiniz insanların sizler için ne kadar özel olduğunu tahmin edebiliyoruz. Sizin için özel olan insanlara özel hediyelerin yakışacağını düşünerek el emeğinizle farklı bir hediye tasarlayabilirsiniz. Tasarlayacağınız hediyenin hediye paketine kadar emeğinizin olması karşınızdaki insanı daha çok mutlu edecektir.

YouTube video

Bunun için hem kolay hem de görseli güzel tasarımları sizler için sıraladık. Sıraladığımız hediyelerin hiçbiri sizi zorlamayacak şekilde hazırlanmıştır. Evlerinizde bulunan malzemeler ile neler yapabileceğinize sizlerde inanamayacaksınız. Maliyeti düşük ve manevi anlamı çok yüksek olan el yapımı hediyeleri özenle yapılışlarıyla beraber hazırladık. Gelin hep beraber hazırladığımız el emeklerine göz atalım.

Dünyanın En Kolay El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri Nasıl Yapılır?

El yapımı doğum günü hediyeleri kolay olanları sizlere özenle hazırladık. Araştırarak kararsız kaldığınız ve zorlandığınız el yapımı hediyeleri unutun. Sizler için hem farklı hem de kolay el emeklerini yapabileceğiniz şekil de hazırladık. Siz de unutulmaz bir hediye tasarlamak istiyorsanız hayal gücünüzü ortaya koyarak el beceriniz ile birleştirip muhteşem bir hediye yapabilirsiniz. Her evde bulunan kullanılmayan malzemelerden bir tasarım hediye ortaya çıkarmanız sandığınızdan daha kolay olacak.

el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-nasil-yapilir
El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri Nasıl Yapılır?

Doğum gününde hediyeleşmek artık geleneksel bir hale bürünmüştür. Özel günlerimizi taçlandırmak adına sevdiklerimize güzel hediyeler alarak veya kendimiz yaparak mutlu etmek çok kolay. İnsanlar doğdukları günün unutulmaz hale getirmek için özel olarak kutlama yaparlar.

İlginizi Çekebilir: Arkadaşa El Yapımı Hediye Önerileri

Davet ettikleri kişiler tarafından ise hatırlanmak adına hediyeler verilir. Bunun için el emeği olan hediyelerin her zaman yeri ayrı olacaktır. Sizde sevdiklerinize kendiniz yaptığınız hediyeleri vermek için daha fazla düşünmenize gerek kalmayacak. El emeği doğum günü hediyeleri nasıl yapılır kolay seçenekleri sizler için sıraladık.

En Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi El Yapımı Kolay Nasıl Yapılır

Yakın arkadaşlarınızı mutlu etmek için onlara farklı ve özel hediyeler yapabilirsiniz. Evlerinizde bulunan malzemeler ile en yakın arkadaşını çok mutlu edecek bir hediye hazırlayabilirsiniz. Peki bunun için öncelikle neler yapmanız gerekiyor ve nasıl başlamalısınız. Kendinize rahatsız edilmeyecek bir ortam hazırlamakla işe koyulabilirsiniz. Ardından yapıştırma işlemleri için birine ihtiyacınız olabilir. Her şey için kendinizi hazır hissediyorsanız eğer sizler için örnek birkaç tane el yapımı hediyeleri sıraladık. Yakın arkadaşa el yapımı doğum günü hediyeleri nelerdir inceleyelim.

1-    El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri Özel Kutu Nasıl Yapılır

Özel kutu yapımı çok kolay ve kendi emeklerinizin bulunacağı bir hediye çeşididir. Yapımına geçmeden önce gerekli malzemeler renkli veya desenli kaplama kâğıdı, ayakkabı kutusu, yapıştırıcı, makas, kurdele, kutunun içerisini süslemek için kâğıt parçaları, kurdele, kupa bardak, çikolata, kalem, kahve isteğe göre kutunun içine koymak istediklerinizi hazırlayıp işleme başlayabilirsiniz.Öncelikle ayakkabı kutusunu kaplama kâğıdı ile her köşesini kaplayıp yapıştırın.

el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-nasil-yapilir

Ardından içerisini parça kağıtları ile dağınık bir şekilde doldurun. Daha sonra içerisine hediye olarak ayarladığınız bardak, çikolata, kahve, kalem gibi hediyelik eşyaları dağınık olacak şekilde diziniz. Hediyelik eşyaların üstüne kurdele fiyonk yapıp bağlayın. Bu hediyelerin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Ardından kapağını kapatıp Kutunun etrafını kurdele ile dolayıp büyük bir fiyonk yapın. Hazırladığınız muhteşem özel kutunuz bitmiş olacaktır. El yapımı doğum günü hediyeleri arkadaşa hissettireceğiniz manevi duyguları da katmış oldunuz.

2-    El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri 365 Gün Kavanozu Nasıl Yapılır?

En yakın arkadaşınızı sadece doğduğu gün değil her gün ona özel hissettirmeniz için tasarlanmış bir hediyedir. İçerisinde bulunan 365 adet yazılı kâğıt ile her gün bir tane açarak yakın arkadaşınız sizi hatırlamış olacaktır. Bunun için başlangıçta malzemelerinizi hazırlamanız gerekecektir. Bulundurmanız gereken malzemeler renkli kağıtlar, kavanoz, kavanozun dışını katlamak için hediye paketi, kurdele, makas ve yapıştırıcı yeterli olacaktır.

el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-nasil-yapilir

Yapmanız gereken ilk şey kavanozun içinin görünmemesi için dışını kaplamak olacaktır. Daha sonra renkli kağıtlardan ufak olacak şekilde 365 adet parça çıkarmalısınız. Ardından her kâğıdın içerisine duygu ve düşüncelerinizi yazmanız gerekiyor. Kâğıda yazma işleminiz bittikten sonra rulo şeklinde katlayarak kurdele ile bağlayınız. Bunu bütün yazılı kâğıtlar için tekrarlayın. Daha sonra kavanozun içerisine doldurun. Ardından isterseniz içerisine renkli şekerlerden de koyabilirsiniz. Bu sayede el yapımı doğum günü hediyeleri nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi oldunuz. Hazırladığınız 365 gün kavanozunu istediğiniz kişiye severek hediye edebilirsiniz.

3-    El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri Kalpli Tablo Nasıl Yapılır?

Yapabileceğiniz en anlamlı hediyelerden biri kalpli tablo olabilir. Sevdiğiniz kişiye duygularınızı tabloya yansıtarak daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Hem kalıcı hem de manevi anlamı büyük olan kalpli tablo hediyesi sevdiğiniz arkadaşınızı da çok mutlu edecektir. Peki bu tablonun yapımına başlamadan önce hazırlamanız gereken malzemeler nelerdir inceleyelim. Öncelikle boş bir tuval almanız gerekecek. Daha sonra renkli kağıtlar ve yapıştırıcı bulundurmanız yeterli olacaktır.

Yapmanız gereken ilk işlem boş tuvalin üzerine kurşun kalem ile bir kalp çizmelisiniz. Ardından renkli kağıtları kelebek şeklinde farklı boyutlarda çeşit çeşit kesmelisiniz. Kestiğiniz kelebek şeklindeki kağıtları ortadan ikiye katlayınız. Bu üç boyutlu bir görünüm katacaktır. Daha sonra katladığınız kelebek şeklindeki kağıtların ortasına yapıştırıcı sürerek boş tuvaldeki kalbin içerisine yapıştırın. Bütün işlemi farklı boyutlardaki kelebek kağıtları için tekrarlayın. Bu sayede el yapımı doğum günü hediyeleri içerisinde olan kalpli tablonuz tamamlanmış olacaktır.

el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-nasil-yapilir

El yapımı doğum günü hediyeleri içerisinde sizin de işinize yarayacak bir hediye muhakkak vardır. Sevdiğiniz insanları mutlu etmenin farklı yollarını arıyorsanız el emeğinizi konuşturarak bunu gözler önüne serebilirsiniz. Karşınızdaki insanı daha çok mutlu etmek için maneviyat içeren anlamlı hediyeler yapmak için daha fazla araştırmanıza gerek kalmayacak. Sizde hem çok kolay hem de şahane hediyeler için işe koyulmalısınız. Güzel bir hediye armağan etmek istiyorsanız yukarıda verilen örneklerden birini deneyebilirsiniz.

Ayrıca sitemiz üzerinden yapacağınız bir doğumu günü, doğum günü içi hediyeler, doğum günü hediyesi olarak, sevgileler günü hediyesi, sevgiliye doğum günü, kişiye özel hediye, kişiye özel, anneler günü, bir doğum günü hediyesi, özel bir doğum günü için hediye, hediye fikirleri, sevgililer günü hediyesi olarak, şık bir sürpriz hediye, hoş bir el yapımı hediye, doğum günü hediyesi olarak el yapımı hediye gibi aramalarla daha farklı içeriklere ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Devran Arjin GÜNAY

    Evde böyle malzeme olmadığı için yapamadımAma çok güzel şeyler yapmışsınız Ellerinize sağlık