Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Alışveriş
 4. »
 5. İlkokul Öğretmenleri için En İyi Yazıcı Modelleri

İlkokul Öğretmenleri için En İyi Yazıcı Modelleri

Misafir Yazar Misafir Yazar - - 9 dk okuma süresi
5 0
en-iyi-yazici-modelleri

En iyi yazıcı modelleri baskı kalitesi renk yoğunluğu bakımından başarılı performans göstermektedir. Evde okulda iş yerlerinde ihtiyaç haline gelen yazıcılar çok fonksiyonlu olması bakımından pratiklik sağlamalıdır. Ofis malzemesi seçimlerinde kılı kırk yararak seçimler yapılmaktadır. Alınan ürünün uzun ömürlü kullanım sağlaması, yüksek performansa dayanabilmesi aranan en önemli özelliklerdendir.

Yazıcı almadan önce ön muhasebenin yapılması önemlidir. E- posta ve tablo çıktıları, imzaya çıkacak belge gibi işlemler için her türlü yazıcı işe yaracaktır. Fakat baskı kalitesi göz önünde bulundurulursa, müşteri odaklı bir sektördeyseniz görüntü kalitesi en önemli etken olmalıdır. Bu nedenle en iyi yazıcı modelleri arasından kriterler çerçevesinde karar verilmelidir.

En iyi Yazıcı Modelleri Nelerdir? Okullarda Kullanıma Uygun Yazıcı Modelleri!

Son yıllarda yaygın olarak iki tür yazıcı kullanılmaktadır. Yüksek kapasiteli mürekkep püskürtmeli yazıcı genel itibariyle uygun fiyatlıdır. Renkli baskı almak için tercih edilmektedir. Lazer yazıcı çeşitlerinde ise mürekkep yerine toz toner kullanılmaktadır.

Lazer yazıcı fiyatı mürekkep püskürtmeli yazıcılar kategorisine göre daha pahalıdır. Fakat uzun vadede daha fazla baskı sağlar, maliyeti daha düşüktür. Bu sebeple en iyi yazıcı modelleri arasında iki çeşit de yer almaktadır. Kaliteli bir yazıcıda olması gereken özellikler şunlardır;

Baskı Kalitesi ve Çözünürlük Çözünürlük için dp değerlerine bakılmalıdır. Sanatsal çalışmalar için 1200 dp’den az modeller seçilmemelidir.
Renk Yaptığınız işlerde renk çok önemliyse alacağınız yazıcının mürekkeple bağlantısındaki renk gamına dikkat edilmelidir.
Mürekkep Yoğunluğu Zengin ve canlı renkler elde etmek için yoğunluk önemlidir. Mürekkep seti bu açıyla seçilmelidir.
Damlacık Boyutu Damlacık boyutu önemli bir konudur. Yazıcınızın 4 -12 pl damlacık boyutlu olmasına dikkat ediniz.
Yazıcı Boyutu Kullanacağınız alana ve işlevselliğe göre yazıcı boyutuna karar verilmelidir.
Yazıcı Hızı En iyi yazıcı modelleri için hız olmazsa olmazdır. Hızınıza hız katacak lazer yazıcılar tercih edilmelidir.
Kullanım Kolaylığı Yazıcının kullanım kolaylığı işlerinizi kolay ve hızlı tamamlamanızı sağlayacaktır.

en-iyi-yazici-modelleri

1 – En İyi Yazıcı Modelleri Xerox 3020 Phaser Lazer Yazıcı

Siyah beyaz baskı yapabilen kullanımı oldukça pratik bir üründür. En büyük A4 kağıt boyuta kadar baskı yapmaktadır. Hafif olması nedeniyle kolaylıkla taşınabilir. Ev için en uygun yazıcı modelleri arasındadır. Okullarda sınıflarda öğretmen ve öğrencilerin kullanımına uygundur.

 • 600 Mhz işlemci hız
 • USB girişi ve Wi-Fi bağlantı
 • 600*600 dpi yazdırma
 • 1200*1200 piksele kadar baskı çözünürlüğü
 • 128 Mb yazdırma belleği
 • İlk çıktı süresi 8.5 saniye
 • Dakikada 20 baskı

Bu ürün 700 baskı yapabilecek kartuş ile birlikte gelmektedir. Daha birçok önemli özellikleriyle beraber yazıcı fiyatları içerisinde en uygun olanlardan biridir. Kalite ve uygun fiyatıyla gönül rahatlığıyla ofisostim.com üzerinden en iyi yazıcı modelleri seçeneklerinden sipariş verebilirsiniz.

2 – Epson EcoTank – Çok Fonksiyonlu Renkli Tanklı Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı

Şık bir tasarıma sahip olan bu ürün çok çeşitli kullanımı da beraberinde sunmaktadır. En iyi yazıcı modelleri arasında yer alan Epson EcoTank yazıcı, tarayıcı, faks yazıcı ve fotokopi için kullanılmaktadır. Boyutu büyük görünse de oldukça hafiftir. Kartuş içermez, şişe mürekkep teknolojisine sahiptir. Şişe mürekkep özelliği %90 oranında tasarruf sağlamaktadır.

 • Tablet telefon ve akıllı cihaz mobil bulut desteklidir.
 • 30 sayfalık kağıt çıkış, 100 sayfa kağıt giriş tepsi kapasitesine sahiptir.
 • Anlaşılır düğmelere sahiptir.
 • Düşük enerji tüketimi sağlamaktadır.
 • USB Ethernet ve Wi-Fi bağlantı özelliklerine sahiptir.
 • Çift taraflı baskı özelliği yoktur.
 • Siyah beyaz renkli faks
 • 3 saniyede faks gönderebilir.

Yazıcı fiyatları ve sunduğu performanslar açısından uygun bir üründür. Mürekkep göstergesi sayesinde mürekkep miktarından haberdar olabilirsiniz. Mürekkep değişimi kolay bir şekilde yapılır, elleriniz kirlenmez. En iyi yazıcı modelleri seçeneklerinin yer aldığı ürünleri ve özelliklerini ofisostim.com üzerinden öğrenebilirsiniz.

YouTube video

3 – Epson Wi-Fi Tarayıcı Fotokopi Renkli Tanklı Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı

Ev için yazıcı arayanlara uygun olan bu model iş yerinde okullarda kullanılmaktadır. Özellikle ofis ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. Birçok özelliği barındıran yazıcı 4,1 kg ağırlığındadır. 8100 sayfaya kadar siyah beyaz baskı, 6500 sayfaya kadar renkli baskı yapma kapasitesine sahiptir.

3 önemli özelliğin bir arada olması en iyi yazıcı modelleri arasında olmasına etkendir. Uyku modu ve diğer özellikleri sayesinde enerjiden tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Tek renkte dakikada 33, renklide dakikada 15 sayfa baskı yapmaktadır.

4 – Dymo Elektronik Etiket Yazıcı

Küçük ve hafif olmasıyla beraber okulda evde iş yerinde yer kaplamaz, istenilen yere taşınabilir. USB port aracılığıyla bilgisayara bağlanabilir. Birden fazla kullanıcı için LAN ağ bağlantı özelliği de bulunmaktadır. Hızlı çalışır, dakikada 90 etikete kadar çıkarabilmektedir.

Sadece iş için değil evinizde kişisel eşyalarınızın üzerine etiketleme yapmak için de kullanılabilir. Etiket kapsamında en iyi yazıcı modelleri arasındadır. Uyku modu özelliği Dymo elektronik etiket yazıcısında da bulunmaktadır. Tek bir makine ile siyah beyaz ve renkli yüzlerce etiket basabilirsiniz.

en-iyi-yazici-modelleri-22

5 – HP Y0S18A Officejet Pro

Oldukça işlevsel olan bu ürün tarayıcı, fotokopi, Wi-Fi, faks yazıcı, baskı özellikleriyle birden fazla kolaylığı bir arada sunmaktadır. Dilediğiniz ortamdan bağlanmanızı sağlayan Wi-Fi bağlantı ve mobil cihaz desteği bulunmaktadır. Otomatik çift taraflı baskı yazdırma özelliğine sahiptir. Ürün ile birlikte 4 adet kartuş gönderilmektedir.

Siyah kartuş ile 1000 renkli ile 625 sayfaya kadar çıktı elde edilmektedir. A3, A4, A5, B5 kağıtları destekleyerek en iyi yazıcı modelleri arasında olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. HP model kaliteli yazıcıyı ve daha birçok ofis malzemelerini ofisostim.com sitesinden güvenle satın alabilirsiniz.

6 – Lexmark Multifonksiyonlu  Inkjet Yazıcı

Evlerde ve ofislerde kullanımı ideal en iyi yazıcı modelleri arasındadır. Baskı tarama fotokopi ve faks özelliklerini bir arada sunmaktadır. Şık bir dizayna sahip yazıcı 4.3 Inch dokunmatik ekrana sahiptir. 2400*1200 piksel baskı çözünürlüğü sayesinde çıktılarınız net ve okunaklı olacaktır. Lexmark yazıcı fiyatları ucuz şeklinde tabir etmek yerine, performans fiyat açısından uygundur denilebilir.

En güvenilir, en kaliteli, en ucuz yazıcı tarayıcı fotokopi ve ofis malzemeleri için kalitenin adresi ofisostim.com’u ziyaret ediniz. Gönül rahatlığıyla yapacağınız alışverişin keyfini çıkarın…

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.