Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burçlar ve Astroloji
  4. »
  5. En Zeki Burçlar Sıralaması Açıklandı!!!

En Zeki Burçlar Sıralaması Açıklandı!!!

Bilgece Bilgece - - 10 dk okuma süresi
12 1
En Zeki Burçlar

En zeki burçlar deyince aklınıza ilk gelen burç hangisidir? Hani leb demeden leblebiyi anlayan, siz düşünene kadar yol alıp giden hatta geri dönen karakterlerden bahsediyoruz…

En zeki burç tanımını yapmak aslında biraz zor olabilir. Çünkü zeka kavramı oldukça göreceli. Bazı kişiler analitik bazıları duygusal bazıları da görsel zekaya sahiptirler. Hal böyle olunca bir sıralama yaparken totaldeki verileri değerlendirmek en mantıklısı olacaktır. Ancak birazdan sıralayacağımız burçların her daim diğerlerinden zeka yönü ile bir farkı vardır.

Onların zekasını küçümsemek ince bir üstünde havada yürümek gibidir. O nedenle dikkatli olmakta onları küçümsememekte fayda vardır. Peki siz hangi burçsunuz ve zeka seviyenizi hangi ölçüde görüyorsunuz. Eğer hala ne kadar zeki olduğunuzun farkında değilseniz size de yardımcı olalım ve en zeki burçlar sıralaması 2022 listesine giriş yapalım…

YouTube video

En Zeki Burçlar

En aptal burç, en akılsız burç, en kurnaz burç şeklinde bu sıralama çoğaltılabilir. Ancak dünya genelinde en çok iz bırakan ve söz sahibi olan en zeki burç sahipleridir. Bu burçlar normal hayatta bile zekalarının verdiği etki ile diğer burçlardan bir adım öndedir. Tabi ellerindeki cevherin farkındaysalar 🙄 İşte dünya genelinde zekası ile öne çıkan dahi burçlar!

1- Akrep Burcu| En Zeki Burçlar Arasında Zekası ile Dünyaya Takla Attıran Burç!

Akrep burcu birçok özelliği özelliği ile her girdiği ortamda baskın karakterdir. Bulunduğu ortamda gözde kişilik olmazsa sinir nöbetleri geçirebilir. Bunun yanında analitik ölçme zekası ve ileri görüşlülüğü de işin içine eklenince çevresinde kim var kim yok herkesi alt edebilecek bir güce bürünüyor.

Özellikle makam ve mansıp, insanları kendi gücü ve istekleri doğrultusunda yönetme duygusu tüm zekasını bu yönde kullanmasına sebep oluyor. Duygusal zekası ile kendi motivasyonunu hat safhaya çıkaran akrepler daima duygu ve akıl gücünü ortak kullanarak en iyi yere gelmektedir.

2- Kova Burcu

Akreplerden bir adım farklı olarak kovalar gerçek bir analitik zekaya sahiptirler. Olayları analiz etme yorumlama ve çözümleme hızları oldukça başarılıdır. Dünya genelinde yönetim konusunda iddialı olmadıkları için sayıları ön plana çıkmaz ancak en dahi burçlar arasında ilk sıradadır. En zeki burç kova olarak bilinir.

En zeki burç erkeği de kovalar arasından çıkar. Soğuk kanlı tavrı olayları incelerken hızlı ve pratik düşünmesi diğer burçlar arasında zaten duruşuna da yansır. Olgun ve oturaklı kişiliği ile oldukça bilge tavır sergiler. Ufak konularda vakit kaybetmek yerine daha büyük toplumsal konulara yönelir.

3- Yay Burcu

Yay burcu özellikle görsel zeka konusunda dünya genelinde öne çıkan ilk burçtur. Eğlenceye düşkünlüğü, soğuk kanlılığı, rahat tavırları aslında düşünce gücünde birçok olayı analiz edip sonuçlandırmasına bağlıdır. Siz bir olay hakkında düşünüp plan yapana kadar yaylar düşünür karar verir uygular sonuca varır. Bu hızlı ve pratik zekaları özellikle yönetim konusunda da ön plana çıkar ve iş hayatında müthiş başarı sunar.

En Zeki Burçlar
En Zeki Burçlar

4- Aslan Burcu

Aslan burcu en baskın burçlar arasındadır. Zekası ile en karmaşık olayların içerisinden sıyrılabilecek dahice becerileri vardır. Yönetim konusunda akreplerden sonra en başarılı ikinci en zeki burç olarak karşımıza çıkarlar. Yönetim ve organizasyon için biçilmiş zekaları sayesinde egolarını besleyecek güç ve kudrete sahip olmak için bu zekayı kullanmakta asla geri durmazlar.

5- Koç burcu

Koç burcu zeka yönü ile dünya genelinde en çok öne çıkan burçlarındandır. Özellikle dediğim dedik tavrı, istediğine sahip olmak konusunda ve insanlardan bir adım önde olma arzusu zekasını bu yönde kullanmasına sebep olur. Koç burcu mantıkla hareket eder bu nedenle görsel ve analitik zekası ön plandadır.

6- Balık Burcu

Duygusal zekasını en iyi konuşturan pek alıngan bir o kadar kıskanç burcumuz. Bir balık burcu eğer kıskançlık ya da haset peşindeyse bütün zekasını bu yönde harcar. Normalde en saf burç diyebileceğimiz balık burçları duygusal gerilimler ile bir anda şeytana dönüşebilir. Hiç beklenmedik laflar sözler, fikirler bir anda dökülüverir. Bu nedenle zekası ile korkutan en zeki burçlar arasında yer alır.

En Zeki Burçlar
En Zeki Burçlar

7- İkizler Burcu

Ticari zekası en gelişmiş burç ikizlerdir. En zeki burç ikizler dediğimizde şaşırmak da mümkün, çünkü ikizler burcunun bir tavrı diğerini tutmaz. Tutarsız davranışlar da zeki kimliğini ortaya çıkarmaz. Ancak bilinen en zeki burçlar arasında asla küçümsenmeyecek dahiliğe sahiptir. Dünya genelinde ünlü bilim adamlarının bu burçtan olduğu da açıktır. Aman ikizler zekası ile çok uğraşmayalım 😊

8- Yengeç Burcu

Duygusal zekanın akrepten sonraki en başarılı temsilcisi! Yengeçler sakin fıtratları ve genel duruşları ile zeki kişiliklerini belli etmezler. Ancak olayların tüm detaylarını çok iyi hafızada tutmaları ve ne kadar zaman geçerse geçsin bunu en ince ayrıntısına kadar sunabilmeleri zekalarının ne kadar tehlikeli olduğunun da göstergesidir.

9- Boğa Burcu

Boğa burcu zekası ile aslında ön plana çıkan burçlar arasında denebilir. Daha çok ticari zeka ile tanınan boğa insanları şöhrete, gösterişe, güzelliğe, zerafete ve kaliteli bir yaşama düşkündür. Bu nedenle zekalarını bu isteklerini geliştirme konusunda kullanırlar. Ticaret ise bu yoldaki en önemli silahları olur çünkü para hesabını severler.

10- Oğlak Burcu

Çalışkanlıkları ile bilinen oğlak burcu karakterleri aslında yüksek zekaya sahip olsalar da çoğu zaman duyguları bu zekaya engel olur. Duygusal zekasını da kontrol edemediği için istediği formda zekasını ön plana çıkaramaz. Ama Allah’tan çalışkan insanlardır da daima kazanma eğilimleri vardır. Yoksa bu zekayı ortaya çıkarmaları ya da birilerinin bunu görmesi oldukça zor.

11- Terazi Burcu

Dünya genelinde liderlerin burcu nedir diye baksak birkaç başarılı liderin terazi olduğunu görürüz. Bunun en önemli sebebi terazi burçlarının sakin ve ılımlı duruşları ile gizli planlarını yürütebilecekleri bir zekaya sahip olmalarıdır. Terazi burcu dengeyi sever ancak bir o kadar da dengesizdir. Dengeyi kurmaya çalışırken genelde işler birbirine karışır. Bu yönü ile her ne kadar zeki desek de bu zekayı kullanması diğer fıtrat özellikleri ile bir araya gelince sekteye uğrar.

12- Başak Burcu | En Zeki Burçlar Listesi Sonuncusu👀

Duygusal zekanın son temsilcisi başak burcu. Saflıkta Nirvana olan değerli burcumuz başak, kafasını sağa sola yormak istemez. Bu en aptal burç başak burcu anlamına da gelmez buraya dikkat. Başak burcu kendi yaşam kalitesini oturtmuşsa zekasını öte beri işlere yormaz bu nedenle de zekası hakkında söylenecek çok bir şey yoktur 😊

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.