«
  1. Anasayfa
  2. Kişisel Bakım
  3. Gano Sabun Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Önemli Bilgi!

Gano Sabun Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Önemli Bilgi!

gano-sabun

Gano sabun 1995 yılında Malezya’nın Kedah Darul Aman şehrinde üretilmeye başlanmış olup, ülkemize ve dünyanın pek çok farklı ülkesine satışa sunulmuştur. Oldukça fazla rağbet gören bu sabun, bazı yerlerde şeffaf sabun olarak da bilinmektedir. Gano Excel, kendisini Ganoderma besin takviyesi bağışıklık bilimine adamış ilk sağlıklı yaşam firmasıdır.

YouTube video

Adını Ganoderma Lucidum bitkisinden alan bu marka Dünya üzerinde 120 farklı ülkeye yalnızca ürünlerini pazarlamakla kalmayıp aynı zamanda yüzlerce insana da iş imkanı sağlar. Gano sabun üyelik oluşturan yüzlerce insana iş imkanı sunmakla birlikte aynı zamanda bu kişilere ürünlerini daha ekonomik fiyata alma imkanı da sunmaktadır.

Gano Sabun Faydaları Nelerdir?

Cildi nemlendiren, daha pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm sağlayan bu sabun, özellikle cilt lekelenmelerinde, kurumuş ve pul pul dökülen cilt sorunu yaşayanlarda, akneli ve sivilceli ciltlerde etki eden bir yapıya sahiptir. Günlük kullanıma uygun olan bu sabunu piyasada Gano şeffaf sabun veya Gano transparent sabun olarak görmek de mümkün olmaktadır.

gano-sabun

Genellikle piyasada Gano transparent sabun (transaparan sabun, şeffaf sabun) olarak ve Gano soap keçi sütlü sabun olmak üzere iki farklı çeşitte satılmaktadır. Keçi sütlü sabun olanı daha çok içerisindeki proteinler sayesinde cildi derinlemesine temizler ve arındırır. Gano şeffaf sabun ise cildi daha parlak ve yumuşak bir görünüme kavuşturur. Gano sabun faydaları sıralamak gerekirse:

  • Akne ve sivilce oluşumunu engeller
  • Cildi parlatır ve yumuşatır
  • Cilt lekelerinin giderilmesinde etkilidir
  • Cildi derinlemesine temizler ve pürüzsüzleştirir

1- Akne ve Sivilceli Ciltler İçin Gano Sabun Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Akne ve sivilce oluşumu hemen her insanın kabusu haline gelmiştir. İnsanlarda ergenlik çağında hormonların değişmesi ile çok sayıda beliren akne ve sivilceler, zamanla sayıları azalsa da gerek dönemsel gerek ise strese veya dış etkenlere bağlı olarak tekrar kendilerini gösterebilirler. Bu anlamda ergenlik çağındaki gençler bile çok rahatlıkla kullanabilir.

gano-sabun

Bu sabun düzenli kullanım sonucu sivilce sorununu ortadan kaldırır. Öncelikle sivilce ve akneleriniz düzelecek, sonrasında ise daha önceki sivilce lekeleriniz geçecektir. Tüm bunlara sabununuzu düzenli kullandığınız takdirde şahit olabilirsiniz. Gano sabun kullananlar özellikle sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanıldığında daha iyi sonuç aldıklarını belirtmişlerdir.

2- Cildinizi Daha Parlak ve Yumuşak Hale Getirir

Özellikle kış aylarının gelmesi ile cildinizde kuruluk ve matlık görülebilir. Bu, soğuk havaların etkisiyle oluşan bir durumdur ve çok normaldir. Normalde kuru bir cilde sahip olan kişiler ciltlerinin kuruluğunu kış aylarında daha çok hisseder. Bilinen el ve yüz yıkamak için üretilen sabunlardan farklı olarak cildinizi yumuşatır ve parlatır.

Gano soap sabun kullanımı düzenli olmalıdır. Düzenli bir şekilde kullanılmadığı takdirde beklenen hizmeti almanız zorlaşacaktır. Genellikle fayda etmediğine dair şikayette bulunanların doğru bir şekilde kullanmadıkları ve düzensiz kullandıkları saptanmıştır. Gano sabun iki farklı şekilde kullanılmaktadır. Bunlar:

  • Sabunu köpürttükten sonra kalın bir katman halinde cilde sürülür ve kuruması beklenir, ardından durulanır. Bu daha çok maske şeklinde gibi uygulanmaktadır.
  • İkinci yöntem ise sabunu köpürterek cildinize oval hareketlerle masaj yaparak yedirilir ardından durulanır. Bu da peeling etkisi yaratmaktadır.

3- Cilt Lekelerinin Giderilmesinde Yardımcıdır

gano-sabun
Gano Sabun Nedir? Nasıl Kullanılır?

Genellikle hamilelik döneminde ve yaz aylarının bitiminde ciltte lekelenmeler görülmektedir. Ciltteki lekelenmeleri gidermek amaçlı bir arayışta olanlara Gano sabun Ekşi Sözlük gibi sosyal medya platformlarında da önerilmektedir. Özellikle Gano soap keçi sütlü sabun kullananlar ciltlerindeki lekelerin zamanla yok olduğunu belirtmişlerdir. Gano keçi sütlü sabun faydaları arasında en belirgin olanı cilt tonunu eşitlemesidir.

4- Cildinize Peeling Etkisi Yaratır

Cildi derinlemesine temizlemesi pürüzsüzleştirmesi sonucu kullanıcılardan oldukça olumlu yorumlar almaktadır. Gano şeffaf sabun özellikle bu anlamda en çok tercih edilen ve önerilen bir sabundur. Gano şeffaf sabun kullananlar Kadınlar Kulübü gibi sosyal medya platformlarında Gano sabun yorumlar başlığı altında fikir alışverişi yapmaktadırlar. Böylece cildinize uygun olan sabunu kolaylıkla seçebilirsiniz.

5- Gano Sabunun Zararları Nelerdir?

gano-sabun

Gano sabun çeşitlerinin bilinen bir zararı yoktur. Öyle ki hamile anneler ve 14 yaş üzeri kişiler rahatlıkla kullanabilmektedir. Yalnızca bazı sosyal medya platformlarında denk gelinebilecek şikayetler arasında cildi kuruttuğuna dair şikayetler görebilirsiniz. Bu da kişilerin cildine göre değişim gösteren bir durum olmakla beraber bu tarz problemlerde kullanımı günde bir defaya dönderebilirsiniz.

6- Gano Sabunun Fiyatı Nedir?

Gano sabunun fiyat performans açısından değişim gösterebilir ve yıllık olarak fiyatlarda güncellemeler olabilir. Bununla beraber Gano sabunların satıldığı bazı internet alışveriş sitelerinin kendi bünyelerinde yapmış oldukları kampanyalar dahilinde piyasadaki fiyatının altında bir fiyat ile satışa sunulduğunu görebilmeniz de mümkündür. Bu sebeple Gano sabun fiyat belirtmek çok doğru olmaz.

Cilt temizliği ve akne, siyah nokta gibi konulara yardımcı olması adına sabunlar kullanılır. Gano sabun bunlardan sadece birisi olarak karşımıza çıkar. Aslında temizlik kadar cilt temizliğini kolaylaştıracak makyaj yöntemlerine yönelmek de oldukça önemlidir. Örneğin doğal, sağlıklı fondöten kullanımı bunlardan birisidir. 3 Temel Adımda Sağlıklı Fondöten Kullanımı yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *