«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon
  3. Garaj Kapısı Modelleri ile Çocuklarımız Güvenle Oynasın!

Garaj Kapısı Modelleri ile Çocuklarımız Güvenle Oynasın!

garaj-kapisi-modelleri

Garaj kapısı modelleri ile yüksek güvenlikli bir alan oluşturmaya ne dersiniz? Üstelik bu garaj kapısı modelleri sizi dışarıdaki tehlikeli durumlara karşı korurken çocuklarınızı da koruyacak!

İster uzaktan kumanda sistemine bağlı isterseniz manuel olarak kullanabileceğiniz birçok kapı çeşidi mevcuttur. Garaj kapıları sadece kullanım aşamasındaki mantıkları ile üretilmez. Aynı zamanda çocuk ve evcil hayvanlar da düşünülerek tasarlanıyor.

Dönem dönem haberlerde olumsuz durumlarla karşılaşmak mümkün. Özellikle çocukların otomatik kapı dışında ağır bahçe kapısı modelleri ile oynarken yaralandıkları görülmektedir. Yaralanmanın da ötesine geçebilen bu durumlar karşısında izlemeniz gereken yol ise belli! Güvenliği yüksek, kolay devrilmeyen ve doğru sistemlere bağlı olarak üretilmiş olan garaj kapılarını tercih etmelisiniz.

Peki güvenli garaj kapısı modelleri hangileri, üretiminde nelere dikkat edilir? Neden bu kapının güvenli olduğu düşünülüyor? İşte ayrıntılı bir şekilde panel veya çelik kapı hakkında merak ettikleriniz!

Güvenliği Yüksek Garaj Kapısı Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde farklı modellerde eve, ofise ya da fabrikaya göre üretim sağlanmaktadır. Burada her bir kapının fonksiyonelliği ve aynı zamanda üretim aşaması değişiklik göstermektedir. İhtiyaç durumuna göre satın alabileceğiniz modellerin özelliklerini bilmenizde fayda var. Aynı zamanda satın alacağınız firma noktasında da dikkatli olmalısınız. Sırf garaj kapısı modelleri fiyatları uygun diye firmalarla anlaşmamalısınız! Çocuklarınıza, hayvanlarınıza güvenli ortam sunacağına emin olduğunuz modelleri almalısınız.

1 – Pratik Garaj Kapısı Modelleri

garaj-kapisi-modelleri

Adından da anlaşılacağı üzere bu kapıların kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte kullanımı da rahattır. Sahip olduğu yapısı neticesinde ekstrem özellikleri yoktur. Sadece kapısı otomatik kepenk olan sistemlere sahip olması gerekir. Böylece hızlı bir şekilde kapılar açılıp kapanır. Otomatik garaj kapısı olarak da geçer.

Bahsedilen bu modeller diğer garaj kapısı fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksek olacaktır. Garaj kapısı motoru kullanılmasından dolayı bu fiyatlandırma oldukça normaldir. Garaj kumandası ile kendiniz açabileceğiniz gibi daha fazla özellik isterseniz elektronik tercih edebilirsiniz. Algılamaya bağlı olarak kendi açılır sistemleri sayesinde yeni teknolojinden faydalanabilirsiniz.

Özellikle kumandalar  yardımıyla açılır olması bariyerin aşılamamasına neden olur. Çocuklarınızın kendi başına dışarı çıkmasının önüne geçebilirsiniz. Otomatik harekete bağlı olarak açılmasının önüne bu şekilde geçebilirsiniz. Siz evdeyken bahçenizde çocuklarınız ve evcil hayvanınız kumandaya erişemeyeceğinden güven içinde kalacaktır.

2 – Klasik Bahçe Kapısı Çeşitleri

Diğer modellere göre neredeyse bedava fiyat ile satılan ve alıcısı çok olan modellerdir. Klasik bahçe kapısı olarak adlandırılma sebepleri ekstra özelliklere çok fazla sahip olmamasıdır. Normal bir kapı görevini görür. Alanınıza göre belirli uzunluk ve genişlikte üretilmektedir. Güvenlik için gerekli olduğundan alıcılar tarafından satın alınmaktadır. Kanal sistemleri yerine oturtulduğunda raylı sistemler ile kapılar manuel olarak açılmaktadır.

3 – Demir Garaj Kapısı Modelleri

Demir garaj kapısı modelleri, fabrika ve bahçe kapısı olarak kullanılmaktadır. Bu kapılar zincir aktarmalı olarak üretilmektedir. Otopark gibi alanlarda genel de tercih edilmemektedir. Daha çok büyük alanların girişinde karşılamak için kullanılır. Demirden yapılıyor olması bahçede rahatlıkla kullanılmasına neden olur. Bahçe kapısı arayışındaysanız güncel kapı modellerine göz atmalısınız.

Üretim malzemesi olan demir sayesinde senelerce kullanılmaya uygundur. Herhangi bir şekilde çocuğunuzun ya da hayvan dostlarınızın açıp gitmesi mümkün olmaz. Kapıya uygun üretilen kilit sayesinde yetişkinler dışında kullanılabilmesi neredeyse imkânsızdır. Ekstrem özelliklere ihtiyaç duymuyorum derseniz göz atabilirsiniz.

garaj-kapisi-modelleri

4 – Katlanır Garaj Kapısı

Katlanır kapı sistemleri özellikle endüstriyel alanda tercih edilmektedir. Seksiyonel kapı gibi işlem görmektedir. Yana kayar sistemi değil, yukarı toplanan yapısı mevcuttur. Bahçe için kullanılacaksa sadece araç korumak için kullanılması mantıklıdır. Aksi takdirde ev bahçe kapısı olarak kullanılması mantıklı olmayacaktır. Görünüm açısından uyum sağlamaması burada etkilidir.

Aksi takdirde katlanır garaj kapılarında da güvenlikler üst düzeydedir. Yetişkin kontrolü olmadan kapı açılmayacaktır. Çocuğunuzun hareketine göre açılmayacağından herhangi bir açık ortaya çıkmaz. Güvenlik açığı çıkmadığı için de sizlerin kaygıları artmaz. Yalnız endüstriyel kapı noktasında üretildiğinden çok fazla bahçe kapısı olarak önerilmez.

5 – Seksiyonel Garaj Kapısı

Garaj kapısı seksiyonel olarak oluşturulduğunda ciddi bir kullanım avantajı elde edilmektedir. Endüstriyel alanda seksiyonel garaj kapıları mutlaka tercih edilmektedir. Çünkü seksiyonel garaj kapılarında otomatik açılıp kapanma gibi işlemler vardır. Aynı zamanda bu kapılar için dışarıya ve içeriye hava, nem akışını engelleme durumları mevcuttur. Seksiyonel kapılar bu açıdan düşünüldüğünde standart olarak diğer kapılardan ayrılır.

Endüstriyel kapı bölümünde yer almasından dolayı kapı panelleri, rampa ve yay sistemine de sahiptir. Tüm bunlar yükleme aşamasında fabrika çalışanlarına yardım etmesi içindir. Tüm bunlar bir arada düşünüldüğünde garaj kapı modelleri olarak tercih edilmesi doğru olmayabilir. Daha doğrusu eviniz için çok mantıklı bir model olmayabilir.

6 – Garaj Kapısı Modelleri Kepenk

garaj-kapisi-modelleri
Garaj Kapısı Modelleri

Garaj kapısı modelleri kepenk sistemi ile de üretilmektedir. Kepenkler dükkanlarda da görülmeye alışık olan modellerdir. Bu model özellikle içeri giriş ve çıkışları kontrol altına almak için önemlidir. Kişiler tarafından yüksek güvenlik sağlaması için kepenk garaj kapısı modelleri kullanılmaktadır.

Eviniz dışarıdan görüntü almıyorsa ve kapı alanı da bunun için uygunsa kepenk kapıları tercih edebilirsiniz. Bahçenizde arabanızı korumak için alabileceğiniz gibi genel kapı alanlarına da uygun gösterecektir. Tamamen kapatıcı görevini gördüğünden bir çocuk gücüyle açılması imkânsız hale gelecektir.

7 – Fotoselli Kapılar

Garaj kapısı modelleri kapsamında nadir de olsa kullanılan fakat güvenlik aşamasında önerilmeyen bir modeldir. Bu model garaj kapısı modelleri arasında bulunmaktan çok kalabalık alanlar için gereklidir. Hızlı açılıp kapanır olması kalabalık ortamda akışı sağlamaktadır.

Fotoselli kapılar özellikle alışveriş merkezlerinde görülen kapılardır. Bu kapılar yana kayar sistemleri ile öne çıkar. İnsan algılandığında doğrudan açılır. Yalnız güvenli garaj kapısı modelleri arasında bu yüzden bulunmaz. Her ne kadar özelliğini devre dışı bıraksanız da çocuklarınız için yetersiz bir güvenlik sağlar. Bu yüzden güvenli garaj kapısı modelleri için diğer modellere yönelmelisiniz.

garaj-kapisi-modelleri

Garaj Kapısı Fiyatları Ne Kadar?

Müşteriler tarafından garaj kapısı modelleri kadar fiyatlar da merak edilir. Güncel garaj kapısı modelleri ve fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Bu yüzden kişilerin, modele ve tercih edeceği boyuta göre fiyat araştırması gerekir.

Focus Kapı, güvenli garaj kapısı modelleri ile hem beğeninizi kazanıyor hem de cebinizi koruyor! Dilediğiniz takdir de siz de iletişime geçerek satın alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *