Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burcualem Öneriler
  4. »
  5. Kusursuz Gülümsemeye Giden Yol Gülüş Tasarımından Geçiyor

Kusursuz Gülümsemeye Giden Yol Gülüş Tasarımından Geçiyor

Bilgece Bilgece - - 4 dk okuma süresi
1 0
gulus-tasarimi

Herkes sağlıklı dişlere ve daha öz güvenli gülümsemeye sahip olmak ister. Güzel bir gülümseme kişinin yaşam deneyimini ve hayata bakış açısını tamamen değiştirebilir. Kırık, eksik ya da lekeli dişler kişinin kendine olan öz güvenini azaltabileceği gibi açık açık gülmesine bile engel olabilir.

İster benlik saygısının artmasına ihtiyaç duyulsun ister sosyal yaşamda daha iyi ilişkiler kurulmak isteniyor olsun güzel bir gülümsemeye sahip olmak sanıldığından daha önemlidir. Dentince diş kliniği kurucuları Dr. Deniz İnce ve Dr. Murat İnce daha iyi bir gülüşe sahip olmak isteyenler için etkili bir tedavi yöntemi olan gülüş tasarımı ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Gülüş Tasarımı Dişleri ve Diş Etlerini Kapsayan Bir Süreçtir

gulus-tasarimi
Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı kadın erkek farklı yaş gruplarından hastalar arasında en çok talep gören estetik diş hekimliği prosedürlerinin başında geliyor. Gülüş tasarımı kişi özelinde ihtiyaçlara ve elde edilmek istenilen sonuçlara göre farklı diş hekimliği prosedürlerine başvurularak gerçekleştirilebilen kapsamlı bir süreçtir. Gülüş tasarımının başarılı olabilmesi için kişi özelinde planlama yapılması aynı zamanda dişlerin ve diş etlerinin bir bütün halinde ele alınması gerekir.

Gülüş tasarımındaki başarılı uygulamaları ve uzman personeli ile ön planda olan Dentince herkes için ideal bir gülüş yaratmayı hedefler. Bu doğrultuda her hastanın bireysel özelliklerine ve elde etmek istediği sonuca göre farklı yöntemler uygulanması gerekir. Bazı hastalarda yalnızca küçük bir diş şekillendirme ve beyazlatma işlemi yeterli olurken bazıları için ortodontik tedavi, diş etinin yeniden şekillendirilmesi, eksik dişlerin tamamlanması için implant tedavisi hatta tam ağız rekonstrüksiyonu gerekebilir.

gulus-tasarimi

İmplant tedavisi gülümsemeyi güzelleştirmenin ötesinde kişinin yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilen bir diş hekimliği prosedürüdür. Diş implantlarının bariz estetik avantajlarının yanı sıra kişinin sağlığıyla ilgili faydaları da bulunduğu net bir şekilde ifade edilebilir.

Gerekli durumlarda implantı desteklemek için etrafında kemik büyümesi uyarılır ve implantlar, genel diş setinin gücünü iyileştirerek çevredeki dişleri destekler. Buna ek olarak, yemekleri çiğnemek çok daha kolay bir hale gelir. Diş eksikliğinden dolayı bölgedeki kemikte zaman içinde ortaya çıkabilecek deformasyon riski ortadan kaldırılabilir.

Kişiye Özel Planlama Gülüş Tasarımının Başarısının Temelidir

gulus-tasarimi

Diş kronları, köprüler, porselen lamina, kaplamalar, diş beyazlatma, ortodontik tedavi, Invisalign, kompozit dolgu, kron uzatma ve implant tedavisi hasta özelinde ihtiyaçlara göre belirlenip gülüş tasarımı kapsamında uygulanabilir. Dişlerin yanı sıra diş etlerinin de sağlığı ve görünümü gülüş tasarımının ayrılmaz bir parçasıdır.

gulus-tasarimi

Bu nedenle Dentince gülüş tasarımında dişlerle birlikte diş etlerinin de görünümünü ve sağlığını değerlendirerek gerekli tedavilerin uygulanması prensibini benimser. Dişler ve diş etleri sağlıklı bir hale getirilmeden yalnızca görünümlerine odaklanmak gülüş tasarımının başarılı olmasının önündeki en önemli engellerden biridir.

Dentince Sosyal Medya

Instagram:

https://www.instagram.com/dentincedispoliklinigi/

Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCPg1SIPLn-TehClAGzy_sqA

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.