«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon
  3. Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!

Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!

Kış balkonu güzel bir dekorasyon ile evin en samimi ve sıcak ortamına dönüşebilir! En kullanışlı kış balkonu modelleri ile siz de güzel alanlar oluşturun!

Balkonlar, her mevsim ev sahiplerinin kullandığı bir alandır. Bu nedenle en rahat edilecek biçimde dizayn edilmesi önemlidir.

Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!

Rahat oturma alanları, sıcak tutan battaniyeler, ışıklandırmalar ile balkonların daha samimi olması mümkün!

Soğuk günlerde dahi balkonda bir kahve keyfi yapmak, kitap okumak, dostlarla sohbet etmek için neden daha kullanışlı bir balkon oluşturmuyorsunuz? Bu yazıda sizlere, kış mevsiminde balkonları en güzel hale getirebilmek adına fikirler sunulacaktır!

1-Kış Bahçesi Balkon Nedir? Ne İşe Yarar?

Kış bahçesi esasında bahçeli evlere özgü değildir. Balkon, teras ya da verandası olan tüm evlerde uygulanabilmektedir. Ahşap, pvc ya da cam materyallerle bu alanların etrafını kapatarak, her mevsim kullanıma müsait bir ortam oluşturabilirsiniz.

Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!

Farkında olmasak bile, balkonda geçirilen zamanlar aslında hayat kalitemizi bir nebze de olsa artıyor. Günün yoğunluğunu, işin stresini ve diğer pek çok problemi aslında balkonda oturulan gecelerde zihnilerden bir anlığına da olsa uzaklaştırabilirsiniz.

2-Büyüleyici Cam Balkon Kış Bahçesi Soğuk Olur mu?

Kış balkonu modelleri hayata geçirilirken kullanılan malzemeler çoğunlukla ısıcam özelliklerine sahiptir. Isı izolasyonu açısından balkonların ısısı korunaklı hale getirilir.

Öte yandan bu malzemeler soğuk günler için tam yeterli olmayabilir. Nasıl ki evin içini ısıtmak için kalorifere ihtiyaç duyuyorsak kış balkonları için de küçük şömineler, radyant ısıtıcılar gibi ekstra bir ısınma aracı gerekebilir.

3-Kış Balkonu Modelleri için Ruhunuza İyi Gelecek Dekorasyon Fikirleri

Çıkıp bir nefes almak, tek başınıza kalıp düşünmek ya da ailece sohbet etmek için ideal olan balkonları, yazıdaki fikirler ile kışa uygun hale getirebilirsiniz!

Kış bahçesi görselleri ile beraber en güzel dekorasyon fikirleri için okumaya devam edin!

a-Kış Balkonu Mobilyaları ile Rengârenk Ortamlar Oluşturun!

Kış balkonu modelleri için en iyi tercihlerden biri tabii ki ahşap mobilyalardır! Pek çok renk kombinasyonuna yakışan ahşap ürünler sayesinde samimi ortamlar elde edebilirsiniz.

Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!

Görseldeki ürünlere alternatif olarak paletlerden koltuk ve masa oluşturabilirsiniz!

Rengârenk halılar ile döşediğiniz balkonu farklı desenlerdeki yastıklar ve minderler ile süsleyebilirsiniz!

Balkonunuzun tam ölçüsüne göre kesilmiş tek renk, desensiz bir kilim tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra desenli ve cıvıl cıvıl minder ve yastıklarla dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz.

b-Kış Balkonu Süslemeleri ile Samimi Balkonlar!

Balkonu süslemek için gerek hazır ürünler gerek el işi ürünler kullanabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze ve zevklerinize dayalı olarak balkonunuzu renklendirin!

Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!

Kış balkonu modelleri için en çok yakışan süslemelerin başında ayna geliyor bizce! Kışın güneşin yüzünü göstermediği o hafif karanlık günlerde, balkondaki ışık yansımasını artırarak bir nebze daha aydınlık bir balkon elde edebilirsiniz.

Büyüklü küçüklü saksılara ektiğiniz bitkiler ve çiçekler de balkonunuzun tamamlayıcı parçaları olabilir.

4-Apartmanda Kış Balkonu için 3 Tüyo!

Dairede oturan kişiler kış için balkon hazırlıkları yaparken nelere dikkat etmelidir? İşte 3 maddelik tüyo!

-Balkonun korunaklı olması gerekir. Bu nedenle ısı izolasyonu olan materyaller ile balkon kapatma işlemleri gerçekleştirilmeli.

Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!

-Zeminde seramik yerine parke ya da bahçe döşemesi tercih ederseniz, ortamın sıcaklığını daha fazla koruyabilirsiniz.

-Katlanır pencere ve sürgülü kapı kullanımı balkonun daralmasını engeller ve aynı zamanda hem yaz hem kış aylarında kullanım rahatlığı sağlar.

5-Cam Balkon Dekorasyon Fikirleri

Kapalı balkonların dekorasyonu aslında tamamen sizin nelerden hoşlandığınızla ilgilidir.

İsterseniz Retro, isterseniz hasır, isterseniz daha minimal ya da Fransız esintili dekorasyonlar yapabilirsiniz. Fakat yine de fikir edinmeniz açısından sizlere tam 6 tane dekorasyon fikri ile geldik!

Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!

Kış balkonu modelleri içerisinde göze en çok hitap eden şeyler renklerdir. Bu nedenle renkli mumlar, ufak bir şömine gibi detaylar balkonunuzu daha şık hale getirecektir.

-Hasır oturma takımlarını tercih ederek, yumuş yumuş battaniyelerle dizayn edebilirsiniz. Bunun yanı sıra hasır dekorasyonlarda kozalak detayı da oldukça şık bir seçenek olacaktır!

-İki adet puf ile balkonlarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz!

-Balkonunuza salıncak ya da hamak koyabilirsiniz! Eğer hamak sığmayacak kadar küçük bir balkonunuz var ise, balkonunuzun bir köşesine çapraz şekilde hamağı asarak deneyebilirsiniz.

-Dekoratif eşyalara kendi emeğini katabilirsiniz! Örneğin eski bir tekerleğe halat ipi dolayarak eşsiz bir orta sehpa ya da puf elde edebilirsiniz. Hem çok amaçlı hem de kullanım rahatlığı veren bir eşya sahibi olmuş olursunuz.

a-Kapalı Kış Balkonu Modelleri için En Güzel Duvar Önerileri

Balkon duvarları, ortamın daha hoş gözükmesi için oldukça etkilidir. Özellikle ayna ve çerçeve kullanımı balkonunuz havasını baştan aşağı değiştirecek kadar güçlü olabilir. Peki, balkon duvarları için neler kullanılabilir?

Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!
Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!

-Resim tablosu

-Çerçeve

-LED ışık

-Yapay ya da gerçek sarmaşık

-Büyük saat

-Duvar halısı

b-Kapalı Balkon İçin Dekoratif Eşyalar Nasıl Tercih Edilmelidir?

Balkon dekorasyonu için eşyalar seçilirken, ambiyansa uygun renk tonları seçmek önemlidir. Birbiriyle uyum içinde olan renklerin haricinde yapılan seçimler, tüm dekorasyonunun kötüye gitmesine yol açabilir!

Zıt kutupları kombinlemek riskli olsa da mükemmel sonuç elde etmenize de yarayabilir. Örneğin metal ve hasır her ne kadar zıt olsalar da doğru tercihler ile aslında birbirine çok yakışırlar.

YouTube video

Dekoratif eşyalar seçerken çok amaçlı ürünler olmasına dikkat etmek de fayda olacaktır. Örneğin saksılarınız için duvara raf koyabilirsiniz. Bu raflar hem saksılarınız için bir alan hem de kahvelerinizi koymanız için sehpa görevi görecektir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Pingback: Cam Balkon Modelleri 2022 Trendleri İçin 8 Çarpıcı Öneri!