Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burcualem Öneriler
  4. »
  5. Gümüş Kolye Nasıl Temizlenir?

Gümüş Kolye Nasıl Temizlenir?

Bilgece Bilgece - - 4 dk okuma süresi
6 0
Gümüş Kolye Nasıl Temizlenir

Günlük hayat içinde ya da özel davetlerde kıyafet kombinasyonunuz ile uyumlu olan gümüş kolye tasarımlarını kullanabilirsiniz. Farklı tasarım özelliği ile hazırlanmakta olan gümüş kolyelerin yanı sıra gümüş bilekliklerde kullanılan takılar arasında yer almaktadır. Sık kullanıma bağlı olarak kir ve tozun yanı sıra terleme ile de kolye ya da bileklik tasarımlarının zaman zaman temizlenmesi gerekmektedir. Kullanım sıklığına göre gümüş takıların temizleme sıklığı da değişmektedir.

Gümüş takı kullanımına yer açan herkesin gümüş temizliği ile ilgili bilgiye sahip olması onları daha uzun süre aynı parlaklıkta kullanılabilmesine olanak tanımaktadır. Gümüş kolye ya da kadın gümüş bileklik gibi takıların temizliğinde diş macunu, sirke, bulaşık deterjanı, sabun gibi ürünler kullanarak temizleme yapılabilmektedir.

Gümüş temizliğinin yapılması sırasında kullanılan ürünlerin ve kullanılan temizlik gereçlerinin özen ile seçilmesi gerekir. Yanlış yapılan temizleme işlemi gümüşün zarar görmesine etki edebilmektedir.

Gümüş Kolye Kararırsa Ne Yapılır?

Gümüş kolye kararması sık karşılaşılan bir durumdur. Gümüşün kullanım sıklığına göre de kararlamasında değişim gösterir. Bunun yanı sıra sürekli dışarda kalması da toza maruz kalıp kararlamasında da neden olabilmektedir. Uygun koşullarda saklanması gerekli olan gümüş ter nedeni ile de kararabilmektedir. Bunun yanı sıra gümüş kararmasında deniz suyu da etkin olabiliyor. Her ne sebeple olursa olsun gümüş kararması ile karşılaşılması sonrasında gümüşü parlatmak için işin uzmanı olan kişilere teslim edebilir ya da evde farklı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Gümüş kolye kararırsa evde uygulanabilecek olan yöntemler ile kararmanın giderilmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra gümüş kolye ve diğer takı ürünlerinde yaşanan kararmanın giderilmesi ile ilgili detaylı bilgileri de https://www.elsesilver.com/ markasında bulabilirsiniz.

Diş Macunu Gümüşü Parlatır mı?

Evde gümüş parlatma işleminde en çok kullanılan ürün diş macunudur. Diş macunu kullanımında ise ovalama işlemine dikkat etmek gerekir. Çok fazla diş macunu ile parlatma yapmak zaman içinde gümüşün zarar görmesine de sebep olabilmektedir. Bu sebep ile gümüşe diş macunu uygulaması yaparken de dikkatli ve nazik olunması da tavsiye edilmektedir.

Sirke Gümüşe Zarar Verir mi?

Sirke gümüş parlatma ve temizleme işleminde kullanılan bir üründür. Sirke temizleme ve parlatmada tek başına kullanılmaz. Sirkenin yanı sıra su ve karbonat kullanımına yer açılır. Bu karışım içinde bekletilen gümüş sonrasında su ile durulanır. Tek başına karbonat ile ovmak ya da sirke ile ovalamak gümüşe zarar verebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.