İçinizi Isıtacak Pratik ve Sağlıklı Çorbalar

İçinizi Isıtacak Pratik ve Sağlıklı Çorbalar
  • Beğen
    Loading...

Havaların soğumaya başladığı bugünlerde çorbalar da yeniden sofralardaki yerini almaya başladı. İçinizi ısıtacak leziz ve pratik çorba çeşitleri önerilerimiz var, hazır mısınız?

İçinizi Isıtacak Pratik ve Sağlıklı Çorbalar Listesi

  • Tarhana Çorbası

Tam bir şifa deposu olan tarhana çorbası, yaz boyunca özlediğinizi tahmin ettiğimiz çorbalardan biridir. Bu nedenle sizlere ilk önerimiz de mis gibi kokusuyla iştahları kabartan tarhana çorbası oluyor. İçerisinde çok sayıda vitaminli malzeme olması ise bu çorbayı besleyici kılıyor. Üstelik tarhana çorbasını hazırlamak da sizi yormayacak, dakikalar içerisinde çorbanız içime hazır olacak.

  • Mercimek Çorbası

Bol miktarda vitamin ve protein içeren mercimeğin en leziz hallerinden biri de kuşkusuz mercimek çorbası ve bu çorbayı sevmeyen kişi sayısı yok denecek kadar azdır. İster süzme mercimek hazırlayın, ister çeşitli sebzeler ile bu çorbayı yorumlayın. Önemli olan kendinizi muhteşem bir mercimek çorbası ile şımartmanız olacak. En doğru tarifi uygularsanız mercimek çorbasının en nefis halini de elde etmiş olursunuz. Doğru tarif için hemen Yemek.com adresine tıklayabilirsiniz.

  • Şehriyeli Sebze Çorbası

Evde kalan sebzeleri değerlendirmek için hazırlayabileceğiniz en leziz yemeklerden biri de şehriyeli sebze çorbasıdır. Sebzeleri haşladıktan sonra küp küp doğrayarak çorbaya ekleyebilir ya da blender ile püre haline getirebilirsiniz. Damak tadınıza uygun kıvamda hazırlayarak çeşitli baharatlar ile daha leziz bir form kazanmasını sağlayabilirsiniz. Şehriyeli sebze çorbasını nasıl yapacağınızı öğrenmek isterseniz rotanız hemen Yemek.com olmalı!

Hem lezzeti hem de rengiyle fark yaratan bir çorbadır. Brokoli çorbası çocuklara bu faydalı sebzeyi yedirmenin de en kolay yolu oluyor. Bu nedenle özellikle çocuklu ailelerin sofrasından eksik olmayan brokoli çorbasına da dilediğiniz her türlü baharatı ekleyebileceğinizi unutmayın. Kıvamını tutturmanın kolay olduğunu da unutmamak gerekir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile akşama brokoli çorbasını hazırlayabilirsiniz.

  • Domates Çorbası

Domatesin en lezzetli olduğu dönemdeyiz ve sadece birkaç domates kullanarak da şahane bir domates çorbası yapabilirsiniz. Leziz olduğu kadar besleyici olması ve hafifliği bu çorbayı benzerlerinden ayırıyor. Domates çorbasını nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız üzülmeyin. Yemek.com adresine uğrarsanız malzeme listesi ve yapılışı bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI