«
  1. Anasayfa
  2. Burcualem Öneriler
  3. 8 Farklı En İyi Dwayne Jhonson Filmleri

8 Farklı En İyi Dwayne Jhonson Filmleri

8 Farklı En İyi Dwayne Jhonson Filmleri

Dwayne Jhonson filmleri aksiyon kategorisinde yer alan ve milyonlar tarafından izlenen yapıtlara başlıca örnektir. Dwayne Jhonson bunların dışında dram, korku, gerilim ve çocuk filmlerine de konu olmuştur. Ancak izleyici kitlesi tarafından aksiyon filmleriyle özdeşleştirilmiştir.

Dwayne Jhonson Filmleri Listesi

YouTube video

Dwayne Jhonson filmleri Netflix başta olmak üzere dünyaca ünlü dizi ve film platformlarında yayınlanmaktadır. Kendisinin sergilediği olağanüstü oyunculuk aksiyon kategorisinde adeta “Dwayne Jhonson filmleri” alt kategorisini oluşturmuştur. Eğer siz de aksiyon dolu bir film ile zamanınızı değerlendirmek istiyor ve aynı zamanda film sonunda vaktim boşa gitmesin istiyorsanız mutlaka listede yer alan filmlere göz atmalısınız.

İşte Dwayne Jhonson yeni filmleri ve geçmişe damga vurup günümüzde hala izlenen yapıtlarının listesi!

1 – Fast & Furious Presents (Hızlı ve Öfkeli)

Hızlı ve Öfkeli filmi ilk çıktığı günden itibaren yoğun ilginin odağı olmuştur. Filmin ana konusu arabalar üzerine kurulmuş gibi gözükse de aslında aile hayatını ve birbirine bağlı insanları konu edinmiştir. Filmin ilk serilerinde Dwayne Jhonson yer almasa da katıldığı günden itibaren filmi daha da heyecanlı ve keyifli kılmıştır. Dwayne Jhonson filmleri arasında mutlaka izlenmesi gerekenler arasındadır.

2 – Jumanji (Vahşi Orman)

Dwayne Jhonson filmleri arasında Jumanji filminin konusu biraz daha farklıdır. Özellikleri birbirinden farklı dört arkadaş gizemli bir video oyunu bulurlar. Oyunu oynamaya başlayan arkadaşlar bir anda kendilerini oyun içerisinde bulurlar. Vahşi ormanda geçen oyunda 4 bireyin farklı özelliklerdeki avatarlara dönüşürler. Aksiyon ve maceranın bolca yer aldığı film izlerken siz de keyif alacaksınız.

3 – The Game Plan (Oyun Bozan)

Bekar hayatı süren Dwayne Jhonson filmdeki ismiyle Joe hayatının en yoğun zamanlarını geçirirken bir anda 8 yaşında küçük bir kız çocuğunun babası olduğu öğrenir. Tam bu andan sonra Joe kız çocuğunun isteklerine ayak uydurmak zorunda kalır ve bale, kız partileri gibi çeşitli aktivitelere katılır. Büyük cüssesiyle izleyenleri bolca güldüren Dwayne Jhonson filmleri 2022 izlemeye değer bir yapıttır.

4 – Rampege (Büyük Yıkım)

Filmde Primatolog olarak tanığımız Davis Okoye ismiyle Dwayne Jhonson insanlarla yakın ilişkiler kurmakta zorlanmaktadır. Ancak doğduğu andan itibaren ilgilendiği zeki bir gorille aralarında inanılmaz derecede bir bağ kurulur. Oldukça uysal ve akıllı olan goril üzerinde bir deney yapılır ve film tam da burada başlar. Duygusallık ve aksiyonun bolca olduğu Dwayne Jhonson filmleri arasında konusu bakımından ön plana çıkmıştır.

5 – Skyscraper (Gökdelen Film)

Bu kez de Will ismiyle karşınıza çıktığı gökdelen filmi Çin’de geçmektedir. Çinin en yüksek gökdelenine iş amaçlı gittiği anda bir anda yangın çıkar. Yangını çıkaranın Will olduğu düşünülür ve tüm suçlar üzerine kalır. O esnada gökdelenin güvenlik sistemleri çalışır ve Will ve ailesi binada sıkışıp kalırlar. Hem suçsuz olduğunu kanıtlamak hem de yangından ailesini kurtarmak isteyen Dwayne Jhonson izleyenlere aksiyonun en üst boyutlarını yaşatır.

6 – San Andreas Fayı

Dwayne Jhonson filmleri arasında San Andreas Fayında büyük ve yıkıcı bir deprem konu edinmiştir. Olay Kaliforniya da geçmektedir. Dwayne Jhonsun boşanmak üzere olduğu eşi ve çocuklarını bu depremden kurtarmak için büyük çabalar verir. Yine bir aksiyon filmi olmasıyla beraber geriliminde üst düzeyde olduğu film izlemeye değerdir.

7 – Doom

Doom filminde olaylar dünya dışında marsta gelişir. Olduvai araştırma istasyonunda marsa ilişkin bilgiler toplanırken bir anda bazı terslikler meydana gelir. Tüm deneyler aniden durdurulmak zorunda kalır ve dünya ile iletişimler kopar. Artık uzayda yalnız başına olan Dwayne Jhonsun geri dönebilmenin yollarını arar. Dwayne Jhonson ilk filmi arasında yer alan yapıt mutlaka izlenmelidir.

8 – Faster | Dwayne Jhonson Filmleri

Dwayne Jhonson filmleri arasında yine farklı bir konuya değinilen Faster filmini izlerken nefesinizi tutmaya hazır olun. Dwayne Jhonsun, abisi ve 2 arkadaşı ile birlikte büyük bir banka soygunu yaparlar. Paraları almalarıyla birlikte peşine düşen 4 kişilik çete tarafından odada basılırlar ve saldırıya uğrarlar. Dwayne Jhonsun kafasından vurulur ve öldü sanılırken tekrardan doğar ve intikam başlar. The rock filmler arasında yer alan yapıt yoğun aksiyon içerir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *