«
 1. Anasayfa
 2. Burcualem Öneriler
 3. İngilizce Öğrenmede İşinizi Kolaylaştıracak Yayınlar

İngilizce Öğrenmede İşinizi Kolaylaştıracak Yayınlar

ingilizce-ogrenmede-isinizi-kolaylastiracak-yayinlar

İngilizce öğrenirken süreci kolaylaştırmak için kendinize farklı pencereler açabilirsiniz. En garanti yol yurtdışı dil okuluna gitmektir. Okul sayesinde tüm yararlı kaynaklara daha kolay ulaşabilirsiniz. Kitaplar, videolar ve telefon uygulamaları ile İngilizce öğrenme işini kolaylaştırabilirsiniz.

İngilizce Öğrenirken Yararlanabileceğiniz Telefon Uygulamaları

 • Voscreen

Eğlenceli ve keyifli bir uygulama olan Voscreen kısa videolarla İngilizce geliştirmeye yardımcı olur. Videolardaki konuşmaların anlamlarını bilmeye çalışarak ilerleyebiliyorsunuz. Filmlerden, haberlerden ve daha pek çok yerden mini videolar karşınıza çıkıyor. Bu uygulamayı telefonunuza indirerek ücretsiz kullanabilirsiniz.

 • Memrise

Google tarafından geliştirilen bu uygulama oldukça farklı bir yapıya sahip. Oyun oynayarak dil öğrenmeyi kolaylaştıran uygulamada bir hikâyenin içine giriyorsunuz. Ajan olarak hikâyede ilerlerken dilinizi geliştirebiliyorsunuz. Yurtdışı dil okuluna giden milyonlarca kişi de bu uygulamayı kullanıyor.

ingilizce-ogrenmede-isinizi-kolaylastiracak-yayinlar
İngilizce Öğrenmek için Telefon Uygulamaları
 • Duolingo

En çok bilinen ve kullanılan dil öğrenme uygulamalarından birisi olan Duolingo testlerle İngilizcede ilerlemenizi sağlıyor. Yazılı, görsel ve sesli testlerden oluşan ve ilerleyen bir sistem sunuyor. Uygulamada kullanıcıyı motive etmek için sunulan yarışma detayları da var. Size gün içinde hatırlatmalar da yapan uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

 • Beelingu

Sesli kitaplarla İngilizce öğrenmeyi kolaylaştıran bu uygulama yurtdışı dil okulunda da önerilen bir uygulamadır. Okuma ve dinleme ile eşzamanlı pratik yapmanızı sağlayan bu uygulama ile dilinizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce Öğrenirken Yararlanabileceğiniz YouTube Kanalları

Youtube İngilizce öğrenmede yararlanabileceğiniz yüzlerce farklı video seçeneği sunuyor. İngilizce eğitimi açısından tam bir hazine olan YouTube’daki yararlı kanallar;

 • Learn English with EnglishClass101.com

1000’den fazla videolu dersin yer aldığı kanalda İngiliz ve Amerikan kültürlerine farklı bakış açılarından bakmak mümkün oluyor.

 • BBC Learn English

Ücretsiz İngilizce dil derslerinin yer aldığı BBC kanalında güncel kelimeleri öğrenme açısından yararlı videolar bulunuyor. Yurtdışı dil okuluna giderken bu kanaldan yararlanarak günlük dile hakim olabilirsiniz.

ingilizce-ogrenmede-isinizi-kolaylastiracak-yayinlar
İngilizce Öğrenmek için Youtube Kanalları
 • Linguaspectrum Interesting English

Diğer kanallardan farklı olarak bu kanalda günlük hayatta karşılaşabileceğiniz ilginç olaylar ele alınıyor. Havaalanında lazım olacak kelimeler gibi video seçenekleri sunuyor.

 • Real English

Video ve alıştırmalarla ilerleyen uygulamada yurtdışı dil okulu başlangıç seviyesinde dersler yer alıyor. Videolarda gerçek insanlar ve gerçek olayların olması da bu uygulamayı enteresan yapıyor.

İngilizce Öğrenirken Yararlanabileceğiniz Basılı Yayınlar

İngilizce öğrenirken işinizi kolaylaştıracak ve keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak birçok basılı yayın bulunuyor. Bunlar arasında öne çıkanları keşfedin;

 • Just English

Orta seviyedeki öğrencilere ve ile bir üst seviyedekilere yönelik iki ayrı yayını olan bu dergide haberler, magazin, spor ya da tarih gibi konularda makaleler yer alıyor. Okuma seviyesini gösteren skor sayesinde gelişimi görmek mümkün oluyor.

 • Scholastic Scope

Sadece okuma değil yazma ve tartışma becerilerine de odaklanan dergi orta seviyedeki yurtdışı dil okulu öğrencilerini hedefliyor. Kısa hikâyeler, karikatürler ve birçok farklı sunumla keyifli şekilde dil öğrenimini destekliyor.

 • Yes

Bu dergide makaleler ve hikâyeleri anlamanız için dipnot kullanma tekniği bulunuyor. İlginç konulardan bahseden makaleler oldukça eğlencelidir. Orta ve ileri seviye arasındakiler için uygundur.

ingilizce-ogrenmede-isinizi-kolaylastiracak-yayinlar
İngilizce Öğrenmek için Yazılı Basınlar
 • Storyworks

Eşleştirilmiş metinlerle okuyucunun fikirleri birbiriyle bağdaştırmasını sağlayan dergi birçok konsept ve terimi öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Mitoloji, şiir ve bilimkurgu gibi içerikler de dergide yer alıyor.

 • Hot English Magazine

Bu derginin her sayısında günlük hayatta kullanılan 500 farklı deyim yayınlanır. İş için olsun ya da sınavlar için olsun İngilizce öğrenirken bu dergiden faydalanabilirsiniz.

Bunlar dışında seviyeye göre İngilizce hikaye kitapları da okuyabilirsiniz. İngilizce kitap ve dergi okumak dilinizi geliştirmenizi kolaylaştıracak yöntemlerden biridir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *