«
  1. Anasayfa
  2. Cinsellik
  3. Nude Ne Demek | Nude Fotoğraf Ne Anlama Geliyor?

Nude Ne Demek | Nude Fotoğraf Ne Anlama Geliyor?

nude-ne-demek

Nude ne demek? Sosyal medyada sıkça duyduğumuz bu kavramı anlamı aslında tam olarak bilinmiyor. Özellikle mizahi açıdan sıkça duyduğumuz Nude terimi köken olarak İngilizcedir. Türetilerek farklı kelime gruplarını oluşturan nude ne demek, yazımızda ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Nude Ne Demek?

Nude kelimesi yukarıda da belirttiğimiz gibi İngilizce kökenli bir kelimedir. Türkçe karşılığı çıplaklık anlamına gelmektedir. Genel olarak bu kelime kişinin üzerinde hiçbir şey olmaması tamamen çıplak olması şeklinde tanımlanabilir.

Giyinmek vücut hatlarının kapatılmasını sağlayan ve doğa şartlarından olumsuz etkilenilmesinin önüne geçen bir durumdur. Giyinmek hem ısı koşullarına uyum sağlamak, hem de sosyal açıdan kabul görmek için önemli bir kavramdır. Yine ahlak ve namus normlarına göre de giyinmek gerekli bir kültürdür.

nude-ne-demek

1- Nudizm Ne Demek?

Nude ne demek kelimesi zaman içerisinde nudizm kelimesi türetilmiştir. Şimdilerde birçok yerde duyabileceğimiz Nudizm akımı, halk arasında Natüralizm olarak da bilinmektedir.

Bu kavram insanların doğa içerisinde tamamen çıplak bir şekilde, doğayla iç içe olacak formda bulunması şeklidir. 19. Yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkan bu kavram, şimdilerde tüm ülkelerde aktif olarak kullanılan bir kavramdır.

2- Nü Fotoğraf Ne Demek?

Peki nude ne demek kavramı sonrasında ortaya çıkan nü fotoğraf ne anlama geliyor? Nü aslında resim sanatının alt dallarından biridir. Nü çıplak anlamına gelmektedir. Nü fotoğraflar ise bir kişinin tamamen çıplak olması bu şekilde fotoğraf çektirmesi olarak tanımlanabilir.

Nü resim türünde ise bir kişi kadın ya da erkek fark etmeksizin model olarak durur. Resim alanında eğitim alan ya da ressam unvanı bulunan kişilerde bu modelin görüntüsünü tuallerine resmederler. Ortaya çıkan bu sanata ise nü resim sanatı denir. Kısacası nude ne demek terimi tüm bu sanat içeriklerinin sonrasında ortaya çıkmış ve sosyal medya üzerinde de kullanılmaya başlamıştır.

nude-ne-demek
Nude Ne Demek?

3- Sosyal Medyada Nude Ne Demek?

Peki sosyal medyada nude ne demek? Sosyal medyada nude kelimesi aslında tüm bu bilgilerin dışında çok farklı bir anlam içeriği ile kullanılıyor. Facebook, İnstagram, Tiktok ve benzeri sosyal medya platformlarında nude kelimesi doğallık anlamında kullanıyor.

Özellikle kadınlar için kullanılan bu terim, makyajsız ve en doğal haliyle görünmesi anlamı taşıyor. Makyajdan uzak, tamamen doğal ve duru bir güzelliğe sahip kişilere ise çok nude tanımlanması yapılıyor.

4- Bir Nude At Ne Demek?

Peki, fotoğraf atma konusunda söylenen nude ne demek? Sosyal medyanın dev mecralarında ‘’Bir nude at, göreyim’’ yazışmalarını ya da yorumlamalarını duyabilirsiniz. Espri niteliği taşıyan bu söylem aslında kişinin doğal fotoğrafını atmasını ifade ediyor. Bu tanım sayesinde ağırlıklı olarak erkekler kadınlardan makyajsız ve doğal göründükleri bir anı fotoğraflamasını istiyor.

nude-ne-demek
Nude Fotoğraf Ne Demek?

5- Nude Makyaj Ne Demek?

Nude ne demek tanımının ortaya çıkmasından sonra sosyal medyada sık duyduğumuz bir diğer kelime ise nude makyaj oldu. Nude makyajda tahmin edebileceğiniz gibi doğal duran, sadeliğin tamamen ön planda olduğu bir makyaj anlamına geliyor.

Bu makyaj türünde ise daha çok doğal tonlar olan toprak tonlarına yer veriliyor. Yine bu makyaj tercih edildiğinde dudakları patlatan rujlardan, yoğun fondöten- pudra kullanımından ve kalın eyelineer uygulamalarından kaçınılıyor.

Böylece daha doğal ve kusursuz bir görünüm sunan cilt görüntüsüne ulaşılabiliyor. Özellikle 2020 yılından sonra değerlenen bu makyaj türü, önümüzdeki uzun bir süre dahi varlığını sürdürecek gibi görünüyor.

6- Nude Uygulaması Nedir? Nude Uygulaması ile Neler Yapılabilir?

Nude uygulamasının ortaya çıkması da elbette nude ne demek sorusunun sorulmasına neden olmuştur. Nude uygulaması aslında tamamen nude olarak atılan fotoğraflarının güvenliğinin sağlanabilmesi adına geliştirilmiştir.

Özellikle hack skandallarının ortaya çıkması ile birlikte nude fotoğrafların daha çok güvenli bir düzeye getirilmesi amaçlanmıştır. İki genç girişimci tarafından geliştirilen bu uygulama, özel fotoğrafların koruyuculuğunu üstlenebilmektedir.

nude-ne-demek

Nude ne demek araştırmalarının ve nude fotoğraf popülaritesinin akabinin de geliştirilen bu uygulama sizler için özel bir fotoğraf kasası oluşturmaktadır. Bu özel fotoğraf kasasının anahtarı ise yalnızca kişiye ait olabilmektedir.

IOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek bu uygulamanın anahtarı ise elbette ki şifreleme sistemidir. Uygulama hızlı bir şekilde özel fotoğrafları ön bellekten temizleyerek, hacklenme olasılığını da ortadan kaldırabilecektir. Nude uygulamasının en güzel yanı ise bu uygulamanın yapay zeka teknolojileri ile otomatik olarak kopyalayabilmek ve direkt olarak silebilmektir.

Kaynak : https://www.okuhaber.com/nude-ne-demek-nude-fotograf-atmak-nude-makyaj/

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *