«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon
  3. Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri Modeleri

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri Modeleri

Kış bahçesi modelleri ile her mevsim doğaya açılan bir kapınız olsun. Birbirinde şık farklı tarzda kış bahçeleri ile tanışın.

Kış bahçeleri soğuk hava koşullarında doğal yeşil ortamla buluşmanın en keyifli yolu. Son dönemlerde popülerlik kazanan kış bahçeleri artık sadece müstakil evlerde ve villalarda değil apartman dairelerinde de tasarımlarda yer buluyor. Yeşilden uzak duramam diyenlerdenseniz işte en şık kış bahçeleri tasarımları…

En Şık Kış Bahçesi Tasarımları

Artan nüfus ve yapılaşma oranı insanları giderek doğadan koparmaya başladı. Ancak ekolojinin bir parçası olan insanlar doğaya olan ihtiyaçlarını gidermenin yeni alternatiflerini geliştirdi.

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

Teknolojinin ilerlemesi ile yapılarda ısıtma, yalıtım ve gölgelendirme için yeni sistemleri beraberinde getirdi. Bu sistemlerle birlikte yeni kış bahçelerinin tasarımı kolaylaştı. Sizi dört mevsim boyunca kış bahçelerinin eşsiz tasarımları ile buluşturacak önerilerle tanışmaya hazırsanız başlayalım.

1-Müstakil Kış Bahçesi Modelleri

Müstakil bir ev veya villada yaşayanlar için tasarlanan müstakil kış bahçeleri kişilerin özel zevklerine göre tasarlanmaktadır. Müstakil evler için tasarlanan kış bahçeleri genellikle camdan yapılmaktadır. Yemek masanızı bu bahçeye taşıyarak sıcak bir ortam yaratabileceğiniz gibi bitkilerinizi de burada yetiştirebilirsiniz.

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

2-Cam Balkon Kış Bahçesi

Cam modern mimariye yön veren bir malzeme. Cam balkon kış bahçeleri dışarı ile göz teması kurmanızı sağlar. Camlar gün ışığını iyi bir şekilde aldığından bitkileriniz hızla büyürken bahçeniz de aydınlık olur.

3-Apartmanda Kış Bahçesi Modelleri

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

Özellikle metropollerde apartman binalarında oturanların sayısı bir hali fazla. Apartmanın teras katında yaşıyorsanız şanslısınız.  Kent yaşantınızı doğal doğayla buluşturmak için apartman yönetiminden izin aldıktan sonra terasınız bir kış bahçesine dönüştürmeniz mümkün.

4-Dış Mekan Kış Bahçesi Modelleri

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

Kış bahçenizi evinizden bağımsız olarak tasarlayabilirsiniz. Özellikle hobileriniz varsa veya bahçe ile ilgilenmeyi seviyorsanız dış mekanda tasarlana kış bahçeleri tam size göre. Her mevsim gür yeşil alanlar ve çeşitli bitki türleri ile muhteşem bir alan yaratabilirsiniz.

5-Minimal Kış Bahçesi Modelleri

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri
Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

Kış bahçelerinin yeni tasarım stilleri ile kış bahçenizin dekorasyonunu kolayca yapabilirsiniz. Minimal tasarımlara sahip mekanlar artık her yerde. Küçük bir alanı minimal dekoratif bahçe akseuarları ile bir kış bahçesine dönüştürmeyi deneyebilirsiniz.

6-Branda Kış Bahçeleri

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

Şeffaf branda sistemleri ile tasarlanan kış bahçelerinde gün ışığını maksimum düzeyde almak mümkündür. Bu modeli evinizde veya iş yerinizde bahçe için ayırdığınız alanı kaplamak için kullanabilirsiniz. Fiyat olarak diğer modellerden daha uygun seçenekleri bulunmaktadır.

7-Kış Bahçeleri Balkon

Ezelden beri kültürümüzün bir parçası olan balkonlar modern mimari ile birlikte farklı işlevlerle kullanılmaya başladı. Küçük bir balkonu kış bahçesine çevirmek için doğadan ilham alın.

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

Yapı marketlerden alacağınız çimi balkonunuza sererek yeşil bir zemin oluşturduktan sonra ahşap mobilyalar ve bitkilerle balkonunuzun dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Nefes almak için her fırsatta kaçtığınız balkonunuz artık bir bahçe görevi görüyor.

8-Teras Kış Bahçeleri

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

Terasınızı açılır kapanır sistemlerle kış bahçesine dönüştürebilirsiniz. Açılır kapanır sistemler dilediğiniz zaman bahçenizi açık bir alana veya kapalı bir alana dönüştürebilirsiniz. Teras kış bahçelerini her mevsim gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

Kış bahçenizi tasarladınız sıra dekorasyona geldi. Göz zevkinize ve dekorasyon stilinize uygun bir tasarım yaratın. Kış bahçenizi evinizin bir odası gibi düşünerek dekore edebilirsiniz. Size ait özel bir alan olan kış bahçenizi doğru şekilde tasarladığınızda tüm kış oradan ayrılmak istemezsiniz.

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

En çok yapılan dekorasyon hataları yanlış malzeme seçiminden kaynaklanıyor. Bahçenizin doğallığından kopmayan malzemelerle zarif bir bahçe dekorasyonu oluşturmanız mümkün. Bahçenizi şık bir şekilde dekore etmek için ihtiyacınız olan bazı aksesuarlar var. Kış bahçenizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz aksesuarları sıraladık.

1-Kış Bahçeleri İçin Soba

Soğuk kış günlerinde bahçenizde sıcak bir ortam yaratarak kar yağışını seyredin. Bir yanda lapa lapa yağan kar bir yanda sımsıcak bir soba. Ailenizle ve sevdiklerinizle uzun kış akşamlarında muhabbet etmenin tadını çıkarın.

2- Kış Bahçeleri Şömine

Modern tasarımlardan vazgeçemiyorsanız kış bahçenizi bir tarafını doğal taş duvardan yaparak doğanın farklı malzemelerini bir araya getirmeyi deneyin. Şömine karşısında uzanıp dinlenin veya ailenizle vakit geçirin.

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri
Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

Şöminenize eşlik eden bir ahşap tekli koltuk veya sallanan koltuk modelleri ile kendinizi şımartın. Isıdan etkilenmeyen bahçe mobilyaları ile kış bahçenizde harikalar yaratın.

3-Kış Bahçeleri İçin Kitaplık

Ahşaptan tasarlanmış bir kitaplık mobilya modelleri için kış bahçenizde yer açın. Ahşabın sıcak ve doğal görünümü yeşille bütünleştiğinde mükemmel bir ortam oluşur. Bir yandan kahvenizi yudumlarken bir yandan kitabınızı okuyun. Dört mevsim boyunca doğal atmosferde kitap okumanın verdiği hazzı hiçbir şey veremez.

4- Çiçekler ve Bitkiler

Kış bahçenizi dekore ederken bahçenizi aksesuarlara boğmamaya çalışın. Kış bahçesinin doğal konseptinden uzaklaşmamak adına mutlaka bitkileri kullanın. Bitkilerin ısıdan etkilenmeyecek türlerini tercih edin.

Kış Bahçesi Nedir?| 3 Başlıkta Kış Bahçeleri

Çiçekler kış bahçenize renk katar. Mis gibi kokuları ile çeşit çeşit çiçekler kış bahçenizin dekorasyonunu zirveye çıkarır.

5-Yemek Masası

Bahçeniz yeterince büyükse kış bahçenize yemek masası yerleştirebilirsiniz. Sabahları doğal atmosferde kahvaltı yapın veya akşam sıcacık bir yemek masasında sevdiklerinizle yemek yiyin. Kış bahçeler

Kış Bahçeleri ve Hazır Kış Bahçesi Fiyatları

Kış bahçelerinin tasarımında fiyatı etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Kış bahçesinin fiyatları m2 üzerinden hesaplanmaktadır. Malzeme kalitesi ve kış bahçesinin büyüklüğü arttıkça fiyatlarda artmaktadır. Orta kalitedeki malzemelerle 10 metrekarelik bir alanda tasarlanacak bir bahçenin fiyatı yaklaşık yüksek kalitede malzeme ile tasarlanacak bir bahçeden daha yüksektir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Pingback: Kış Balkonu Nasıl Oluşturulur? 2022 Kış Balkonu Modelleri!