Konazol Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Konazol Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?

Konazol Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?

Konazol şampuan nedir? Ne için kullanılır? Nasıl fayda sağlar? Neden ihtiyaç duyulur?

Saç derisinde meydana gelen kepeklenme sorunu nedeniyle insanların büyük bir kısmı oldukça zorlu zamanlar geçirebilmektedir. Aşırı kepeklenme sorunuyla karşı karşıya kalan kişiler, farklı tedavi yöntemlerini araştırmakta ve denemektedir.

Kimi insanlar kepeklenme problemini doğal yollar ile çözmeye çalışırken, kimi insanlar ise farklı şampuan ve ilaçları kullanarak bu problemin üstesinden gelmeye çalışmaktadır.

Şampuan ve ilaç kullanarak bu problemi çözmek isteyen kullanıcıların karşısına ise Konazol ismi verilen şampuan çıkmaktadır. Peki, Konazol Şampuan nedir, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir? Aşırı kepek problemi yaşayan kişiler tarafından merak edilen ve internet ortamında sıklıkla araştırılan bu sorunun yanıtını sizler için inceliyoruz.

Konazol Şampuan Nedir ?

Konazol şampuan, aşırı kepeklenme ve yağlanma sorunlarına karşı kullanılan şampuan markalarından biri olarak kabul edilmektedir. Aşırı kepeklenme ve yağlanma probleminden ziyade bu şampuan, içerdiği %2’lik ketokonazol maddesi sayesinde ayrıca mantar öldürücü etkiye de sahiptir.

Her ne kadar cilt sağlığı için son derece faydalı olan bir şampuan türü olsa da fazla kullanımda ciddi anlamda kişilere zarar verebilmektedir. Bu nedenden ötürü uzman hekim kontrolünde ve belirlenen süre aralıkları içerisinde kullanılması son derece önem arz etmektedir. Zira fazla kullanımdan ötürü saç derisinde dökülmeler meydana gelebilmektedir. Peki, Konazol şampuan nasıl kullanılır?

Konazol Şampuan Nasıl Kullanılır ?

Konazol şampuan, ketokonazol içeriğine sahip olması nedeniyle son derece dikkatli kullanılması gerekmektedir. İçerdiği etken madde nedeniyle uzun süreli kullanımlarda saç derisinde ciddi kaşıntılar, kızarıklar, kabarıklıklar ve hatta döküntüler meydana gelebilmektedir. Bu tip problemlerle karşılaşmamak adına mutlaka bu şampuanı belirlenen koşullara göre kullanmalısınız.

 • Öncelikli olarak şampuanı saç derisine uygulamadan önce mutlaka saçınızı bol su ile yıkamanız gerekmektedir.
 • Saçınızı bol su ile yıkadıktan sonra çok az miktarda şampuanı masaj yapar tarz da saç derisine yetirmelisiniz.
 • Şampuanı saçınıza yetirdikten sonra mutlaka, 1 veya 2 dakika boyunca beklemelisiniz.
 • 1 veya 2 Dakikalık bekleme süresinden sonra yine bol su ile durulamanız gerekmektedir.
 • Yukarıda belirtilen yıkama teknikleriyle birlikte bu şampuan en fazla 15 gün süre ile üst üstte kullanılabilmektedir. Ara verilerek kullanım süresi ise en fazla 2 ay olarak lanse edilmiştir. Peki, Konazol şampuanın faydaları nelerdir?

Konazol Şampuanın Faydaları

Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?

Konazol şampuan, her ne kadar aşırı kepeklenme problemi için kullanılsa da aslında diğer cilt problemlerine de son derece iyi gelmektedir. Doğru ve düzenli kullanılan bu şampuanın bilinen faydaları ise şu şekildedir;

 • Doğru ve düzenli kullanılan bu şampuan sayesinde kişiler, aşırı kepeklenme ve yağlanma probleminden son derece kolay bir şekilde kurtulabilmektedir.
 • İçerdiği %2’lik ketokonazol maddesi sayesinde mantar problemi de ortadan kalkabilmektedir.
 • Belirlenen aralıklarla kullanılan bu şampuan sayesinde saç dökülmesi sorunu da ortadan kalkabilmektedir.
 • Saç diplerinde meydana gelen kırılmalara karşı son derece faydalı olan bu ürün aynı zamanda saç tellerini de güçlendirmektedir.
 • Saç derisi içerisinde meydana gelen kaşıntılarda bu şampuan sayesinde ortadan kalkabilmektedir.
 • Doğru teknik ile kullanılan bu şampuan sayesinde, saç derisinde meydana gelen kabuklanma problemi de çözülebilmektedir.
 • Saçkıran rahatsızlığına karşı son derece faydalı bir şampuan olarak bilinmektedir. Peki, Konazol şampuanın yan etkileri nelerdir?

Konazol Şampuanın Yan Etkileri

Konazol şampuan her ne kadar saç derisi için son derece faydalı bir ürün olsa da ne yazık ki istenmeyen yan etkilere de sahiptir. Uzun süreli ve aralıksız kullanımdan ötürü kişilerde ciddi bir kaşıntı ve döküntü problemi ortaya çıkabilmektedir.

Alerjik bünyeye sahip kişilerde de çok daha ciddi sağlık problemleri meydana gelebilmektedir. Ketokonazol içeriğine sahip bu ürünü kullandıktan sonra eğer; yüzde, boğazda ve göz bölgesinde şişmeyle birlikte ciddi bir nefes darlığı problemi ile karşılaşır iseniz mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.

Son derece nadir bir şekilde ortaya çıkan ve acil müdahale gerektiren bu durum nedeniyle hayatınızı kaybedebilirsiniz. Unutmadan yukarıda bahsedilen yan etki hemen hemen tüm ilaçlarda bulunmakta ve çok nadir ortaya çıkabilmektedir.

Konazol Şampuan Fiyatı

Konazol Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?

Aşırı kepeklenme ve yağlanma problemine karşı son derece etkili olan Konazol Şampuan fiyatı 2020 ile dikkat çekiyor. 12,64 TL fiyat etiketine sahip olan bu ürün, hemen hemen tüm eczanelerde son derece kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Fakat reçetesiz olarak da satın alabileceğiniz bu ürünü, mutlaka hekim kontrolünde kullanmanız gerekmektedir. Zira yanlış kullanımdan ötürü ciddi sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

Konazol şampuanı SGK karşılıyor mu sorusu sık sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Reçetesiz olarak da satılan bu ürün aynı zamanda SGK kurumu tarafından da karşılanmaktadır.

Konazol Şampuan Muadilleri

Seboreik dermatit ketoral şampuan olarak bilinen Konazol şampuan, muadilleri ile dikkat çekiyor. Konazol şampuana eş değer ürünler ise şu şekildedir;

 • Fungoral şampuan
 • Ketoderm krem
 • Ketoral krem
 • Ketoral şampuan
 • Konazol krem
 • Nizoral krem
 • Nizoral şampuan

Konazol Şampuan Saç Rengini Açar mı?

Konazol şampuan saç rengini açar mı sorusu, hemen hemen herkes tarafından sıklıkla sorulmakta ve araştırılmaktadır. Özellikle saç rengi biraz açık olan kişiler ile daha önce saçları kimyasal ürünler den ötürü zarar görmüş kişiler de bu problem meydana gelebilmektedir.  Son derece nadir olarak karşılaşılan bu durumun tamamen geçici olduğu unutulmamalıdır. Bu tip bir durum ile karşılaşılması durumunda mutlaka şampuanın kullanımı durdurulmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Konazol şampuan, mutlaka hekim kontrolünde ve belirlenen aralıklar içerisinde kullanılmalıdır. Düzenli ve belirlenen aralıklar içerisinde kullanılacak bu şampuan sayesinde kepeklenme başta olmak üzere birçok cilt probleminden de son derece kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Exit mobile version