Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Bakım
  4. »
  5. 5 Adımda Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

5 Adımda Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Editör Editör - - 7 dk okuma süresi
1 0
mavi-sampuan-ne-ise-yarar

Mavi şampuan ne işe yarar, hangi durumlarda kullanılır? Günümüzde çok farklı şampuan markaları ve türleri olmasından dolayı kafa karışıklığı yaratır. Eğer siz de mor şampuan ve mavi şampuan farkı konusunda net bilgi sahibi değilseniz, doğru adrestesiniz. Mavi şampuan ne işe yarar, ne gibi durumlarda kullanılır konusunun detayları bu yazıda bulunuyor.

Mavi Şampuan Nedir?

Mavi şampuan saçında işlem yaptıranların tercih ettiği, özel bir formüle sahip olan ürünüdür. Farklı markalar kapsamında üretilerek satışa sunulmaktadır. İçerisinde özellikle mavi renk pigmentleri bulunur. Bu pigment parçalarının bulunmasından dolayı ‘mavi şampuan’ olarak adlandırılmaktadır.

mavi-sampuan-ne-ise-yarar
Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Boyama işlemleri saçı belirli bir süre sonra yıpratmaktadır. Aynı zamanda doğal rengin değişmesini sağlasa da doğru boyanmazsa altta farklı renk pigmentleri bulunmaya devam eder. Kalıcı bir boyalı saç bulundurmak ve devamında memnuniyet yaratmak adına özel şampuanlar kullanılmalıdır. Koyu saç rengine sahip bireyler (siyah, kahverengi, kızıl vs.) mavi şampuan tercih etmelidir.

Mor ve Mavi Şampuan Farkı Nedir?

Kuaförlerde ve evlerde genelde mor şampuan kullanıldığı görülür. Halbuki mor ve mavi şampuan farkı bulunmaktadır. Bireyler yaptığı işleme ve saç rengine bağlı olarak şampuanını seçmelidir. Aksi takdirde boyanın beklenen sürede kadar saçta kalmadığı görülür. Hatta beraberinde boyanın akması ile birlikte daha ilk günlerde saçta birden fazla renk ortaya çıkmaktadır.

Mor şampuan mavi şampuandan farklı olarak içerisinde mor renk pigmentlerine sahiptir. Daha çok sarı, gri ve beyaz gibi açık saç rengine sahip kişiler tarafından kullanılmaktadır. Saçta sıcak renk tonlarını nötr hale getirerek daha soğuk bir ton elde etmeyi sağlar. Diğer taraftan mavi şampuan ise koyu saç rengine sahip kişiler tarafından satın alınmalıdır. Sıcak tonları kontrol altına alarak işlemlerin istenen şekilde durmasını sağlar.

Peki mavi şampuan ne işe yarar, hangi renklere uygulanmalı?

Mavi Şampuan Hangi Renk Saça Uygulanır?

Mavi şampuan ne işe yarar noktasında fayda elde etmek için doğru saç renklerinde kullanılması gerekir. Aksi takdirde saçınızda bir fark görmezsiniz. Bu şampuanı öncelikle koyu renkli saça sahip bireyler tercih etmelidir. Siyah, kahverengi, kestane rengi gibi saçlara sahip kişiler gönül rahatlığıyla satın alınabilir.

mavi-sampuan-ne-ise-yarar

Diğer taraftan koyu saçlara röfle uygulaması yaptıran bireylere önerilmektedir. Kuaförler, saç uzmanları özellikle bu uygulama sonrasında kullandırtmaktadır. Röfle sonrası saçta bir iki renk olduğundan kızıllıkların, renk pigmentlerinin ortadan kaldırılması hedeflenir. Yalnız sadece röfle değil, ombre ve sombre uygulaması sonrasında da tercih edilmektedir.

Elidor Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Gelelim mavi şampuan ne işe yarar noktasında bilgi vermeye. Mavi şampuan saç üzerinde değişik etkiler bulunmaktadır. Bu etkiler bağlamında kişiler avantajlar elde etmeye çalışır. Eğer siz de doğru bir kullanım sağlarsanız, mavi şampuan ne işe yarar aşamasındaki faydalardan yararlanabilirsiniz.

1 – Parlaklık Kazandırır

Saçların boyama sonrası ilk günlerde parlaklık oluşmaktadır. Ancak yanlış şampuanlar sonrasında saçın zaman içerisinde parlaklığı yok olur. Hatta öyle ki renklerin birbirine karışması ile tamamen mat bir görünüm ortaya çıkar. Halbuki kullanacağınız mavi şampuan ile parlaklık daimi olur.

2 – Renk Pigmentlerini Tutar

Boyama sonrası renklerin uzun süreli durması gerekir. Aksi takdirde bireyler boyamadan talep ettiği durumu elde edemez. Renk pigmentlerini ayarlamak için saçınızda olmasını istemediğiniz rengin tersindeki pigmentleri kullanmalısınız. Mavi pigmentli şampuanlar da bu aşamada renklerinizin saçınızda tutunmasını sağlar. Zıt renkler saçınızda bulunmaz.

mavi-sampuan-ne-ise-yarar

3 – Kalıcılık Sağlar

Saç renginizin uzun süreli kalmasını istemeniz oldukça doğaldır. Mavi şampuan ne işe yarar noktasında kalıcılık sağlaması öne çıkacaktır. Şampuanı kullandığınız takdirde kısa sürede etkileri görebilirsiniz. Renkler saçınızda daha fazla kalacak, akmasını önleyeceksiniz. Böylece daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

4 – Kızıllaşmaların Önüne Geçer

Röfle, ombre ya da sombre uygulamalarında genellikle en şikayetçi olunan konu saçta oluşan farklı renklerin öne çıkmasıdır. Özellikle kızıllaşma olarak adlandırılan bu durum dalgalı görüntüye sebep olur. Dalgalanan bu renk boyalı saçtan ziyade, bakımsız ve kötü görüntü yaratır. Bu aşamada kişilerin mavi şampuan ile kızıllaşmaların, farklı renk pigmentlerinin ortaya çıkması hedeflenir.

5 – Yumuşaklık Sağlar ve Saçı Besler | Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Her şampuan sadece boyamaya değil saça da doğrudan bakım sağlamalıdır. Saç bakımı kapsamında yumuşaklık ve saçın beslenmesi hedeflenir. Boyalı saçlar normal saçlara göre çok daha yıpranır. Bu yüzden katı, sertleşmiş bir saça sahip olabilirsiniz. Fakat bu şampuanlar ile birlikte daha yumuşak bir yapıda saçınız olacaktır.

Gratis Mavi Şampuan Kullananlar Memnun mu?

mavi-sampuan-ne-ise-yarar

Genel itibari ile mavi şampuan ne işe yarar konusunda bilgi sahibi olan kişiler kullanım şansı vermektedir. İnternet üzerinde kullanım sonrası verilen bilgilerin çoğunda memnuniyet söz konusudur. Yalnız sadece Gratis markasına ait değil markalara bağlı olarak memnuniyet durumu değişiklik gösterecektir.

Mavi şampuan kullananlar Kadınlar Kulübü ve diğer forum, blog sitelerinde yorumlarını eklemeye devam ediyor. Eğer siz de kullanıcı deneyimlerine önem veriyorsanız özellikle e-ticaret sitelerindeki yorumlara göz atmalısınız.

YouTube video

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.