Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burcualem Öneriler
  4. »
  5. Saç Bakımı İçin Hangi Yağlar Kullanılmalı?

Saç Bakımı İçin Hangi Yağlar Kullanılmalı?

Misafir Yazar Misafir Yazar - - 6 dk okuma süresi
1 0
Saç Bakımı

Sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olmak herkesin ortak hayalidir. Ancak bu hayale ulaşabilmek ve gerçekleştirebilmek için doğal ürünlerin kullanılması şarttır. Aynı zamanda saçlara düzenli olarak bakım yapılması da gerekir. Olabildiğince doğal saç bakım yağı çeşitleri arasından saç yapınıza uygun olanları seçmeli ve aynı zamanda düzenli olarak bakım yapmaya da ayrıca özen göstermelisiniz.

Saç bakımında hangi ürünleri kullanmanız gerektiği konusunda kararsız kalırsanız, hiç tereddüt etmeden doğal bakım yağlarına yönelebilirsiniz. Bu yağlar kendi içerisinde iki farklı gruba ayrılıyor. Bunların ilki bitkisel ve doğal bazlı saç bakım yağlarıdır. Diğeri ise mineral yağ bazlı olan bakım yağlarıdır. Hangi bakım yağını seçeceğinize ise saç yapınız ya da saçla ilgili olan mevcut sorunlarınızı dikkate alarak karar vermenizde fayda olacaktır.

Mineral Yağ Bazlı Saç Bakım Yağlarının Özellikleri

Mineral yağ bazlı olan saç bakım yağlarının en önemli olan özelliği saçın dış yüzeyini film tabakası gibi kaplıyor olmasıdır. Bu da saçta bir parlaklık oluşmasını sağlıyor ve aynı zamanda saça hacim kazandırıyor. Fakat burada kritik bir hususa dikkat çekmek gerekir. Bu ürünler uzun süre kullanıldığında saçlarda kurumaya neden olabiliyor. Saçlardaki kuruluk da zamanla saçın yıpranması ve dış etkenlere çok daha açık hale gelmesi anlamını taşıyor. Uzun ve yoğun kullanım neticesinde saçlı deride tahriş sorunu bile yaşanabilir. Aynı zamanda mineral bazlı saç bakım yağlarını saçtan arındırmak biraz daha zordur. Bu arındırmayı yapabilmek için sülfat içerikli olan şampuanların kullanılması gerekir.

Bitkisel Saç Bakım Yağlarının Özellikleri

Bitkisel olan saç bakım yağları ise saçları ve saç köklerini besler. Hem koruyucu hem de onarıcı özellikte olması nedeniyle zamanla saç sağlığında ciddi düzeyde bir iyileşmenin meydana geldiğini fark edebilirsiniz. Doğal olan bitkisel saç bakım yağları saçların beslenmesini sağladığında son derece sağlıklı bir şekilde uzamalarını da destekler. Çünkü saç köklerinin yanı sıra saçlı deriye de derinlemesine nüfuz eden bakım yağlarıdır.

Doğal saç bakım yağları pek çok saç problemini ortadan kaldırabilecek kadar faydalıdır. Saçların kolay taranmasını sağlar, nemlenmesini sağlar ve aynı zamanda saça geçici değil kalıcı bir parlaklık kazandırır. Saçlı deriye de bakım yapıyor olması saç köklerinin güçlenmesini sağlar ve bu da saç dökülmesi sorununun azalmasını destekler. Dolayısıyla sizlere önerimiz tercihinizi bitkisel saç bakım yağlarından yana yapmanız olacak.

Argan Yağı İle Saç Bakımı

Soğuk sıkım tekniği ile hazırlanan argan yağı en çok tercih edilen ve her saç tipi için uygun olan bitkisel yağlar arasında yer alıyor. Argan yağını haftada sadece 1 ya da 2 defa kullanmanız durumunda saçlarınızın beslenmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte bakım yapmanın da gayet kolay olduğunun altını çizelim. Şampuan içerisinde birkaç damla argan yağını damlatmanız durumunda da bu yağın saçlı deriye nüfuz etmesini sağlamış olursunuz.

Hodan Yağı İle Saç Bakımı

Saç bakımında kullanabileceğiniz bitkisel yağlardan biri de hodan yağıdır. Bu yağ da soğuk sıkım yöntemi ile elde ediliyor. Ancak kullanım sırasında biraz dikkatli olmak, göz ve göz çevresi ile temasından kaçınmak gerekiyor. Hodan yağı da saçlar için son derece besleyicidir. Saçın ihtiyacı olan nemi kazandırır ve parlak bir görünüm almasına yardımcı olur. Saça masaj yaparak uygulanabilir ve sonrasında normal şampuan ile yıkanabilir. Hodan yağını çok sık kullanmamak, haftada 1 defa bu yağ ile saçlara bakım yapmak yeterlidir.

Elbette saç bakımında kullanabileceğiniz bitkisel yağlar sadece bunlardan ibaret değil. Daha fazla sayıda seçenek görmek isteyenler Alfheimaromaterapi.com adresini ziyaret edebilir. Bu sitede saç ve cilt bakımında kullanılabilecek pek çok bitkisel ürün bulunuyor. Aynı zamanda aromaterapide kullanıma uygun olan sabit yağ çeşitleri, uçucu yağ çeşitleri de seçenekler arasında yer alıyor.

Yüz bakımına önem verenler ise mutlaka bu siteye uğramalı çünkü yüz nemlendirici ürünleri kullanıcılardan tam not almayı başarıyor. Cilt tipiniz hangisi olursa olsun düzenli olarak nemlendirici kullanmanız gerekir. Nemlendiriciler ise olabildiğince doğal içeriklere sahip olmalıdır. Tamamen doğal malzemeler ve bitki özleri ile hazırlanan yüz nemlendirici ürünlere en kısa zamanda ulaşmanın yolu da bu siteden geçiyor. Alfheimaromaterapi.com sitesi üzerinden bütçe dostu bir alışveriş yapılabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.