Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Alışveriş
  4. »
  5. Yaşlara Göre El Emeği Örgü Bebek Elbisesi Modelleri!

Yaşlara Göre El Emeği Örgü Bebek Elbisesi Modelleri!

Editör Editör - - 7 dk okuma süresi
1 0
orgu-bebek-elbisesi

Örgü bebek elbisesi, doğallık ve el emeği ürünler kullanmak isteyen ebeveynlerin yöneldiği türlerdendir. Son zamanlarda özellikle bebeklerine doğal içerik kullanmak isteyen ebeveynler örgülü türlere yönelmiştir. Örgü bebek elbisesi, örgü oyuncaklar ve daha nicesi ailelerin sık tercihlerini oluşturmaktadır.

Örgü Bebek Elbisesi Modelleri Yaşlarda Nasıldır?

Aileler için bebeklerinin sağlıklı büyümesi her şeyden önemlidir. Bebeğini sağlıklı büyütmek isteyen ebeveynler her şeyin sağlıklı ve doğal olanını tercih etmektedir. Bu istek elbiselere kadar ulaşmıştır. Hem el emeğini hem de doğallığı içeren örgüler elbise, bere, atkı hatta eteklerle bile birleştirilebilmektedir.

Marifet, beceri hatta hobi olarak görülen örgüler aynı zamanda son derece rahatlatıcı bir aktivitedir. Eğlenirken bebeğiniz için bir elbise örmek isterseniz iplikler, tığ veya şiş size yardımcı olacaktır. Her yaşa göre farklı ilmek ölçüleriyle oluşturulan örgü bebek elbisesi yaşlarda model çeşitliliği göstermektedir.

Bebek örgü elbise modelleri ve yapılışları çoğu kişinin ilgisini çekmeye yetmektedir. Her yaşa uygun, rahat ve şık örgü bebek elbisesi modelleri şu şekildedir:

orgu-bebek-elbisesi

1 Yaş- Örgü Elbise Modelleri

1 yaş örgü bebek elbise yazlık ve kışlık şeklinde kategorize edilmiştir. Şiş ya da tığ ile örülen bu örgü bebek elbise hem kolayca örülebilmektedir hem de model seçeneği sunmaktadır.  1 yaş örgü elbise modelleri anlatımlı şekilde kişilere aktarılmaktadır.

Yazlık ve kışlık modellerde bebeğin kilosu ve boyuna göre ölçüler değişmektedir. Yazlık 1 yaş örgü bebek elbisesi türünde papatyalı, baklava desenli, ve ipli modeller ön plandadır. Kışlıkta ise uzun kollu boncuklu, pullu ve simli ipler daha revaçtadır.

Dantel örgülere de 1 yaş modellerinde rastlanmaktadır. Etek kısmı veya kol kısmında yer alan dantellerle şıklık sağlanmaktadır. Uzun kollu modellerde kolay giydirilsin diye ağırlıklı olarak düğmelerden destek alınmaktadır.

orgu-bebek-elbisesi

2 Yaş – Örgü Bebek Elbiseleri

Bebekler günden güne hızla gelişim göstermektedir. Özellikle yaşamın ilk iki yılında gelişim hızlı bir süreç göstermektedir. Bebeğinizin 1 yaşındayken giydiği örgü bebek elbisesi, 2 yaşındayken ona olmayacaktır.

Örgü bebek elbisesi yapımı 2 yaş – örgü bebek elbiseleri, genellikle 60 sıra ilmekle oluşturulmaktadır. Kollu modellere ve düğmeli parçalı elbiselere 2 yaş modellerde sıkça rastlanmaktadır. Örgü bebek elbisesi koluna veya etek uçlarına fırfır detayları da eklenebilmektedir.

Yürümeye başlayan bebeğinizin üzerinde fırfır detaylı örgü bebek elbisesi görmek oldukça tatlı olacaktır. Bu yaş grubu için örgü bebek elbisesi seçilecekse boncuklu modellerden uzak durulmalıdır. Artık emekleyen veya yürüyen bebeğiniz yaşına bağlı olarak keşfetmeye de başlayacaktır. Bulduğu her şeyi ağzına götüreceğinden dolayı istenmeyen sağlık kazaları yaşanabilmektedir.

orgu-bebek-elbisesi

2- 3 Yaş Örgü Elbise Modelleri

2 ve 3 yaş birbiriyle benzer özellik gösterebilmektedir. 3 yaşına doğru koşmaya başlayan bebeğinize rahat hareket etmesi ve kısıtlanmaması adına daha çok ilmekle örülen örgü bebek elbisesi tercih etmeniz gerekmektedir.

Yazlık ve kışlık olarak ikiye ayrılan bu yaşta da çeşitli modeller yer alabilmektedir. Gömlek yakalı kısa kollu yazlık kız bebek elbiseler 3 yaş için vazgeçilmezdir. Fiyonkların da devreye girdiği bu yaş grubunda tulumlar da yer almaktadır.

Fırfırlar, kurdeleler ve ahududu modeller de 3 yaşa özeldir. Şıklık ve rahatlığın bir arada olması gereken bu yaş örgü bebek elbisesi için sayısız model bulunmaktadır. Renklerle donatılan elbiseler arasında seçim yapmak oldukça zorlayıcı olmaktadır.

orgu-bebek-elbisesi
Örgü Bebek Elbisesi Modelleri

3 -4 Yaş Örgü Bebek Elbisesi Modelleri

Artık küçük bebeğinizin büyüdüğünü görüyor olmanın sizi duygulandıracağı yaşlara gelmişsiniz demektir. 3 4 yaş – örgü elbise modelleri anlatımlı modeller marifetli ve örgüyü seven annelerin öncelikli aramaları içindedir. Yerinde duramayan bu yaş grubu için elbisenin rahatlığı her şeyden önemli sayılmaktadır.

Bu yaşa özgü birden fazla model bulunabilmektedir. Salopet, tulum ve örgü bebek elbisesi temel üç kategoridir. Şiş veya tığ ile yapılan gagalı modeller, gömlek yakalı salopetler, fırfırlı tulumlar en basit modellerdendir. Salopetlerde düğmeler, kurdele bağlamalar ve lastiklere yer verilmektedir.

Kuşak detaylarıyla süslenen bu yaşın örgü bebek elbisesi, model açısından ince düşünülerek oluşturulmaktadır. Boncukların, pulların hatta kumaşların bile devreye girdiği bir yaş grubudur. Örgü elbisenin özellikle alt kısımları kumaşlarla birleştirildiğinde eşsiz görüntüler yakalanmaktadır.

orgu-bebek-elbisesi

Örgü Bebek Elbise Ölçüleri Nedir?

Örgü elbiselerde yaşa bağlı olarak ilmek hesabı yapılmaktadır. Genellikle bebek elbise modelleri için 70 ilmek kullanılmaktadır. 70 ilmeğin yanında elbisenin modeline göre kesilecek, daha az sayıda ilmek kullanılacak parçalar da bulunmaktadır.

İlmek ve elbise ölçüsü için net bir sayı vermek mümkün olmamaktadır. Bebeğin boyu, kilosu burada önem teşkil etmektedir. Bebeğinizin boyu ve kilosuna göre örgü bebek elbiseleri oluşturmak daha sağlıklı olmaktadır.

Elbisenin yaka kısmından başlanarak oluşturulan elbiselerde yaka ilmek sayısı da önemlidir. Temelden başlanan ve iki parça şeklinde örülen elbiselerde iki yüze yakın ilmek bulunabilmektedir. Kiloca daha ağır bebeklerde ve çocuklarda bu sayı üç yüze kadar çıkabilmektedir. İpin özelliğine göre de sayıda yeni değişiklikler yaşanabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.