«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. 2023 Yılının En İyi Finans Uygulaması Listesi

2023 Yılının En İyi Finans Uygulaması Listesi

en-iyi-finans-uygulamasi

En iyi finans uygulaması yeni siteler hayata geçtikçe sürekli değişime uğramaya devam ediyor. Özellikle hayatımıza kripto paraların girmesiyle birlikte finans uygulamalarına ilgi oldukça arttı. İnsanlar yatırım yapmak için en kolay ve güvenilir siteyi arıyorlar. Sizde bu araştırma içerisinde kaybolmaya başladıysanız doğru uygulamayı henüz bulamadığınız anlamına gelir. Birçok faktörü değerlendirmeye alarak en iyi finans uygulaması için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacağız.

Globalde Binance, Forex Trader, MetaTrader 5 ilk sıralarda gelir. Türkiye’de ise BtcTurk ve BitTurk en iyi yatırım uygulamaları arasında yer alır. Bunların ardından Midas ve Investing gibi yatırım borsaları gelir. Deneyimli veya deneyimsiz herkesin TL/Dolar bazında yatırım yapmasını mümkün kılar. Bu yazıda popülerliği es geçerek sadece mobil üzerindeki en kolay ve kullanıcı dostu uygulamaları listeleyeceğiz. Sadece kripto para değil, birçok alanda yatırım ve fiyat takibi yapabileceğiniz uygulamalar bu listede yerini alacak.

2023 yılında en popüler yatırım aracı hisse senetleri ve kripto paralar oldu. Bu varlıklara yatırım yapılabilecek çok fazla uygulama bulunuyor. Güvenlik, kullanılabilirlik ve komisyon oranlarına göre en iyi finans uygulaması kişiden kişiye değişir. Yatırım yapmak için anlaşılır ve güvenli bir uygulama arıyorsanız önereceğimiz siteler işinize yarayabilir. 2023 yılı itibariyle kullanıcı dostu olan ve yatırımcıların beğenerek kullandığı finans uygulamalarının listesini paylaşıyoruz.

En İyi Finans Uygulaması Neye Göre Seçilir?

en-iyi-finans-uygulamasi
En İyi Finans Uygulaması Listesi

Finans uygulamaları pek çok etken baz alınarak seçilmelidir. Uygulamanın avantajları, güvenilirliği ve kişinin deneyimi finans uygulaması seçerken dikkate alınacak etkenler arasındadır. En iyi finans uygulaması arayışında olan kişiler önerilerimizden yararlanarak daha konforlu bir ortamda yatırım gerçekleştirebilirler.

Bir uygulama popüler olduğu için mutlaka onu seçmeniz gerektiğiyle ilgili bir düşünceniz varsa yanılıyor olabilirsiniz. Yatırım yaparken varlığınızı korumak için ek yöntemler uygulamalısınız. Çünkü dünyada en iyi finans uygulaması olarak bilinen borsalar bile batarak yatırımcıları mağdur edebiliyor.

En iyi finans uygulaması aşağıdaki kriterlere göre belirlenir;

  • Kullanıcılara basit ve anlaşılır bir ara yüz sunmalıdır.
  • Finansal veriler için güvenlik üst seviyede olmalıdır.
  • Mobil uyumlu olarak kullanıcılara erişim kolaylığı sağlamalıdır.
  • Yatırım ve para çekme işlemlerinde hızlı davranmalıdır.
  • Müşterilere 7/24 canlı destek hizmeti sunmalıdır.
  • Komisyon oranlarını düşük tutmalıdır.
  • 2FA kimlik doğrulamayla hesap güvenliğini sağlamalıdır.

Kullanıcılar en iyi finans uygulaması seçerken bu maddeleri göz önünde bulundurmalıdır. Sitenin işlevselliği ve kullanıcı dostu olması sorunsuz bir yatırım gerçekleştirmenizi sağlar. Örneğin, yatırım yaparken komisyon vermek istemiyorsanız daha düşük komisyon oranına sahip finans uygulamalarından birini seçmeniz doğru olur.

2023 Yılında En İyi Finans Uygulaması Listesi

en-iyi-finans-uygulamasi

Finans uygulamalarının her biri farklı kişilere hitap eder. Bazıları daha çok deneyimlilere uygunken bazı uygulamalar ise daha basit bir temaya sahiptir. Bundan dolayı kişiler kendi istek ve deneyimlerine göre tercihte bulunmalıdır. Deneyimli ve deneyimsiz herkes için uygun olan en iyi finans uygulaması listesinden ilham alarak kendinize uygun finans uygulamasını seçebilirsiniz. İşte herkese hitap edebilecek güvenilir borsa uygulamaları bu listede!

1 – Midas

En iyi finans uygulaması listesinde yer alan Midas, canlı borsa takibi yapabileceğiniz siteler arasında bulunuyor. Anlık olarak doğru veriler sunan bu uygulama İstanbul ve Amerika borsalarını takip etmeniz için oldukça kullanışlıdır. Grafik üzerinde geriye gidebilir ve tüm zamanlardaki fiyat hareketlerini inceleyebilirsiniz.

Al-sat işlemlerinde güvenlik ve konfor sunan Midas, yatırımcılara istedikleri miktarda yatırım yapma şansı sunar. İşte bu avantaj Midas’ı en iyi borsa alım satım uygulaması yapıyor. 2023 yılında kayıt olup borsa takibi yapabileceğiniz, al-sat işlemlerinde sınırlamalara takılmayacağınız finans uygulaması arıyorsanız size uygun bir platformdur. Borsa haberleri ve Akademi bölümüyle en iyi finans uygulaması olmaya adaydır. İOS cihazlarda app store üzerinde, Android cihazlarda ise Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

2 – Investing

Alım satım işlemi yapmak dışında doğru veri aktarımı yapmaya odaklanan Investing, gelişmiş bir finans uygulamasıdır. Anlık veri ve grafikler Investing’i en iyi finans uygulaması yapar. Başka bir uygulamadan alım satım yaparken bu uygulamayı kullanarak canlı verilere ulaşabilirsiniz. Gelişmiş grafikler üzerinde analizlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Küresel hisse senetleri, dövizler ve kripto paralar anlık olarak takip edilebilir.

en-iyi-finans-uygulamasi

Sitenin gelişmekte olan özellikleri daha iyi bir finans takibi yapmayı mümkün kılar. Kişisel alarmlar oluşturarak anlık bildirimler alabilirsiniz. Hesaplama bölümünde finans konularında destek alabilirsiniz. Investing yıllar içinde güven kazanan ve sürekli gelişmekte olan en iyi finans uygulaması olarak tanınır. Tüm özelliklere sınırsız erişim sağlamak için Investing.com adresine gidebilir ya da uygulama marketlinden telefon ve tabletlerinize indirebilirsiniz.

3 – OKX Borsası

Kullanıcı dostu bir diğer uygulama ise OKX olarak karşımıza çıkıyor. Bir süredir Binance’den sonra en sevilen borsa olma unvanına sahip. Popüler kripto paraları alıp satabileceğiniz bu uygulama işlevselliğiyle ön plana çıkıyor. Modern ve anlaşılır ara yüzüyle birçok kişinin vazgeçemediği uygulamalardan birisidir. En iyi finans uygulaması listesinde bulunmaya hak kazanan OKX borsasını en büyük avantajı güvenli olmasıdır. Ardından gelen düşük komisyon ücretleri de bu uygulamayı çekici yapan özellikler arasında yer alıyor.

OKX borsası kullanıcı güvenliğini üst seviyeye çıkarmak için çeşitli güncellemeler gerçekleştirir. Hem site üzerinde hem de mobil uygulamasında güvenlik önlemleri en üst seviyededir. İki faktörlü kimlik doğrulama sayesinde hesabınızdaki veriler ve yatırımlarınız iyi bir şekilde korunur. Piyasada bulunduğu günden beri bu konuda şikayete rastlanmamıştır. Kaliteli ve modern bir site arayanlar en iyi finans uygulaması olan OXX borsasından keyif alabilirler.

4 – ZBorsa

Ziraaat bankasına ait Zborsa, en iyi finans uygulaması listemizin ücretsiz bir finans uygulamasıdır. Bu uygulamaya mobil cihazlardan kolay bir şekilde giriş yapılabiliyor. IOS ve Android cihazlarda ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Telefonunuzda yer kaplamayan, güvenlik riski içermeyen ve sade temaya sahip iyi bir borsadır. Kullanabilmek için mutlaka Ziraat bankası müşterisi olmanız şarttır. Ardından hızlı bir üyelikle para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

en-iyi-finans-uygulamasi

Zborsa mobil uygulaması oldukça basit olan ara yüzüyle borsa uygulamaları arasında ayrışır. Ancak modern ve yenilikçi gözüktüğü konusu tartışılır. Diğer uygulamalara göre bir devlet bankası borsası olmasından kaynaklı daha güvenlidir. En iyi finans uygulaması olmasındaki ilk neden güvenli ve kullanıcı dostu olmasıdır. Uygulamada yer alan hisse senetlerinin ve yatırım araçlarının yeterli olduğunu düşünüyorsanız hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

5 – TradingView

En iyi finans uygulaması listemizin en iyi borsa takip aracı TradinView’dır. Bu platform hem web sitesinde hem de mobil uygulama içinde üstün hizmetler sunar. Sayısız yatırımcının fikirlerini paylaştığı ve analizler geçekleştirdiği küresel bir sitedir. İster kripto paralarla isterseniz hisse senetleriyle uğraşın TradingView sizin için en iyi seçenektir. Bu uygulamaya para aktarmanız gerekmez. Çünkü sadece fiyat takibi yapmaya yarar. İOS ve Andorid marketlerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

TradingView’ı en iyi piyasa takip uygulaması yapan ilk özelliği anlık veri sunmasıdır. Pro versiyonun satın alan kişiler 1 saniyelik zaman dilime dahi inerek analiz gerçekleştirebilirler. Grafik analizinde destek olacak yüzlerce aracıyla en iyi finans uygulaması olmayı sonuna kadar hak eder. E-posta ve isminizle kolayca üye olarak dünyanın her yerinden canlı olarak takip yapabilirsiniz. Profesyonel ve rakipsiz bir uygulama arıyorsanız, TradingView uygulamasını gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.

6 – En İyi Finans Uygulaması için Seçim Zamanı!

en-iyi-finans-uygulamasi

Bu liste kullanıcı yorumlarına göre en iyi finans uygulamalarını içeriyor. Bu nedenle seçiminizi yapmak için kendinize vakit ayırma vaktiniz gelmiş demektir. Haber takibi için TradingView ve yatırım aracı için Midas bu listenin başkahramanları arasındadır. Ancak her uygulama farklı kişiler hitap ettiğinden dolayı sizin için en iyi finans uygulaması bu listede olmayabilir.

Her insanın yatırım şekli ve ihtiyaçları farklılık gösterir. Bununla ilişkili olarak finans uygulamalarının da her biri farklı özellik ve avantajlarıyla başka kişilere hitap eder. İnsanların bazıları güvenliğe daha çok önem verirken bazıları ise sadece işlevsel olmasına dikkat etmektedir. Ne olursa olsun güvenli ve düşük komisyonlu bir uygulama üzerinde çalışmak daha iyidir. Seçenekleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda değerlendirerek kendinize uygun platformu bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *