«
  1. Anasayfa
  2. Alışveriş
  3. 2023 Pırlanta Yüzük Modelleri ile Sevdiklerinizi Mutlu Edin!

2023 Pırlanta Yüzük Modelleri ile Sevdiklerinizi Mutlu Edin!

pirlanta-yuzuk-modelleri

Pırlanta yüzük modelleri, özel anları ve günleri temsil etmektedir. Özellikle evlilik teklifinde alacağınız tek taş yüzük modelleri pırlanta olursa unutulmayacaktır!

Başta evlilik teklifleri olmak üzere gerek yıldönümlerinde gerekse özel herhangi bir zaman diliminde kadınlara alınabilecek hediyeler arasındadır. Yüzük modelleri pırlanta, özel değerli taşlar, altın gibi seçeneklerden oluşmaktadır. Şüphesiz evlilik teklifi denildiğinde ise akla ilk olarak pırlanta modelleri ve fiyatları gelecektir. Sevgilinize alabileceğiniz pırlanta modelleri neler incelemek ister misiniz?

İşte, son dönemin modası da olan pırlanta yüzük modelleri ve haklarında bazı bilgiler!

2023 Pırlanta Yüzük Modelleri Modasına Siz de Katılın!

Neredeyse her kadının sevdiği aksesuarlar arasında yüzükler gelmektedir. Kombin tamamlayıcısı olduğu kadar özel anlam yüklendiğinde bu yüzüklerin önemi daha çok artar. Kadınlara özel pırlanta yüzük modelleri olduğu gibi erkekler için de kısıtlı da olsa üretimler gerçekleşmektedir. Bu aşamada bireylerin tek yapması gereken ise olabildiğince çok model görmek olacaktır. Genel itibari ile pırlanta yüzük modelleri şu şekildedir:

1 – Damla Model Pırlanta Yüzük Çeşitleri

pirlanta-yuzuk-modelleri

Klasik tektaş pırlanta görünümünden sıkılanlar için oldukça nazik ve şık bir yüzüktür. Damla modelinde oluşturulması ile birlikte ekstra bir zarafet sahibi olunur. Bu damla şekli üzerine ve çevresine eklenmiş olan pırlantalar ile gösterişli bir yapı da elde edilebilir.

Özellikle küçük yüzük görüntüsünden hoşlanmayalar bu yönde bir model tercihinde bulunabilir. Tamamen talebe bağlı olarak gerçekleşen bu unsur kapsamında özellikle moda olduğu söylenebilir. Modaya bağlı olarak son yıllarda çokça farklı markalara bağlı olarak satıldığı görülmektedir.

2 – Baget Pırlanta Yüzük Modelleri

pirlanta-yuzuk-modelleri

Pırlanta yüzük modelleri arasında bagetler yine son yıllarda çok revaçtadır. Baget yüzükler pırlanta başta olmak üzere farklı taşlardan da üretilmektedir. Beyaz altın bunların da başında yer alır. Dilerseniz siz de baget yüzükten kendinize alabilirsiniz ya da sevdiğinize evlilik teklifi için kullanabilirsiniz.

Baget yüzükler yapı itibari ile dikdörtgen ya da kare formunda bulunmaktadır. İskeletin çevresinde pırlantalar dizilmiştir. Dizilen bu pırlantalar iç içe iki kareyi de temsil edebilmektedir. Bazı bagetlerde parmağa takılan iskeletten yüksek bir alanda pırlantalar bulunur. Kimilerinde zarif bulunması için daha kısa mesafede pırlantaların yerleştirildiği görülür.

3 – Tek Taş Yüzük Modelleri Pırlanta Çeşitleri

pirlanta-yuzuk-modelleri

Tek taş yüzükleri kendi içerisinde stabil bir görünüme sahiptir. Ancak tektaş çevresi pırlantalar ile tam tur döndürülebilmektedir. Genelde bu tarzların özellikle görünüşe önem verenler tarafından tercih edildiği görülmektedir Klasik pırlanta yüzük modelleri dışında tam tur pırlanta ile döndürülmüş olan seçenekleri siz de değerlendirebilirsiniz. Parıltısıyla özellikle evlilik tekliflerinde yerini almaktadır.

4 – Üçlü Pırlanta Modelleri

pirlanta-yuzuk-modelleri

Farklı görünümleri ile dikkat çeken özellikle daha uzun parmaklı olan kadınlar için kullanılabilecek bir çeşittir. Üçlü pırlantalar tek şerit değil, üç ayrı şerit üzerine işlenmektedir. Her bir şerit başlı başına özel işçilik ile donatılmaktadır. Böylece aslında tek bir yüzük ile daha şatafatlı ve gösterişli bir görünüm rahatlıkla elde edilmektedir.

5 – Kelebek Yüzük Modelleri

pirlanta-yuzuk-modelleri

 

Görünümü itibari ile yüzüğü andırdığı için pırlanta yüzük modelleri arasında bu şekilde tanımlanmaktadır. Görselde de göreceğiniz üzere iki ayrı dairesel yapının ortak noktada birleşmesi ile olur. Orta kısımları boştur sadece kenar çizgileri boyunca pırlantalar dağıtılmıştır. Pırlantaların tam birleşim noktasında büyük bir tektaş bulunur.

Pırlanta Yüzük Modelleri Fiyatları Ne Kadar?

Elmas yüzük modeller genel yüzük modelleri arasında en çok pahalı olanlar arasındadır. Keza pırlanta yüzük modelleri de çok fazla uygun fiyatlı değildir. Çünkü çok değerli ve özel yüzüklerin oluşmasında etkili olan bir taşa sahiptir.

Sırf bu yüzden evlilik tekliflerinde özel olarak seçilip alınmaktadır. Değişik tarzlara sahip olduğu gibi pırlantalarında boyutları, kıratları değişir. Bu aslında pırlantanın değerini belirleyen bir unsurdur. Bu noktada fiyatlar konusunda net bir bilgi vermek neredeyse imkânsızdır.

Günlük takmaya uygun minik bir pırlantaya sahip yüzük alacaksanız 2.500 TL’den başlayarak sade modellere sahip olabilirsiniz. Fakat özel günler, evlilik teklifi gibi sebeplere bağlı olarak yüzük alacaksanız bütçenizi arttırmalısınız. Bu tarz yüzükler için en az 5- 6.000 TL bazında harcama yapmanız gerekir. Karat ve özelliği arttıkça fiyatlar da buna göre yükselecektir.

pirlanta-yuzuk-modelleri
Pırlanta Yüzük Modelleri

Pırlanta Yüzük Modelleri Nereden Alınır?

Eskiye nazaran günümüzde pırlanta yüzük modelleri satış noktaları oldukça fazladır. Dönem dönem özellikle televizyonlarda, medya kuruluşlarında değişik reklamlar çıkmaktadır. Bütçeye bağlı olarak değişik tarzlar bu satış alanlarda bulunmaktadır. Diğer taraftan her marka tamamen kendi üretimine, tasarımına göre tarzlarını yansıtmaktadır.

1 – Koçak Pırlanta Yüzük

Koçak pırlanta çok eski zamanlarda oluşmuş olan markalardan birisidir. Bu markanın güvenirliğine bağlı olarak farklı kişiler tarafından satın alma işlemleri gerçekleşmektedir. Gerek nakit gerekse kredi kartı bünyesinde alışveriş yapabilirsiniz. Pırlanta dahil, güvenilir taşlarla üretilen yüzüklere şans verebilirsiniz.

2 – Zen Pırlanta

‘Sensiz olmaz, Zen’siz olmaz’ sloganı ile gönüllere taht kuran markanın pırlanta yüzük modelleri başta olmak üzere takı anlamına yönelik satışları bulunuyor. Yüzük modelleri kendi arasında çok farklı unsurlara ayrılıyor. Bunların başında da pırlantalar mevcuttur. Diğer taraftan yüzüğünüzle takım olacak diğer takılara da göz atabilirsiniz.

3 – Blue Diamond Yüzük

Blue Diamond özellikle son dönemlerde ünlülerle yaptığı anlaşmalı reklamlarla bilinmektedir. Seda Sayan reklam yüzü olmasından sonra genel itibari ile satışlarda da artış oluşmaktadır. Tasarım açısından diğer markalardan aşağı kalmayan markada oldukça değişik tasarımlar bulunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *