«
 1. Anasayfa
 2. Kişisel Bakım
 3. Sudocrem Yüze Faydaları Nelerdir? Sudocrem 125 ml Fiyatı Ne?

Sudocrem Yüze Faydaları Nelerdir? Sudocrem 125 ml Fiyatı Ne?

sudocrem-yuze-faydalari

Sudocrem yüze faydaları ile bilenen kremler arasında olsa da aslında yüz kremi olarak üretilmemiştir. Bebek bakım kremi olarak piyasa sürülen ürünler arasında yer alır. Bebeklerin pişik problemini ciddi oranda tedavi etmesinin yanı sıra koruyucu, antibakteriyel ve yumuşatıcı etkileri de mevcuttur.

YouTube video

Sudocrem yüze faydaları saymakla bitmeyen bir krem Eczanelerde ve bebek malzemeleri satan mağazalarda kolaylıkla bulunabilen bir ürün olarak karşımıza çıkar. Üstelik reçetesiz de satılabilen ürünlerden biridir. Ürün ilk olarak 1931 yılında piyasaya sürülmüştür. 1931 yılından beri de içeriğinde en ufak bir değişiklik dahi yapılmamıştır. Pişik kremi olması amacı ile üretilen Sudocrem yüze faydaları sebebi ile daha çok yüz bakımı için kullanılır.

Sudocrem Nedir? | Sudocrem Yüze Faydaları Nelerdir?

sudocrem-yuze-faydalari
sudocrem yüze faydaları

Sudocrem cilt için oldukça yararlı bir kremdir. Özellikle yüz için çok etkili olduğunu söylenebilir. Sudocrem yüze faydaları ile akla kazınan ürünlerden biri olsa da daha bilinmeyen birçok yararı bulunur. Sudocrem yüze kullananlar genellikle sivilce ve leke probleminin önüne geçmek amacı ile kullanırlar. Düzenli kullanımda oldukça etkili bir yapıya sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Sudocrem’in gittikçe yaygınlaşan bir ürün olmasının sebebi büyük oranda kısa sürede etkili olmasıdır. Fakat tek sebebi bu da değildir. Bilinen bir yan etkisinin ya da alerjik bir yapısının olmaması da çok fazla tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında yer alır.

Sudocrem Bebeklere Faydaları Nelerdir?

Sudocrem yüze faydaları ile gündeme gelse de aslında bebekler için üretilmiş bir kremdir. Özellikle yeni doğan bebeklere birçok olumsuz durumdan korumak ya da tedavi etmek amacı ile kullanılır. Bebeklere faydaları ise şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Tüm cilt tipleri için rahatlıkla kullanılabilen bir üründür.
 • İçeriğinde yumuşatıcı etki bulunur. Bu yüzden cildi yumuşatmaya yarar.
 • Tahriş olmuş ciltler için kullanılabilir.
 • Bebeğin cildinde koruyucu bir bariyer oluşmasını sağlar. Böylece bebeği dış etkenlere karşı korur.
 • Cildi koruyor olmasının yanı sıra sakinleştirici etki de gösterir.
 • Bebek bezlerinin sebep olduğu kızarıklığında giderilmesine yardımcı olur.
 • Küçük yaralanmalar için tercih edilebilir.
 • Bebek güneş yanıkları için oldukça faydalıdır.
 • Bebekler için de Sudocrem yüze faydaları olan bir kremdir.

Sudocrem Faydaları Kadınlar Kulübü | Sudocrem Yüze Faydaları

sudocrem-yuze-faydalari

Söz konusu krem gün geçtikçe çok fazla kullanılmaya ve adından bahsettirmeye başlamıştır. Bu tarz ürünler tavsiye üzerine keşfedilen ve kullanılmaya başlanan ürünlerdedir. Öyle ki Sudocrem faydaları Kadınlar Kulübü isimli ünlü sitede de sık sık konuşulup, uzun uzun tartışılan meseleler arasında yer alır. Tüm ürünler gibi üründen memnuniyet duymayanlar da olsa kullanıcıların çok büyük bir oranı kremden çok memnun kaldığını belirtmiştir.

1 – Sudocrem Yüze Sürülür mü | Sudocrem Yüze Faydaları

Konu ile alakalı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi Sudocrem yüze sürülür mü sorusudur. Birçok kişi bu kremi yüzü için kullansa da bazı kişiler de gerçekten yüze sürmenin faydalı olup olmayacağını merak eder. Cildimiz özellikle de yüzümüz oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle herhangi bir ürün kullanmadan önce ayrıntılı bir şekilde araştırma yapmak gerekir. Aksi halde geri dönülmez problemler ile karşılaşma olasılığı artar.

sudocrem-yuze-faydalari

Sudocrem yüze sürülür mü sorusuna ise şu şekilde yanıt verilebilir; Sudocrem’in bir bebek markası olduğundan bahsetmiştik. Yani söz konusu krem bebeklerin cildine uygulanması amacı ile üretilmiştir. Bebekler ise dünyanın en hassas ve alerji olasılığı en yüksek cilde sahiptir. Bebeklerin bile kullanmasında sakınca olmayan krem elbette yüze de sürülebilir.

2 – Sudocrem Yüze Nasıl Uygulanır ?

Sudocrem yüze faydaları olduğu bilindikten sonra nasıl uygulanacağı merak edilir. Ürün doğal bileşenlerden oluşan bir kremdir. Bu nedenle direkt olarak cilde uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat uygulama yaparken dikkat edilmesi gereken bir husus bulunur. O da krem yüze ya da vücudun herhangi bir yerine uygulanmadan önce muhakkak temizlenmelidir.

Cildin kirlerden arındığından tamamen emin olmak gerekir. Sivilce ya da leke için kullanılıyorsa yalnızca sivilcenin ya da lekenin olduğu bölgeye uygulamak gerekir. Tüm yüze kullanmak tavsiye edilmemektedir.

3 – Sudocrem Yüzde Ne Kadar Kalmalı ?

Sudocrem yüzde ne kadar kalmalı sorusu da kullanıcıların uygulamadan hemen önce tereddütte kaldığı konular arasında yer alır. Vücudumuz geceleri kendini çok daha fazla yeniler. Bu nedenle geceleri yatmadan önce uygulanması tavsiye edilir. Kusurlu olarak görülen bölgeye uyumadan önce lokal bir şekilde uygulanıp yedirmeden uyumak tavsiye edilir. Uyanana kadar ciltte kalması gerekir.

4 – Sudocrem Yüze Faydaları Nelerdir?

sudocrem-yuze-faydalari

Sudocrem yüze faydaları çok çeşitlidir.  Üstelik sadece yüze değil vücudun çeşitli bölgelerine de birçok yararından bahsedilebilir. Yüze ve tüm vücuda olan faydalarını ise şu şekilde sıralamamız mümkündür;

 • Sudocrem yüze faydaları arasında cilt kuruluğuna iyi gelmesi de yer alır.
 • Güneş yanıkları konusunda da etkilidir.
 • Alerjen kızarıkların tedavisinde de kullanılabilir.
 • Egzama tedavisinde tercih edilebilir.
 • Sudocrem yüze faydaları denilince sivilce gelir. Sivilce ve akne gibi cilt problemlerinden kurtulmak amacı ile kullanılabilir.
 • Cilt lekeleri için de sık sık tercih edilen bir üründür.

Sudocrem yüze faydaları gece sürüldüğü zaman daha net bir şekilde ortaya çıkar. Bu nedenle Sudocrem kullananlar cilt problemleri için kullanılacaksa uyumadan önce yedirmeden sürmek gerekir. Sabaha kadar kusurlu bölgenin iyileşmesinde etkili olacaktır.

5 – Sudocrem Yüze Kullananlar Memnun Kalıyor mu?

Sudocrem yüze faydaları çok fazla olan bir ürün olması sebebi ile ciltte herhangi bir problem meydana gelmesi halinde direkt akla gelebilecek ürünler arasında yer alır. Cilt yanığı, sivilce ve lekelenmelerin tedavisinde tercih edilir.

Bu sebeplerden ötürü kullanan kişilerin ise büyük bir çoğunluğu Sudocrem yüze faydaları olduğunu söyleyip tekrar tekrar tercih ediyor. Tabi ki her üründe olduğu gibi Sudocrem’de de memnun olmayan kullanıcılar mevcuttur. Fakat bu oranın çok çok düşük olduğu söylenebilir.

6 – Sudocrem Tehlikesi ya da Yan Etkisi Olan Bir Ürün müdür?

sudocrem-yuze-faydalari

Sudocrem oldukça doğal içerikli bir kremdir. Bu nedenle Sudocrem yüze faydaları saymakla bitmez. Bebekler için de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Aynı şekilde hassas bir cilde sahip olan biri de kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşmaz. Kremin bilinen bir yan etkisi ya da ciddi bir tehlikesi bulunmaz. Bu yüzden tüm cilt tipleri için tavsiye edilen bir ürün olarak karşımıza çıkar.

2023 Sudocrem Fiyatları Nelerdir?

sudocrem-yuze-faydalari

Kremin fiyatları da en az Sudocrem yüze faydaları kadar merak edilip araştırılan hususlardan biridir diyebiliriz. Fakat söz konusu kremin fiyatları ile alakalı net bir şey söylemek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü ürünün fiyatları diğer ürünler gibi birçok unsura bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Örneğin Sudocrem’in birçok boyutu bulunur. Bu boyutlar arasında da ciddi fiyat değişiklikleri bulunur. Ayrıca her satış mağazasında ya da eczanelerde de farklı fiyatlar ile satışa sunulabilir. Siz de Sudocrem yüze faydaları için birçok yerden bu ürünü temin edebilirsiniz.

Sudocrem yüze faydaları konulu yazımızı beğendiyseniz, cilt ve saç sağlığınız için oldukça önemli bir yere sahip olan bir diğer ürün olan konazol şampuan konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *