Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dekorasyon
  4. »
  5. 2022 Tül Perde Fiyatları Ne Kadar?

2022 Tül Perde Fiyatları Ne Kadar?

Bilgece Bilgece - - 6 dk okuma süresi
6 0
tul-perde

Tül perde fiyatları günümüzde ne kadar? Perde fiyatları, 2022 yılı itibariyle birbirinden değişik fiyatlandırmalara sahiptir. Zira perdeler kendi arasında değişik modellere ayrılır. Her bir modelin üretim aşamasında harcanan emek ve kullanılan malzemeler değişiklik gösterir. Meydana gelen bu değişim de doğrudan fiyatlara etki etmektedir.

Salon Tül Perde Modelleri Fiyatları Ne Kadar?

Genellikle tül modeller salon kullanımı için tercih edilir. Tül salon perde fiyatları günümüzde geniş bir skala arasında fiyatlandırmaya tabii tutulmaktadır. Metre başına oluşturulan fiyatlandırmalar düşünüldüğünde metre işi tül perde fiyatları 70 TL’den başlayarak giderek artmaktadır. Beğendiğiniz modele göre ve tercihiniz olan metrekare boyutuna göre güncel fiyatları firmadan öğrenebilirsiniz.

tul-perde

Tül Perde Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Günümüzde tahmin edildiği üzere tül perde fiyatları konusunda belirleyici olan çeşitli etkenler bulunmaktadır. Bu etkenler incelendiğinde öncelikle akla gelenlerden birisi perdenin boyutudur. Perdenin metrekare birimi üzerinden boyutu doğrudan fiyatı etkileyecek bir unsurdur. Ki zaten perde fiyatları da metrekare bazında hesaplanarak alıcılara sunulur.

Perde modelleri de fiyatta belirleyici olacaktır. Tül modeller bile kendi içerisinde değişik desen ve üretimlerle kişilerin karşısına çıkar. Modelde oluşan değişim ortaya koyulan emekten harcanan malzemeye varana dek etkileyici olur. Maliyeti artan bir perdenin de buna bağlı olarak satış fiyatı artı gösterecektir.

Ucuz Tül Perde Kaliteli Olur mu?
Piyasada araştırmalarınız karşılığında ucuz tül perde modelleri ile karşılaşmış olabilirsiniz. Elbette diğer firmalara nazaran daha uygun fiyatta satış yapan bir firma mutlaka bulunacaktır. Ancak bu konuda dikkatli olmanızda fayda var çünkü; satın alacağınız perdenin kalitesi, firmaya bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer firma gerçekten düşük kâr oranı sağlamasına rağmen iyi üretilmiş bir perde satıyorsa kaliteden bahsedilebilir.

tul-perde
Tül Perde

2022 Perde Modelleri Hangileri?

Perde firmaları tarafından her geçen sene içerisinde değişik modeller satışa sürülmektedir. Üretim aşamasında ortaya çıkarılan bu farklılık aslında dekorasyon açısından da uyumu arttıracaktır. Böylece hem istenen modeli bulmak kolaylaşacak hem de geniş bir fiyat skalası elde etmeyi sağlayacaktır. İşte satılan perde modelleri:

A- Hazır Tül Perde

Hazır perdeler genellikle kişiye özel oluşturulmayan fabrikasyon üretim  ürünler olmaktadır. Hazır olarak adlandırılan bu perdelerin diğerlerine nazaran fiyatları daha düşük olacaktır. Bunun yanı sıra kimileri tarafından klasik tül modellerin dışında kalan stor perdeler de hazır perde olarak adlandırılabiliyor. (Tek parça olmasından dolayı)

B- Salon Tül Perde Modelleri

Dekorasyon esnasında en çok satın alınan perdeler arasında salon tül perde modelleri bulunuyor. Tül modeller genelde ya salonda ya da yatak odasında kendine yer buluyor. Tül modeller; zırhlı, etek işlemeli, kırçıllı, ince çizgili olarak kendi içerisinde ayrılmaktadır. Tamamen ihtiyacınıza ve zevkinize göre bu modeller arasında seçim yaparak evinize uygun olanı satın alabilirsiniz.

C- Stor Perde Modelleri

Zebra perde ile sık sık karıştırılan ancak zebraya göre tek parça olmasıyla ayrılan stor perde kullanıldığı alana göre ekstra bir avantaj sağlamaktadır. Ofislerde, mutfakta ya da çocuk odasında kullanılmasıyla alışık olunan bu modellerin avantajı kolay kontrol ile açılmasıdır. Diğer perdeler gibi geniş yer kaplamaz ve temizliği de kolaydır.

tul-perde

D- Zebra Perde Modelleri

Stor perde ile kıyaslanan ve genelde daha hareketli duruştan hoşlananların tercini zebra perde olmaktadır. Zebra perde, tül perde ile kıyaslandığında gerçekten pratik bir kullanım sağlamaktadır. Tül perde gibi uzun değildir. Sağ ya da sol tarafından sarkan ipi sayesinde kısa sürede perde açılabilmektedir. İki parçadan oluşması da dekoratif açıdan ortama farklı bir hava katar.

E- Fon Perde Modelleri

Son zamanlarda sık tercih edilen modeller arasında fon perde de yerini aldı. Fon perdeler özellikle yatak odalarında büyük bir uyum sağlayıcı konumda yer alır. Bahsedilen bu perdeler tek düze görünümden hoşlanmayanlar için birebirdir. Tül modeller üzerine gelen farklı renkleriyle odada ayrı bir şıklık oluşturacaktır.

F- Güneşlik Perde Modelleri

Yerine göre tek haliyle kullanılan yerine göre tül modellere eşlik etmesi amacıyla tercih edilir. Güneşlik tüllere kıyasla daha kalındır. Adından da anlaşılacağı üzere ışığı tamamen kesmek amacıyla kullanılır. Aynı şekilde akşam dışarıdan görüntü alınmasını engellemek amacıyla da satın alınır.

Bahsedilen tüm bu perde modelleri ve daha fazlasını Perde Outlet sayesinde siz de elde etmek istemez misiniz?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.