Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Bakım
  4. »
  5. Yeni Sezonun Trendi Vak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Yeni Sezonun Trendi Vak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Editör Editör - - 7 dk okuma süresi
14 0
vak-sac-modeli

Vak saç modeli son zamanlarda en moda saç trendleri arasına girmiştir. Vak dalgasının o hacimli görüntüsü ve net hali büyüleyici niteliktedir. Bir kadın için saçı, saç bakımı ve saçının görüntüsü her zaman üst düzey değere sahiptir. Bu denli yoğun ilgi gören vak saç modeli nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız yazıyı kaydırmaya devam edebilirsiniz!

En Güzel Vak Saç Modeli için Yapılması Gerekenler Neler?

Kısa veya uzun saç fark etmeden her saça vak dalgası uygulanabilmektedir. Bu modelin sık tercih edilmesinin sebebi ise dalgalı görüntüden ziyade zikzaklı ve net görüntü sunmasıdır. Vak veya Wag saç modeli modernliği ve sadeliği içerisinde barındırmaktadır.

Sağlıklı ve en güzel vak saç modeli için birden çok yapılması gereken bulunmaktadır. Saçı yıpratmamak, kalıcı dalgalar elde etmek adına dikkatli davranılması gerekmektedir. Şahane vak saç modeli için şu adımlar izlenmelidir:

vak-sac-modeli
Vak Saç Modeli

1 – Saç Temizliği

Herhangi bir saç modelini yapmadan önce saçın temiz olması gerekmektedir. Yağlı saça uygulanan modeller, kalıcı olmayıp hoş görüntüler sergilememektedir. Bir modele başlamadan önce saç temizliğini sağlamak her zaman ilk adımda yer almaktadır.

2 – Saç Bakımı

Kırık ve cansız saça hangi model yapılırsa yapılsın istenen görüntüler elde edilemeyecektir. Boyadan yıpranmış veya nemsiz saçlar da vak saç modeli üzerinde etkilidir. Güzel ve cazibeli duran vak saç modeli için saç bakımına gereken özen gösterilmelidir.

vak-sac-modeli

3 – Saç Tarama

Vak modeline başlamadan önce pürüzsüz görüntüler için saçın taranmış olması gerekir. Taranmadan model yapıldığı takdirde saçtaki netlik sağlanamamış olacaktır. Vak saç modeli de netlik sağlayan saç modellerinden olduğu için muhakkak saç taranmalıdır.

4 – Vak Dalgası Modelleri İnceleme

En heyecanlı kısım elbette ki saç modelini inceleme aşamasıdır. Kısa saçlar için kısa vak saç modelleri, uzun saçlar için uzun saç vak modeli bulunmaktadır. Sizin saçınıza yakışacak modeli belirleme, görünüş açısından önemlidir.

Bir kombinde saçlar büyük önem taşımaktadır. Kıyafete uygun saç modeli seçilmediğinde görünüş büyük ölçüde etkilenmektedir. Kıyafette dikkat çeken yerlerin yerini saçlar, saçların yerini kıyafet alabilmektedir. Bu durumlar göz önüne alınarak ve bütüncül düşünerek vak saç modeli seçilmelidir.

Evde Vak Dalgası Nasıl Yapılır?

Vak saç modeli, kuaförlerde sıkça yapılan modeller içerisindedir. Kuaföre gidecek vaktiniz yok ancak vak dalgası maşasınız varsa bu modeli evde de yapabilirsiniz. Seçtiğiniz wag maşa saç modeli için ihtiyacınız olan şeyler maşa, ısı koruyucu bakım yağı, tarak ve tokadır.

Evde vak saç modeli yapmak için çeşitli alternatifler de bulunmaktadır. Feminen görüntüler sunan vak saç modeli şu şekillerde yapılmaktadır:

1 – Maşayla Vak Modeli

Maşayla yapılacak vak dalgası diğerlerine nispeten daha kolay olmaktadır. İlk olarak vak maşası açılmalı ve derecesi ayarlanmalıdır. Maşa ısınırken saçınızı tutamlara ayırıp, ısı koruyucu yağlar sürmelisiniz. Ardından saçınızı güzelce tarayarak pürüzleri yok etmelisiniz.

Maşanız ısındıktan sonra saç tutamlarına maşayı oturtmalısınız. Saçlarınızı maşaya güzelce sardığınızdan emin olmalısınız. Saçlarınızı maşada birazcık bekletip, saçlarınızı açmalısınız. Tek tek tarayarak dalgalarınızı oluşturup, isteğe göre çok daha kalıcılaşması için sprey sıkabilirsiniz.

vak-sac-modeli

2 – Pens Tokası Sayesinde Vak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Pens tokası, saçları ayırmada kullanılan kuaför eşyaları arasındadır. Kısa saça vak dalgası uygulamak istiyorsanız penslerden yardım alabilirsiniz. Saçın ön kısımları veya kaküller için de pens tokaları kullanabilirsiniz.

Bu yöntemde saçınızın üst kısmından başlamak şartıyla geniş aralıklarla penslemeniz gerekmektedir. Pens yönlerini isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Saçınıza sağladığınız geniş penslerin üzerine dikkatlice üstten aşağı doğru sprey uygulamanız gerekmektedir.

Saça sprey sıktıktan sonra penslerinizi hemen çıkartmayın. Spreyin saçınızda kurumasının ardından son bir defa daha saç spreyi sıkılıp, beklenmelidir. Son sprey katmanı da kuruduktan sonra pensleri üstten aşağıya doğru çıkarmalısınız. Artık pens sayesinde şahane vak saç modeli hazırdır!

3 – Düzleştirici ile Vak Saç Modeli Yapabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Düzleştirici her kadının sahip olduğu en değerli saç modeli yapan eşyalardandır. Düzleştirici sayesinde vak dalgası da yapılabilmektedir. Bu yöntemde de saç düzleştiricisinin ısınmasını beklerken saçınıza ısı koruyucu uygulamayı unutmamalısınız.

Düzleştiriciniz ısındıktan sonra saçlarınızı ayırmalısınız. Ayırdığınız saçlarınızı burarak elinizde tutmanız gerekir. Elinizde tuttuğunuz buruk saçlarınıza belli aralıklarla ve yukarıdan aşağı olacak şeklinde düzleştiricinizi uygulamalısınız. Ardından saçlarınızı dikkatlice açıp, taramalısınız.

vak-sac-modeli

4 – Bigudilerle Vak Saç Modeli Yapımı

Saç modelleri içerisinde ısısız yapılan modeller daha ilgi çekicidir. Saça hem zarar vermeyen hem de şıklık katan ısısız modeller bigudilerle yapılabilmektedir. 1920’li yıllardan beri kullanılan vak saç modelleri de ısısız şekilde bigudilerle yapılabilmektedir.

Isısız olan bu yöntemde saçınızın nemli olması gerekir. Nemli saçınıza hafif jöle sürerek işe başlayabilirsiniz. Jöleli saçınızı tutamlar halinde kalın bigudilere sarmanız gerekmektedir. Kalın bigudilere sardığınız saçlarınızın kurumasını beklemelisiniz. Saçlarınız kuruduktan sonra dikkatli şekilde bigudileri açabilirsiniz. Isısız olan bu yöntemde jöleden ötürü kalıcı sprey uygulamanıza gerek de yoktur.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.