Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Estetik
 4. »
 5. Yağ Enjeksiyonu: Genç Görünmek İçin Yeni Trend

Yağ Enjeksiyonu: Genç Görünmek İçin Yeni Trend

Misafir Yazar Misafir Yazar - - 10 dk okuma süresi
1 0
Yağ Enjeksiyonu: Genç Görünmek İçin Yeni Trend

Yağ Enjeksiyonu tamamen doğal içerikli bir uygulamadır. Doğallığı kişinin vücudundaki yağın kullanılmasından gelir. Yağ Enjeksiyonunun içeriğindeki kök hücre cildi besleyip sıkılaştırırken bir yandan da uygulandığı alanda hacim arttırıcı etki sağlamaktadır. Yağ Enjeksiyonu ile vücutta çift etki ve fayda oluşmaktadır. Hem Liposuction etkisiyle fazlalık alanlarda sıkılık, formda bir görüntü yaratılır hem de enjeksiyon etkisiyle dolgu ihtiyacı olan alanlarda hacimli, dolgun, pürüzsüz bir etki sağlanır. Bu nedenle Yağ Enjeksiyonu sıklıkla tercih edilen ve oldukça memnuniyet verici sonuçlar alınan popüler bir uygulamadır.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ Enjeksiyonu kişinin vücudundan fazla yağların alınıp yağa ihtiyaç duyulan noktalara transfer edilmesidir. Yağ Enjeksiyonu tamamen doğal olduğu için yan etkisiz ve zararsız bir işlemdir. Yağ transferi sayesinde kişi hem vücudundaki fazla yağlardan kurtulur hem de çökme, kırışma gibi deformasyonlara uğrayan yerlere yağın takviye edilmesiyle o bölgelerde estetik bir görünüm sağlar. Sağladığı çifte fayda nedeniyle oldukça işlevseldir.

Yağ Enjeksiyonu Nerelere Uygulanır?

Yağ Enjeksiyonu Nerelere Uygulanır?
Yağ Enjeksiyonu Nerelere Uygulanır?

Yağ Enjeksiyonu deformasyona uğramış her alana uygulanabilir. Vücutta oluşan deformasyonlar yaş alma, ırsi, aşırı kilo alıp verme, doğum yapma gibi çeşitli nedenlerle oluşmaktadır. Bu deformasyonlar ciltte kendini kırışıklık, çökme, dalgalanma, çizgi oluşumu olarak gösterir. Yağ Enjeksiyonun en sık uygulanmaya ihtiyaç duyulduğu alanlar şunlardır:

 • Yüz bölgesi: Yüzde çökme, kırışıklık, çizgi oluşumu gibi deformasyonların giderilmesinde Yağ Enjeksiyonu etkili bir uygulamadır. Dudaklar, yanaklar, çene, burun, şakak, elmacık kemikleri, alın, göz altı gibi alanlara Yağ Enjeksiyonu ile pürüzsüz, genç bir görünüm sağlanmaktadır.
 • Popo bölgesi: Kalça, popo bölgelerinde daha hacimli ve kadınsı bir görünüme kavuşmak isteyenler Yağ Enjeksiyonu ile istedikleri görünüme kavuşmaktadırlar.
 • Meme bölgesi: Meme bölgesine yapılan Yağ Enjeksiyonu ile hacimli, dolgun, diri memelere sahip olmak mümkündür.
 • Kol-bacak bölgesi: Kol ve bacak alanlarındaki şekil bozuklukları, incelik, çökme gibi deformasyonlar Yağ Enjeksiyonu ile giderilmektedir.
 • Vajina bölgesi: Vajina bölgesine uygulanan Yağ Enjeksiyonu o bölgedeki deformasyonları gidererek ideal estetik görünüm, cinsel doyumu arttıran ve sağlık sorunlarını çözümleyen bir fayda sağlamaktadır.
 • Kol, omuz altı ve göğüs kası altı bölgesi: Kol, omuz altı, göğüs kası bölgelerine yapılan Yağ Enjeksiyonu erkeklerin göğüs bölümlerinin daha kaslı, erkeksi görünmesi için yapılan bir işlemdir.

Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır/ Yapılmaz?

Yağ Enjeksiyonu yapılma şartları şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Vücutta fazla yağın bulunduğu ve yağa ihtiyaç duyulan deformasyona uğramış bir alanın olması
 • Liposuction uygulanması için engelin olmaması (vücut kitle endeksinin 30’un altında olması)
 • Hamile ya da emzirme döneminde olmamak
 • Kanser şüphesi taşımamak ya da kanser tedavisi görmüyor olmak
 • Alerjik reaksiyon, kronik, kalp, diyabet, tansiyon gibi hastalıkları taşımamak

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?
Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Liposuction uygulanacak alanın ve Yağ Enjeksiyonu yapılacak alanın büyüklüğüne göre lokal ya da genel anestezi uygulanır. Yağ Enjeksiyonu öncesinde Vaser Liposuction yapılarak ameliyata başlanır. Önceden belirlenen alana minik kesiler açılarak kanüller yerleştirilir. Vaser Liposuction cihazından gönderilen ultrasonik ses dalgalarıyla yağların parçalanması ve sıvı halde vücuttan çekilmesi sağlanır. Alınan yağlar belirli işlemlerden geçirilerek kök hücreden zengin hale getirilir. Vücudun dolguya ihtiyaç duyulan alanına enjektör yardımıyla uygulanır. İşlem sonrasında uygulama alanı şekillendirilir. Yağ enjeksiyonu ortalama 10-30 dakika sürmektedir. İhtiyaç durumunda aynı anda birden fazla alana Yağ Enjeksiyonu yapılabilir.

Yağ Enjeksiyonu Sonrasında Kolay İyileşme Olur Mu?

Yağ Enjeksiyonu çok kolay uygulanan ve hızlı iyileşme sağlanan bir işlemdir. Uygulama sonrasında hemen günlük yaşama dönülebilir. Liposuction uygulanan alanda bir miktar ağrı hissedilebilirken enjeksiyon yapılan alanda ağrı ya da acı olmaz. Şişlik, kızarıklık, ödem gibi belirtilerin görülmesi normaldir. Bu belirtiler birkaç gün içerisinde yok olur. Soğuk kompres uygulaması şişliklerin azalmasında ve kızarıklığın yok olmasında etkilidir. Kişi Yağ Enjeksiyonu etkisini 7-10 gün gibi bir sürede tam anlamıyla görebilir.

Yağ Enjeksiyonu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yağ Enjeksiyonu sonrasında şunlara dikkat edilmelidir:

 • Yağ Enjeksiyonu uygulanan alan darbelerden korunmalı ve üstüne yatılmamalıdır.
 • Yorucu faaliyetlerde bulunulmamalıdır.
 • Bol su tüketilmelidir.
 • Uygulama alanı kaşınmamalı, ovulmamalı, kozmetik kullanılmamalıdır.
 • Sıcak banyo yapılmamalı, buharlı ve yüksek ısılı yerlerde bulunulmamalıdır.
Yağ Enjeksiyonu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Yağ Enjeksiyonu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mıdır?

Yağ Enjeksiyonu kişinin metabolizmasına bağlı olarak 2-3 yıl kalıcılık göstermektedir. Yağ Enjeksiyonunun %30’luk kısmı uygulamadan hemen sonra erir. Bu nedenle bu kaybı telafi edecek ve görselliği etkilemeyecek şekilde fazla Yağ Enjeksiyonu uygulanır. Bu sayede %30’luk kısmın erimesiyle kişi ideal görünüme kavuşmaktadır. Yağ Enjeksiyonu kalıcılığını yitirdiğinde yeniden yaptırılabilir.

Yağ Enjeksiyonunun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Yağ Enjeksiyonu kişide şu değişimleri yaratmakta ve avantajları sağlamaktadır:

 • Ciltteki kırışık, çizgi, çökme gibi deformasyonlar Yağ Enjeksiyonu ile dolgun, pürüzsüz, hacimli bir yapıya kavuşur.
 • Liposuction uygulanan alan sıkı, ince bir görünüme kavuşur.
 • Kişi Liposuction ve Yağ Enjeksiyonu etkisiyle sağlıklı, genç, estetik bir görünüm alır.
 • Yağ Enjeksiyonun sağladığı nem etkisiyle ciltteki kuruluk yerini aydınlık, nemli bir yapıya bırakır.
 • Kadınlar meme, popo gibi bölgelere yaptırdıkları Yağ Enjeksiyonuyla daha kıvrımlı ve kadınsı hatlara sahip olurlar.
 • Erkeklere göğüs bölgesinde kas altına uygulanan Yağ Enjeksiyonu erkeksi bir göğüs yapısına kavuşmayı sağlar.
 • Yağ Enjeksiyonu kolay uygulanan ve hızlı iyileşen bir uygulamadır.
 • Yağ Enjeksiyonu dermal dolgu çeşitlerine göre daha uzun süre kalıcılığa sahiptir.
 • Kişinin kendi vücut yağı kullanıldığı için risksiz, zararsız ve doğal bir içeriğe sahiptir.

Yağ Enjeksiyonu Nerede Yaptırılır?

Yağ Enjeksiyonu Nerede Yaptırılır?
Yağ Enjeksiyonu Nerede Yaptırılır?

Yağ Enjeksiyonu Hem Liposuction gibi bir ameliyatla kombine edildiği için hem de enjeksiyon uygulamasından kaynaklı görsel ve hijyenik riskler nedeniyle mutlaka plastik cerrah tarafından yapılması gerekir. Uygulama yeri Sağlık Bakanlığı onaylı klinik, muayenehane, hastane ortamları olmalıdır.

Yağ Enjeksiyonu İçin Nereden Yağ Alınır?

Yağ Enjeksiyonunda uygulanacak yağ vücudun yağ fazlası olan bölgelerinden alınır. Genellikle bel, karın, popo, basen, uyluk gibi alanlardan yağ alınmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Yağ Enjeksiyonu lokal ya da genel anesteziyle yapıldığı için uygulama sırasında ağrı duyulmaz. Anestezi etkisi kaybolduğunda sadece Liposuction yapılan alanda bir miktar ağrı oluşabilir. Yağ Enjeksiyonuyla ilgili ağrı ya da acı olmamaktadır. Kişi Liposuction kaynaklı ağrı hissederse ağrı kesici, soğuk kompres gibi uygulamalarla rahatlama sağlayabilir.

 Yağ Enjeksiyonu İçin En Doğru Mevsim Hangisidir?

Yağ Enjeksiyonu her mevsim uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlemin iyileşme sürecinin yaz mevsimine denk gelmesi denize, havuza giren, güneşlenmek isteyen kişileri zorlayabilir. Bu nedenle ya 1-2 haftalık süreçte havuza, denize girilmemeli, güneşte kalınmamalı ya da yaz harici bir mevsimde Yağ Enjeksiyonu yaptırılmalıdır.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları Nasıldır?

Yağ Enjeksiyonu fiyatları Liposuction operasyonunun büyüklüğü, enjeksiyon uygulanacak alanlar, kullanılacak malzemeler, hastanede kalış süresi gibi çeşitli faktörlere göre belirlenir. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisi muayene sonrasında edinilebilir.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.