«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Volodimir Zelenski Kimdir? Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenski Filmleri ve Hayatı

Volodimir Zelenski Kimdir? Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenski Filmleri ve Hayatı

volodimir-zelenski-kimdir

Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenski kimdir, nerelidir? Son dönemlerin en çok konuşulan ismi Volodimir Zelenski filmleri ve hayatı!

Volodimir Zelenski gerek Ukrayna Başkanı olmasıyla gerekse geçmişiyle çok konuşulur oldu. Bu durumun temel sebebi de şüphesiz son zamanlarda dünyanın da gözünün önünde gerçekleşen Ukrayna- Rusya savaşıdır.

Hal böyle olunca kişiler tarafından sıklıkla Volodimir Zelenski kimdir sorusu sorulmaya başladı. Siyasi hayatta alışık olmadığımız bir geçmişinin olması da etkili oluyor.

Kendisi hakkında en azından siyasi anlamda dolu bir geçmiş bulunmasa da merak edilen tarafları oldukça fazladır. Bu konuda Volodimir Zelenski dini başta olmak üzere ülkemiz hakkında dedikleri de ortaya çıkıyor.

İşte Volodimir Zelenski kimdir, hayatı nasıl? Zelenski filmleri ve sanat hayatı hakkında bilgiler!

Volodimir Zelenski Kimdir? Ukrayna Başkanı Zelenski Kısaca Hayatı

Ukrayna Başkanı olarak tanıdığımız ve dünya gündemindeki Zelenski hakkında bilgileri adım adım incelemek gerekiyor. Hayatına dair elde edilen bilgiler kendisini yakından tanımak için yeterli olacaktır.

1-Vladimir Zelenskiy Kaç Yaşında? Ukrayna Başkanı Zelenski Doğum Tarihi

Volodimir Zelenski 25 Ocak 1978 yılında dünyaya gelmiştir. Kendisi geçmişte SSCB topraklarına dahil olup günümüzde Ukrayna topraklarında bulunan Kriviy Rig’de doğdu.

Ukrayna Cumhurbaşkanı kaç yaşında sorusu çok sık merak ediliyor. Zira televizyonlarda ve internette gördüğümüz Zelenski oldukça genç görünmektedir.

Günümüzde 44 yaşında olan Zelenski, hala Ukrayna başkanlığını yerine getirmektedir. Ve ülkesinde en genç başkanlardan birisi olduğunu da söylemek mümkündür.

volodimir-zelenski-kimdir

2-  Volodimir Zelenski Aslen Nereli?

Zelenski nereli sorusu da çok araştırılmaktadır. Bunun temel sebebinin daha çok Ukrayna – Rusya savaşıyla alakalı olduğu düşüncesidir.

Tarihi incelediğimizde geçmişte Ukrayna topraklarının Rusya’ya yani SSCB’ye ait olduğu görülüyor. Zelenski’nin doğum tarihinde de doğduğu topraklar SSCB’ye dahildi.

Fakat Volodimir Zelenski Rus olarak adlandırılmamaktadır. Kendisini Ukraynalı olarak tanımladığı bilinmektedir. Günümüzde doğduğu topraklarda başkanı olduğu ülke sınırları içerisinde yer alır.

3- Volodimir Zelenski Dini Nedir? Zelenski Yahudi mi?

Araştırmaların büyük bir çoğunluğu Volodimir Zelenski kimdir konusu kadar dini yönünde gerçekleşmektedir. Kendisi açıkça dini hakkında bir bilgi vermemiştir.

Fakat 1978 yılında Yahudi bir aileye doğduğu bilinmektedir. Annesi ve babasının Yahudi olduğu belirtilmektedir.

4- Volodimir Zelenski Kimdir, Zelenski Burcu Nedir?

Astroloji ile ilgilenenler tarafından merak edilen durumlardan birisi Zelenski burcu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kendisini analiz etmek adına bu durum sıklıkla araştırılmaktadır.

25 Ocak doğumlu olan Zelenski, Kova burcu olarak görülüyor. Kova burçlarının genellikle özgürlükçü olmaları aslında Zelenski’nin siyasi hayatında aldığı kararlara dahi yansımaktadır.

Bununla birlikte siyasi hayatı dışında komedyen olması da burcunun bir getirisi olarak yorumlanabilmektedir.

volodimir-zelenski-kimdir

Zelenski ve Ailesi Kimdir? Ukrayna Başkanı Zelenski’nin Ailesi Hakkında Bilgiler

Ukrayna Başkanı olarak gündemde olan Zelenski elbette özel hayatında ailesi açısından da merak ediliyor. Bakıldığında çok değerli meslekleri olan anne ve babasının olduğu da görülüyor.

Zelenski’nin babası Oleksandr Zelenski olmaktadır. Kendisi oğlunun da doğdu Kriviy Rig Ekonomi Enstitüsü’nde profesör olarak yıllarca hizmet vermiştir.

Annesi ise Rimma Zelenska’dır. Zelenski’nin annesi de mühendis olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Zelenski Eşi Kimdir? Ukrayna Başkanı Zelenski Çocukları Var mı?

Tarihler 2003 yılını gösterdiğinde Olena Zelenska ile Volodimir Zelenski hayatlarını birleştirme kararı almıştır. Volodimir Zelenski kimdir araştırması yaparken eşiyle olan görsellerine denk gelebilirsiniz.

Günümüzün Ukrayna first lady unvanına sahip olan Olena Zelenski, geçmişte asıl mesleği olarak senaristlik ve aynı zamanda mimarlık görevini üstlenmiştir.

Evli olan bu çiftin aynı zamanda iki çocuğu bulunmaktadır. Evliliklerinden sadece bir yıl sonra 2004’te Oleksandra adında bir kızları, 2013 yılında ise Kirilo adında oğulları doğdu.

volodimir-zelenski-kimdir

Volodimir Zelenski Mesleği Nedir?

Zelenski’nin mesleği konusu oldukça karışık bir durumdur. Çünkü Volodimir Zelenski kimdir diye araştırdığınızda ilk olarak 16 yaşında burs kazandığını göreceksiniz.

İsrail’de burslu olarak eğitim hakkı kazansa da babası istemediği için gitmemiştir. Bundan sonra doğduğu Kriviy’de Hukuk Fakültesi’nde okumuştur. Mezun da olduğu görülmektedir ancak aktif olarak bu mesleği hiçbir zaman yapmamıştır.

Daha sonra ilerleyen yıllarda aktif eğitim hayatı sırasında KVN adında bir komedi lig yarışmasına dahil oldu. Burada takımıyla beraber güzel başarı da elde etti.

Bu durumun hoşuna gitmesiyle birlikte Zelenski hayatını komedyenliğe ve senaristliğe adadı. Aslında bu komedyenlik hayatı ileride ona siyaseti de getirecekti.

Volodimir Zelenski Siyasi Hayatı Nasıl Başladı?

Volodimir Zelenski kimdir siyasi hayatı nasıl başladı diye merak edecek olursanız aslında belki de kendisi de bu durumu çok düşünmüyordu.

Komedyenlik hayatına başladığı zamanlarda bir programında siyasi bir karakteri canlandırıyordu. Belediye başkanı olarak oluşturduğu bu rolü fazlasıyla gerçekleşti.

Hatta o dönem yer aldığı kanal sahibi bizzat Zelenski’nin siyasi partisini kurmasına olanak sağladı. Maddi ve manevi destek sunarak yeni bir parti oluşturdu.

Zelenski 2019 Ukrayna Başkanlık seçimlerine dahil oldu. O, partisini kurmadan önce bile anketlerde birinci olarak adlandırılıyordu. Bu durum sonucunda Ukrayna başkanı olarak seçildi.

volodimir-zelenski-kimdir
Volodimir Zelenski Kimdir?

Volodimir Zelenski Filmleri Neler?

Volodimir Zelenski filmleri ile sinema severler tarafından araştırılır. Sadece siyasi kimliği ile değil asıl mesleğinde ne derece etkili olduğu konusunda eleştirilerde gelmektedir.

Ukrayna başkanının oynadığı filmler arasında:

  • Love in the Big City (2009)
  • Office Romance Our Time (2011)
  • Love in Big City (2012)
  • Rzhevsky Versus Napoleon (2012)
  • 8 First Dates (2012)
  • Love in Vegas (2014)
  • 8 New Dates (2015) bulunmaktadır.

Zelenski Öldü mü?

volodimir-zelenski-kimdir

Ukrayna- Rusya Savaşının sürdüğü günümüzde Zelenski sık sık açıklamalarda bulunuyor. Fakat belirli bir zamana diliminde açıklama yapmamış olması kendisi hakkında öldü iddialarını yerine getirdi.

Ancak bu iddialardan kısa bir süre sonra Twitter ve İnstagram adreslerinden yaşadığını Kiev’den ailesiyle birlikte asla ayrılmayacağını vurguladı.

Rusya’ya karşı durma konusunda iddialı ve inatçı olan Zelenski direnişe halkıyla beraber devam ediyor.

Zelenskiy Erdoğan Dalga Videosu Gündeme Düştü!

https://www.youtube.com/watch?v=FeB7JaGCtjw

Türkiye elbette Karadeniz’e sınırı olan komşu ülkeleri arasında olan savaşı yakından takip ediyor. Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda tarafsızlığımızı korumaya devam etmekteyiz.

Ülkemizde savaşa bağlı olarak Volodimir Zelenski kimdir araştırmaları yapılırken yer aldığı bir komedi gösterisinde yaptıkları da olay oldu.

Video da Erdoğan ve Osmanlı ile yaptığı espriler dalga olarak adlandırılmasına ve kimi vatandaşlar tarafından tepki toplamasına neden oldu.

İlginizi Çekebilir: Yurt Dışında Çalışma İzni Veren Ülkeler

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *