«
  1. Anasayfa
  2. Burcualem Öneriler
  3. 5 Adımda Yatak Odası Perde Modelleri |Yatak Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

5 Adımda Yatak Odası Perde Modelleri |Yatak Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

yatak-odasi-perde-modelleri

Yatak odası perde modelleri seçiminin doğru yapılması, evinizin ana mekanlarından olan yatak odalarınızın konforlu ve şık yaşam alanlarına dönüşmesi açısından oldukça önemlidir. Yatak odaları günün yorgunluğunu atmak ve iyi bir uyku için uyumlu olarak tasarlanmaya ihtiyaç duyar. Buradan bakıldığında yatak odanızdaki küçük detayların konforunuz üzerindeki etkileri oldukça fazla olacaktır. O halde yatak odası perde seçimi nasıl olmalı?

Yatak odanızın pencere boyutları doğru perde modeli seçimini yapmanızı etkiler. Uzun pencerelere sahip yatak odanız için rüstik perde modelleri, fon perde veya japon perde modellerini tercih etmelisiniz. Küçük pencereli yatak odası için tercihiniz camın tamamını kaplamayacak perdelerden yana olmalı. Camı tamamen kapatacak perdeler odanızın ışık alma oranını düşürürken odanın olduğundan daha dar görünmesin neden olur.

Yatak Odası Perde Modelleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Yatak odası perdesi doğru oranda doğal ışık geçirgenliğine sahip olmalıdır. Perde kumaşının kalın olması sabah saatlerinde güneş ışığının odanıza kontrollü olarak girmesini sağlar. Kalın kumaşlı perdeler gündüz saatlerinde odanızın loş görünmesine neden olacağından yatak odası tülleri ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Perde neye göre seçilmeli sorusu kafanızı kurcalıyorsanız üzerinde durmanız gereken bir nokta da perde rengi olacaktır. Açık renk konseptine sahip yatak odası için canlı renklere sahip perde modellerini odanıza hareketlilik katar. Ancak açık renk konseptinizi romantik bir ortama dönüştürmek istiyorsanız koyu renkli yatak odası perde modelleri daha doğru bir tercih olacaktır.

Perdeler evin örtüsü olmanın ötesinde en güzel dekorasyon ürünlerinin başında gelmektedir. Dolayısıyla yatak odanızın dekorasyon tarzını sürdürecek perde modellerini tercih etmelisiniz. Dekorasyon tarınızı belirledikten sonra perde modelini seçmeniz kolaylaşacaktır. Modern yatak odasından klasik yatak odasına, romantik konseptlerden minimalist konseptlere yatak odası perde seçimi nasıl olmalı? Yatak odanız için en güzel yatak odası perde modelleri fikirlerini listeledik.

1.Yatak Odası Perde Modelleri- Klasik Yatak Odası İçin Perdeler

yatak-odasi-perde-modelleri

Klasik yatak odanız için seçeceğiniz yatak odası perde modelleri mobilyalarınızın da ayrılmaz birer parçası olmalıdır.  İmperial kumaşlar klasik yatak odası için vazgeçilmez perde kumaşlarıdır. Bununla beraber kadife perdeler yaratacağı retro havası ile klasik tarzdaki yatak odanızın tamamlayıcı ögesi olabilir. Renk seçimine gelirsek hafif ve narin desenlere sahip pastel renkli perdeler ideal seçiminiz olacaktır. Perde rengi tüm tekstil ürünleriniz ve mobilyalarınızla uyumlu bir kombinasyon oluşturmalıdır.

2.Modern Yatak Odası İçin Perdeler

yatak-odasi-perde-modelleri

Modern yatak odası perde modelleri modern tarzınızı yansıtacak mükemmel etkiler yaratır. Modern tazınıza uygun yatak odası perdesi için bej, gri, güvercin grisi, beyaz gibi açık ve nötr renkler doğru seçim olacaktır. Ayrıca stor perdeler de modern yatak odaları için ideal çözümlerden biridir. Mobilyalarınızın tamamlayıcısı konumundaki modern çizgilere sahip karartma özelliğine sahip bir stor perde yatak odanızı istediğiniz görünüme kavuşturur. Modern yatak odanız genişse panel perdeleri deneyebilirsiniz. Panel perdeler modern dekorasyon çizginizi bozmadan hoş bir ortam yaratmanızı sağlar. Özellikle minimal modern yatak odaları için panel perdeler oldukça uygundur.

3.Romantik Yatak Odası İçin Perdeler

yatak-odasi-perde-modelleri
Yatak Odası Perdesi

Yatak odası perde modelleri romantizm kokan zarif mobilyalarınızın zarafetine eşlik edecek nitelikte olmalıdır. Hafif ve rafine kumaşlar ile yumuşak nötr renkler size istediğinizi verecektir. Pembe ve mor renklerinin yanı sıra leylak rengi, açık mavi, beyaz ve gri tonları tercih edebilirsiniz. Parlak renkli, dantel detaylı ve çiçek desenli perde modelleri romantik bir hava yaratmak için oldukça etkilidir.

4. Küçük Yatak Odası İçin Perdeler

yatak-odasi-perde-modelleri

Perdeler mobilyaların tamamlayıcı ögesi olmakla birlikte mekanlara karakteristik özellik kazandıran dekorasyon ürünleridir. Küçük bir yatak odanız varsa pratik yatak odası perde modelleri doğru seçim olacaktır. Bunun için stor perde, jaluzi perde veya cam panjur perde modellerini kullanabilirsiniz. Elbette mobilyalarınız ve kişisel zevklerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Bu ihtiyaçlarınıza yanıt verecek renk, desen ve kumaş çeşitlerini de değerlendirmelisiniz.

5. Çocuk Yatak Odası İçin Perdeler

yatak-odasi-perde-modelleri
Yatak Odası Perde Modelleri

Çocuk odası için seçeceğiniz perdeler çocuğunuzun kişiliğini yansıtmalı ve hayal dünyasına hitap etmelidir. Çiçekler, yıldızlar, hayvanlar, çizgi film karakterleri ile süslenmiş yatak odası perde modelleri ilk seçiminiz olabilir. Çocuklarınızın zevklerine hitap edecek stor perde ve jaluzi perde modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca leke tutmayan ve kolay yıkanabilen perdeler işinizi kolaylaştırır.

Üstelik bahsedilen bu modellere, perde outlet.com kapsamında satışa sunulan uygun fiyatlı satış kategorilerinden erişebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *