«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Yatırıma yön veren Midas Güvenilir mi? Tam Kapsamlı Midas Hakkında Bilgi  Burada…

Yatırıma yön veren Midas Güvenilir mi? Tam Kapsamlı Midas Hakkında Bilgi  Burada…

Yatırıma yön veren Midas Güvenilir mi? Tam Kapsamlı Midas Hakkında Bilgi  Burada…

Getmidas ile Hem BIST hem de Amerika Borsalarında yatırım yapabilirsiniz ancak akla takılan o soru Midas güvenilir mi?

Pek çok kişinin kafasını kurcalayan Midas güvenilir mi sorusuna yanıt verirken sizlere kısaca Midas Hakkında bilgi de vermek istiyoruz. Bu amaçla hazırladığımız yazımızda Midas nedir, Midas ne demek sorularından başlayarak tam kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Midas Nedir, Midas Ne Demek ile Başlıyoruz

Mitoloji de adı sıkça duyulan Midas efsanesinden pek çoğunuzun haberi elbette vardır. Getmidas firmasının isim arayışlarında da bu efsane ilham kaynağı olmuş. Midas hakkında bilgi arayışınızda da zaten ilk karşınıza çıkan da Frigya Kralı Midas olacaktır.

Bu efsaneye dair pek çok söylemler mevcut. Kulağımızın sıklıkla duymaya alıştığı “Midasın kulakları eşşek kulakları” sözünde bahsedilen Kral Midastan başkası değildir. Midasın kulaklarına dair birbirinden farklı efsaneler yer alıyor olsa da firmaya ilham kaynağı olan Midasın bir diğer özelliğidir.

Midas efsaneleri arasında Midasın dokunduğunu altına çevirme özelliği yer alıyor. Bu özelliğinden ilham alarak Midas ismi ile yatırımlarınızı gerçek piyasalarda, düşük komisyonla yüksek getiri olanağı tanıyarak bir nevi altına çeviriyor olmasıdır.

Midas Hakkında Bilgi İle Devam Edelim

Getmidas firması 2020 yılının Ekim ayında kurulmuş ve ilk yatırımını 2021 yılının mart ayında almıştır. Bu yatırımın ardından ABD borsalarında işlem yapma amaçlı test işlemlerine başlanmıştır. Midas hakkında bilgi arayanların merak ettiği bir diğer soru ise SPK lisansının mevcut olup olmadığıdır. Midas Menkul Değerler AŞ olarak 2021 yılının mart ayında SPK lisansına sahip olmuştur.

Yatırım piyasasında hızlı bir büyüme yakalayan firma dünyaca ünlü yatırımcıların dikkatini çekmekte gecikmemiştir. 2022 Yılında tam 11 Milyonluk Dolarlık yatırım da işte bu dünyaca ünlü fonlardan gelmiştir. Bugün 90 dan fazla personeli ile en düşük komisyon oranlarına sahip nadir firmalardan biridir.

Midas Hizmetleri Özgürlük Temeline Kurulmuş!

Midas Güvenilir mi?
Midas Güvenilir mi?

“Yatırım dünyasını özgürleştirmek için yola çıktık” sloganı ile hizmet kalitesini arttırmaya çalışan firma vasıtası ile BIST haricinde Nasdaq ve New York Stock Exchange (NYSE) de yatırım yapma olanağı sunuluyor.

Alt limitsiz olarak verilen hizmetler içerisinde gizli ücretlendirmeler bulunmuyor. Sadece 1,5 dolar işlem ücreti ile 500 Bin Dolara kadar yatırımlarınızın güvence altında olduğunu biliyor musunuz? Üstelik parça hisse alımı ve satımı da yapılabiliyor.

Midas İle İlklere Hazır Olun…

Birazdan açıklayacağımız hizmeti veren Türkiye de başka bir firma yok. ABD borsalarından canlı verileri ücretsiz olarak sunan tek firma Getmidas ismi ile öne çıkıyor. Üstelik SPK lisansına sahip olması ve MASAK tarafından denetleniyor olması da birazdan soracağınız Midas güvenilir mi sorusuna en can alıcı cevap olacaktır!

Midas Güvenilir mi?

Geldik konunun can alıcı sorusuna! Midas güvenilir mi sorusuna sahip olduğu lisanslar ve yetkiler ile en doğru yanıtı vereceğimize inanıyoruz. Çünkü Hem Takasbank Hem SPK hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (Securities and Exchange Commission) tarafından yetkilendirilmiş ve lisans verilmiş bir firmadır. Alpaca Securities LLC (Alpaca) tarafından ABD borsalarında aracılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Amerika Menkul kıymetler yatırımcı koruma kurumu olan SIPC tarafından 500 Bin Dolara kadar yatırımcıları koruma altına almaktadır. Bu kapsam da Midas yatırımlarınız aynı güvence altında bulunacaktır.

BIST – Borsa İstanbul tarafından yetki verilen şirketler arasında olduğunu kontrol edebileceğiniz adres: https://www.borsaistanbul.com/tr/sayfa/194/yetki-verilenlere-iliskin-bilgiler?groupId=1

Midas SPK lisansı var mı? SPK da yayınlanan Midas Hakkında Bilgi

Midas güvenilir mi sorusu dışında merak edilen bir diğer soru da alınan hisseler kimin adına kayıtlı olacak sorusu! Midas aracılığı ile alacağınız hisseler sizin adınıza kayıt edilmektedir. Borsa da yer alan bazı firmalar küçük hisse sahiplerinin de oylarına itibar etmekte olup Midas üzerinden oy kullanma hakkınızı yerine getirebilirsiniz.

Midas Borsa İstanbul da gerçekleştireceğiniz hacime göre düşük komisyon oranları sunuluyor. Ücretsiz canlı veri akışı sunan ilk firma olması dışında Hisse senedi taşıma ve dijital rüçhan hakkı mevcut. Ayrıca hiç bir şekilde üyelik ücreti ya da hesap işletim ücreti adı altında bir ödeme talep edilmemektedir.

Midas Analist tahminleri ile size en doğru yolu göstermeye ve Midas efsanesini gerçeğe çevirerek yatırımlarınızı altına dönüştürme imkanını sunuyor. KAP ve finansal haberleri, Borsa canlı verileri ve elbette ki Midas’ın kulakları ile hisse seneti piayasalarını kolayca takip edebilirsiniz.

Borsa terimleri arasında merak edilen bir soru: Borsalarda Stop Limit Ne Anlama Gelir?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *