Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burçlar ve Astroloji
  4. »
  5. Akrep Burcu Genel Özellikleri Nedir?

Akrep Burcu Genel Özellikleri Nedir?

Bilgece Bilgece - - 6 dk okuma süresi
2 0

Su burcuna dahil olan Akrep burcu, kırmızı rengi sever. En uğurlu günü Salı günüdür. Boğa ve yengeç burçlarıyla uyumlu olan Akrep burcunun şanslı sayıları; 8, 11, 18, 22’dir. Akrep burcu hangi ay içerisinde doğanları kapsamaktadır sorusu konu ile alakalı en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir.

Akrep burcu tarihi 23 Ekim-21 Kasım’dır. Bu tarihler arasında doğan kişilerin oluşturduğu burcun en güçlü yönleri arasında;

  • Becerikli olmaları
  • Cesur ve tutkulu olmaları
  • Gerçek arkadaş olmaları ve inatçı olmaları gelmektedir.

burcualem-akrep-burcu-genel-ozellikleri-nedir

Zayıf yönleri arasında;

  • Güvensiz olmaları
  • Kıskanç olması gelir.

Haklı olmaktan, gerçeklerden, uzun süreli arkadaşlıklardan ve büyük bir tutkuyla elindekilere sarılmaktan hoşlanırlar.

Sahtekârlık, sırları ortaya dökmek ve pasif insanlar, akrep burcunun hoşlanmadığı durumlar arasındadır. Kararlı olmaları, duyguları deneyimlemek istemeleri, Akrepleri oldukça samimi yapmaktadır. Akrep burcu genel olarak dürüstlüğe önem vermektedir. Seyahat etmeyi oldukça seven akrepler aynı zaman da günlük burç yorumlarını da okumaktadır. Peki akrep burcunun özellikleri nelerdir?

Akrep Burcu Aşk ve Cinsellik

Akrep burcu, akıllı ve dürüst insanlarla beraber olmayı sever. Zodyak haritasında en şehvetli burç olarak bilinen akrepler, tutkulu ve samimidirler. İlişkilerinde dikkatli davranan akrepler, adanmışlıktan ve sadık olmaktan yanadırlar.

Güven ve saygı, akreplerin en önemli kriterlerindendir. Sürprizlerle dolu eğlenceli ve esprili insanlarla birlikte olduklarında, kendilerini çok daha rahat ve iyi hissederler.

Akrep Burcu Kişisel Özellikleri

Akrep burcuna mensup kişiler; yönetmekten, sorunlara çözüm bulmaktan hoşlanır. Akrep bir hedef belirlediğinde, bu hedefini yerine getirine kadar vazgeçmemektedir. Odaklanma yetenekleri oldukça gelişmiştir.

Arkadaşlık ve işi asla karıştırmayan akrepler; bilim adamı, araştırmacı, dedektif, işletme müdürü, psikolog, doktor gibi işleri daha çok tercih ederler. Akrep burcu, insanlara olan saygısı dolayısıyla, karşısındaki kişilerden de saygı bekler.

Oldukça disiplinli olan akrepler, çok çalışmayı severler. Fazla para harcamaktan hoşlanmazlar. Akrepler için para, güvenliğin ve kontrolün ölçüsüdür. Para biriktirmek, akrepler için oldukça kolaydır.

Bir Akrep Burcu Erkeği Nasıl Etkilenir?

Akrep burcu erkeği aşk konusunda kendine güvenli, cinselliğe önem veren ve rekabetçi kişilerdir. Kıskanç olmaları, negatif yönlerinden biridir. Akrep erkeğini baştan çıkarmak için, gizemli bir hava bulunması gerekir.

İlginizi Çekebilir: Burçlara Göre Kadınlarda Aldatma Potansiyelleri

Akrep adamına meydan okumak, onları çeker. Dürüstlük ve şefkatli olmak ise Akrep erkeklerinin önemsediği bir durumdur. Kendinden emin ve cilveli olmak, akrep erkekleri çekerken, fiziksel çekimi de ön plana alan kadınlar, akrep erkeklerin aradığı durumlardandır. Bir akrep erkeği ancak ruhunu teslim eden kadınlara karşı ilgilidir. Akrep erkeğini kontrol altına almak çalışmak, onu sizden uzaklaştıracaktır.

Akrep Burcu Kadını Nelerden Etkilenir?

Akrep burcu kadını hem karmaşık hem de büyüleyici bir yapıya sahiptir. Manyetik gibi çekmelerine, cinselliğe önem vermelerine ve gizlilikten hoşlanmalarına rağmen, uzakta kalmayı ve sakin görünmeyi severler.

Nezaketli ve iyilik yapmaktan hoşlanırlar. Akrep kadınlarını baştan çıkarmak için sabırlı olmak ve ilişkinin iplerini kendisine bırakmak gereklidir. Akrep kadınlarına karşı iyi bir dinleyici olmak ve konuşurken dikkatli davranmak gerekir.

Bir akrep kadınıyla beraber olan kişi, oldukça eğlenebilir ancak akrep kadınıyla ilk buluşma asla cinsel çekimle sonuçlanmaz. Cinsel bir temasa girmek, aşkını kazanmak için karşı tarafın sabırlı olması gerekir.

Akreplere karşı dürüst olmak ve herhangi bir konuda yüksek perdeden tartışmamak gerekir. Akrep kadınları oldukça meraklı olurlar. Akrep kadınlarını mutluk etmek için gururunu korumasına izin vermek, saygı göstermek ve sabırlı olmak yeterli olacaktır.

YouTube video

Zaman zaman inatçı olmaları dışında dürüstlüğe önem veren akrepler, tüm burçlar ele alındığında en alıngan burç olarak bilinirler. Akrep burçları spor yapmaktan oldukça keyif alır. Akrep burcu insanları özellikler Mart, Nisan ayları içerisinde baharın da gelmesiyle birlikte kendilerini spora vermektedirler. Bir şekilde yükselen burç etkisine giren akrepler, bir anda her şeyden elini ayağını çekebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.