Tüp Bebek Tedavisi Ankara

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara
 • Beğen
  Loading...

Tüp bebek tedavisi Ankara şehrinde tüp bebek merkezleri tarafından normal yollarla anne-baba olamayan çiftler için yardımcı üreme tekniği olarak kullanılmaktadır. Tüp bebek yöntemi üremede gebeliğin sağlanması için kullanılan en ileri yardımcı üreme tekniği olarak tercih edilmektedir. Tüp bebek tedavisi normal yolla gebelik gerçekleşmemesi halinde en sık tercih edilen tedavi yöntemidir.

Tüp bebek nedir diye merak edenler için kısaca şöyle açıklayabiliriz; tüp bebek tedavisi kadın yumurtalarının ve erkekten alınan spermlerin toplanıp laboratuvarda birleştirerek döllenmesini sağlayan tedavi sürecidir. Döllenen yumurtalar bölünerek embriyo diye bilinen ilk gelişim evrelerini laboratuvarda geçirdikten sonra anne adayının rahmine yerleştirilmektedir. Bu sayede anne adayının hamile kalması sağlanmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Ankara Merkezleri

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Tüp bebek tedavisi Ankara da tüp bebek merkezleri tarafından yapılmaktadır. Tüp bebek merkezleri anne adayından alınan yumurtaları laboratuvar ortamında baba adayından alınan spermleri kullanarak döllenmesi işlemi ile eşlerin anne-baba olmaları sağlanmaktadır.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Yaşı 35’in altında olan anne adayı 1 yıl düzenli korunmadan ve cinsel ilişkiye girmesine rağmen hamile kalamıyorsa gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tüp bebek tedavisi başlanmaktadır. Tüp bebek denemeleri genellikle 3 ile sınırlıdır. 3 defadan sonraki denemelerde hamile kalma ihtimali az da olsa vardır ancak hamile kalma ihtimali çok düşüktür.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Tüp bebek merkezlerinin görevi en iyi kalitede embriyo analizi yaparak laboratuvar ve klinik süreçlerini planlamak ve uygulamaktır. Tüp bebek merkezlerinin kalitesinin etkisi süreçte özellikle şu noktalarda önem arz etmektedir;

 • İnfertlilite sebebinin doğru tespit edilebilmesi için gereken tetkik, tahlil ve incelemelerin her hasta için özel olacak şekilde planlanması
 • Anne adayı için en uygun olan ovulasyon indiksiyonu protokolünü uygulamak ve folikül gelişiminin yakın takibi
 • Baba adayı için en uygun spermi elde etme, hazırlık süreci ve sperm seçimi yönteminin doğru seçilmesi ve uygulanması
 • Laboratuvar ortamında kadın rahmine en uygun ortam ve şartların sağlanması için kalite standartlarının en yüksek seviyede olması ve devamlılık için düzenli kontrol yapılması.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Bu dört madde tüp bebek merkezlerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli faktördür. Anne-baba olmak isteyen çiftler seçmiş oldukları tüp bebek merkezi donanımlı ve deneyimli ekip ile çalışıyorsa denemelerin tamamı aynı tüp bebek merkezinde yürütülmelidir.

Eğer Tüp bebek tedavisi Ankara şehrinde yapılacak ise iyi bir araştırma yapılmalı ve tüp bebek merkezi özenle seçilmelidir. İşte tüp bebek tedavisi Ankara kentinde hizmet veren tüp bebek merkezleri;

1- Anatolıa Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Türkiye’ni ve Ankara’nın en yoğun tüp bebek tedavi merkezlerinden birisi olan  Anatolıa Tüp bebek merkezi 2005 yılından itibaren 30.000 aileye tüp bebek tedavisi uygulamış ve bu tedavilerden 15.000’den fazla ailenin bebek sahibi olmasını sağlamıştır. Tüp bebek tedavisi Ankara da en iyi hizmet veren kuruluşlardan olan Anatolıa bünyesinde çalışan İrem Yaralı Özbek andoroloji ve klinik embriyoloji alanında Amerika’da master yapmış Türkiye’deki nadir embriyologlardandır.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Uluslarası hizmet sertifikası ISO-9001/2015 sertifikası bulunan Anatolıa anne baba adaylarına en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Tüp bebek tedavilerinde başarı oranını en çok etkileyen faktörlerden birisi de laboratuvar kalitesidir. Alanında uzman ve deneyimli personeller ile ileri teknoloji cihazlar kullanılarak yapılan tüp bebek tedavisi ile Anatolıa Tüp Bebek Merkezi anne-baba adaylarına en üstün kalitede hizmeti vermektedir.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Anatolıa Tüp Bebek Merkezi; İngiltere’de faaliyet gösteren UK NEQAS International Qality Expertise (UK NEQAS Uluslararası kalite uzmanı) tarafından verilen programı başarı ile tamamlayarak tüp bebek tedavisinde uluslararası tüp bebek merkezi standartlarına uygun şekilde çalıştığını tescilleyen ülkemizdeki ilk tüp bebek merkezi olmuştur.

2-  Centrum Tüp Bebek Merkezi

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Tüp bebek tedavisi Ankara tüp bebek merkezleri arasında yer alan Centrum Tüp bebek merkezi 2002 yılından beri Ankara’da hizmet veren en deneyimli tüp merkezlerinden birisidir. Kuruluşundan bu yana 50.000’den fazla aile üzerinde tüp bebek tedavisi uygulayan Centrum Clinic IVF 30.000’in üzerinde aileye bebek sevincini yaşatmıştır.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Ankara’nın en deneyimli tüp bebek merkezi olan Centrum azorspermi hastaları için Yuvarlak Spermatid Enjeksiyonu tekneolojisini Türkiye ve Avrupa’da kullanan ilk tüp bebek merkezidir. Bu sistem sayesinde bugüne kadar 100 üzerinde gebelik ve 42 canlı doğum gerçekleştiren Centrum bu istatistikleri ile Avrupa ve Türkiye’nin bu alanda en iyisi konumunda.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Tüp bebek tedavisi Ankara da tecrübesi ile hizmet vermeye devam eden Centrum tüp bebek tedavilerinin tamamını, tüp bebek için gerekli genetik işlemleri, doğurganlığı artıran ek tedavileri, aşılama hizmetlerini ve androloji işlemlerini de başarılı ve kaliteli hizmetler vermeye devam etmektedir. Centrum tüp bebek merkezinde tüp bebek tedavi çeşitlerinin tamamı teknolojik tıbbi cihazlar ve uzman ekipler ile verilmektedir.

3-  NovaArt Tüp Bebek Merkezi

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

NovaArt Tüp Bebek Merkezi tüp bebek tedavisi Ankara da hizmet veren tüp bebek merkezlerinden biridir. NovaArt hayatını tüp bebek tedavisine adamış uzman personelleriye sizlerin hayalinize kavuşması için teknolojik cihazları ve teknikleri kullanarak kişiye özel tedavi yöntemleri ile sizleri anne baba yapmak için çalışmaktadır.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Tüp bebek tedavisinde tüp bebek merkezinin laboratuvar ve ekipman kalitesi çok önemlidir. Tüplerde, kimyasal ve endokrin sistemlerinde oluşabilecek en ufak eksiklikler tedavinin başarısız olmasına neden olabilir. NovaArt işte bu tür başarısızlıkların önüne geçmek için en iyi ekipmanları kullanarak sizlere en iyi hizmeti vermeyi ve sizlerle mutluluğunuzu paylaşmayı amaçlamaktadır.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

NovaArt Tüp Bebek Merkezinde verilen işlemler sadece tüp bebek tedavisi ile sınırlı değil işte diğer sağlık hizmetleri;

 • IVF (tüp bebek)
 • ICSI (mikroinjeksiyon)
 • İnseminasyon (aşılama)
 • Spermogram, sperm yıkama
 • Mikro TESE ile sperm arama
 • Ovulasyon indiksüyonu, Assisted Hatching ve Laparoskopi
 • Genetik danışma, ofis histeroskopi ve sperm dondurma işlemlerini ve çok daha fazla üreme tedavisini başarıyla veren NovaArt tüp bebek tedavisinde en başarılı merkezlerden birisidir.

4-  Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Prof. Dr. Mustafa Bahçeci tarafından 23 yıl önce kurulan Bahçeci Sağlık Grubu bünyesinde hizmet veren Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi bugüne kadar 100.000’e yakın aile için tüp bebek tedavi hizmeti vermiş ve bu tedavilerden 60.000’in üzerinde tedavi başarı ile tamamlanmış aileler bebek sahibi olmuşlardır.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Dünya genelinde 7 ülkede 1 merkezde hizmet veren Bahçeci Sağlık Grubunun Ankara şubesi olan Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi tüp bebek tedavisi Ankara da verdiği hizmetleri ile Amerikan Haber Dergisi Newsweek tarafından Dünyanın En iyi 3 Tüp Bebek Merkezi arasında gösterilmiştir. Ayrıca Dünya Sağlık Kongresinde (WHTC) Yılın Tüp Bebek Merkezi seçilmiştir. Bahçeci Tüp Bebek Merkezi ayrıca Oxford ve Paris Üniversiteleri ile bilimsel iş birliğine gitmiş ve kadında kısırlık nedenlerini araştırarak üreme bilimine katkıda bulunmaktadır.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Bahçeci Tüp Bebek Merkezi’nin tüp bebek tedavisi Ankara da yakaladığı başarının sırrı en ileri teknolojili gelişmiş embriyoloji laboratuvarına sahip olmasında saklı. Bu emrbriyoloji laboratuvarı sayesinde zor vakalar üzerinde Avrupa’daki standartlarında kat ve kat üzerinde bir başarı oranına sahiptir.

5- Özel Ankara Tüp Bebek Merkezi

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

1995 yılından bu yana üreme tedavisi hizmeti veren Özel Ankara Tüp Bebek Merkezi tüp bebek tedavisi Ankara kentinde hizmet veren en eski kuruluşlardan birisidir. Alanında uzman üroloji, kadın doğum, anestezi ve genetik, embriyolog uzmanları ile her zaman en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan Özel Ankara Tüp Bebek Merkezi anne baba adaylarına bebek sevinci yaşatmayı amaç edinmiştir.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Her geçen yıl güçlenen ve büyüyen kadrosu ve teknolojik altyapısı ile tüp bebek tedavisi ile birlikte gebelik takibi ile doğum, menopoz gibi kadın hastalıkları tedavisi gibi kadın hastalıklarının tedavisinde de hizmet veren bu merkez anne adaylarının ve diğer bütün kadın hastalarına hizmet veriyor. Türkiye’de ÜYTE eğitimi verebilen 6 tüp bebek merkezinden olan bu merkez bu özelliğiyle akademisyenler ve doktorlar ile bilimsel çalışmalar yapabilen merkezlerden birisidir.

Tüp Bebek Tedavisi Ankara Maliyeti ve Doğum Süreci

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Ülkemizde tüp bebek fiyatı kişilerin fizyolojik durumlarına, verilen tedavi çeşitlerine ve gebeliğin gerçekleştiği deneme adedine göre değişse de ortalama olarak 8-10 bin TL aralığındadır. Ancak bu fiyatlar her merkez için aynı değildir. Tüp bebek tedavisi Ankara da 9-12 bin TL arasında değişse de diğer şehirlerde merkezin teknolojik altyapısı ve imkanlarına bağlı olarak artabilir veya azalabilir. Ancak maliyetler konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü devlet tarafından istenen şartları sağlayan anne-baba adaylarının ilk 3 deneme masrafları SGK tarafından karşılanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Tüpler Bağlıyken Hamile Kalınırmı ? Tüpler Bağlıyken Adet Gecikmesi

Tüp bebek merkezleri ayrıca doğum sürecinde anne adayına yardımcı olmak ve doğumu planlamak için tüp bebek gebelik hesaplama yöntemi ile doğumun gerçekleşeceği dönemi hesaplayarak aileyi bu döneme uygun olarak hazırlamaktadır.

burcu-alem-tup-bebek-tedavisi-ankara

Anne ve baba olmak isteyen eşler normal yollarla gebelik gerçekleşmediğinde tüp bebek yöntemine başvuruyorlar. Tüp bebek merkezleri de anne-baba adaylarına bebek sevinci yaşatmak için her geçen gün yeni tedavilerle insanları mutlu etmek için çalışmaya devam ediyorlar. Tüp bebek tedavisi Ankara da hizmet veren tüp bebek merkezleri listemizin sonuna geldik. Sizlerde Ankara’da ki tüp bebek merkezlerinden hizmet almak istiyorsanız bu merkezlerden dilediğiniz seçebilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI