Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Dekorasyon
 4. »
 5. Balkon Mobilyası Seçerken Bilmeniz Gereken 7 Altın Bilgi!

Balkon Mobilyası Seçerken Bilmeniz Gereken 7 Altın Bilgi!

Misafir Yazar Misafir Yazar - - 9 dk okuma süresi
8 0
balkon-mobilyasi

Balkon mobilyası sıcak havaların kendini biraz olsun göstermesiyle balkonları güzelleştirme adına seçilmeye başlanmaktadır. Alıcılarının kişisel zevklerine uygun mobilyalar istenilen renk ve boyutta imal edilmektedir. İster balkon oturma grubu şeklinde, isterseniz bahçe hissi veren masa ve sandalye seçenekleri sunmaktadır. Gereken alanı belirlemek ve istediğiniz ölçüleri belirtmeniz yeterlidir.

Bahçe balkon gibi açık alanlara renk katacak konforlu, fonksiyonel, dayanıklı ve estetik balkon mobilyası her ailenin önem verdiği detaylardır. Uzun süre dış ortamla temas halinde olacaklarından dolayı kalite ilk planda tutulmalıdır. Mobilyaların kısa sürede deformasyona uğramaması için bu gereklidir.

Balkon Mobilyası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, Tercihler Nasıl Olmalıdır?

Havalar ısındığı, ilkbahar- yaz aylarına girildiği sıralar balkonlar şenlenmeye, günün büyük bölümü orada geçirilmeye başlanmaktadır. Sevilen dostlarla ılık rüzgar eşliğinde sohbetler en özlenen anlar olmaktadır. Kapalı ortamların sıkıcılığından kurtaran bahçe balkon, teras gibi yerler birbirinden güzel mobilyalarla yaşam alanı hâline gelmektedir.  Uzun süre konforlu vakitler için balkon mobilyası arayışları başlamaktadır.

Balkon mobilyası almak tıpkı evin diğer bölümlerine harcanan vakit kadar araştırma, özveri istemektedir. Ayrıca misafirlerinizi orada ağırlamak gibi bir düşünceniz varsa görüntü, kalite ve daha birçok unsura ekstra dikkat edilmelidir. Bütçeye uygun seçenekler sunan pek çok ürün bulunmaktadır. Kriterlerin hepsi birlikte düşünülerek karar verilmelidir. Mobilya seçiminde izlenmesi gerekenler adımlar şunlardır;

 • Balkonunuzun ölçüsünü alınız.
 • Balkonda kullanmaya en ihtiyaç duyduğunuz ürünleri kararlaştırınız.
 • Seçeceğiniz balkon mobilyası hangi malzemeden üretilmiş olmalı karar veriniz.
 • Bütçenize uygun fiyat araştırması yapınız.
 • Seçilecek ürünün kalitesini göz ardı etmeyiniz.
 • Isıya, soğuğa, güneşe dayanıklı mobilyaları tercih ediniz.
 • Sadece görüntü değil konfora da önem veriniz.

balkon-mobilyasi-2

Balkon Mobilyası Seçiminde Küçük Balkon Mobilyaları ile Alandan Tasarruf Edin

Balkonlar küçük görünse de evin en önemli alanlarından birisidir. Sabah akşam keyifli vakitler geçirilen, temiz havaya ve manzaraya doyulan ortamlardır. Ülke genelinde balkonlar genişlik açısından farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple alınacak balkon mobilyası seçenekleri balkonun sahip olduğu alana göre tercih edilmektedir.

Büyük alana sahip balkonlar istenildiği şekilde düzenlenmeye açıktır. Fakat küçük balkonlarda, balkon mobilyası seçmek sıkıntılı olabilmektedir.  Küçük balkon koltukları rahatlığıyla birlikte alandan tasarruf etmenizi de sağlayacaktır. Özellikle kalabalık aile üyelerinin küçük bir ortamda dahi rahat edebilmesi, birlikte vakit geçirebilmesi için bu tarz ürünler tercih edilebilir.

Küçük balkon mobilyası konfor açısından ürünlerin kendisi ile gönderilen minderlerle desteklenmektedir. Dışarıda maruz kaldığı is, duman, toz gibi dış etkenler sonucu temizliği de kolay olacaktır. Aldığınız mobilyanın kullanılan malzemesine uygun şekilde rahatlıkla temizleyebilir, isterseniz bahçe düzenlemesinde de kullanabilirsiniz.

Balkon Oturma Grubu ile Salondaki Konforu Yakalayın

Balkon ve bahçelerde uzun süre vakit geçirmeyi sevenlerin, aynı konforu dışarıda yaşamak isteyenlerin tercih ettiği mobilyalardır. Genellikle salon mobilya takımları havasına sahiptir. İki mobilya türünü birbirinden ayıran özellikler ağırlığı ve malzemeleridir. Balkon mobilyası hafiftir, böylelikle rahatlıkla bir yerden bir yere taşınabilmektedir.

Seçilen mobilyalar dış ortama uygun olmalıdır. Alüminyum iskelete sahip olması ürünün uzun süre dayanıklı kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca mobilyalar dış etkenlere dayanıklı olmalıdır. Bahsedilen özellikte mobilyalara örnek olarak Anthem oturma grubu, UV katkılı birinci kalite olifen malzemesi ile elde örülerek üretilmektedir. 1 adet üçlü, 2 adet tekli koltuk ve 1 adet sehpadan oluşmaktadır.

Balkonunuz büyükse ya da terasınız varsa köşe takımları seçenekleri de sizleri beklemektedir. Şık bir görüntü, kaliteli malzemeler eşliğinde Anthem köşe takımı değişim rüzgarları estirmek için teraslarınıza konuk oluyor. Ürünle birlikte su geçirmeyen, kolay temizlenebilen minderler büyük kolaylık sağlamaktadır. Güneş ışınlarına dayanıklı ürünlerdir.

bahce-mobilyasi-balkon-mobilyasi

Hangi Malzemelerden Üretilen Mobilyalar Tercih Edilmelidir?

Hava koşulları dış mekanda kullanılan ürünleri etkileyen en önemli faktördür. Maruz kaldığı her doğa olayı bir miktar daha aşınma ve yıpranmaya sebebiyet vermektedir. Durum böyle olunca balkon mobilyası özünde kullanılan malzemeler elbette ki merak edilmekte ve araştırılmaktadır.

1 – Ahşaptan Üretilmiş Mobilyalar

Divona Home Ahşap bahçe ve balkon mobilyası doğallık ve sıcaklık hissiyle bahçe balkon terasların vazgeçilmezleri arasındadır. Ahşap mobilya seçiminin de kuralları vardır. Öncelik hangi ağaç cinsine ait olduğuna bakılmalıdır. Dış etkenlere dayanıklı iroka ağacı ve teak ağacı uygun bir seçimdir. Ağaçlar üzerinde yapılan doğru kurutma ve doğru işlenme, uzun süre kullanım olanağı sunmaktadır.

2 – Alüminyum İçerikli Mobilyalar

Her türlü hava şartlarına üstün bir dayanıklılık sergileyen balkon mobilyası çeşididir. Okside olmaz, hafifliği ile rahat taşınabilmektedir. Kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir. Krom çelik ve alüminyum karışımı malzemeden üretilen masa ve sandalyeler daha sağlam yapıya sahiptir. Parlak görünümleri bahçe balkon ve teraslara şıklık katmaktadır.

3 – Hasır ve Rattan Balkon Mobilyaları

Balkon, bahçe ve teraslara doğal bir gürünüm sunan mobilyalar arasındadır. Rattan mobilyalar genellikle örgü şeklinde olup temizliği kolay bir malzemeden elde edilmektedir. Tropikal bölgelerde yetişen ağaçlardan üretilmektedir. Doğal rattan doğa koşullarına tam dayanıklılık sağlamazken, sentetik rattan bu durumun tam tersi özelliğe sahiptir.

4 – Plastik Malzemeli Mobilyalar

Fiyat açısından diğer balkon ve bahçe mobilyası kategorilerine göre uygun mobilyalardır. Plastik mobilya tercihlerinde kalite elden bırakılmamalıdır. Nedeni ise plastik ürünlerin daha çabuk yıpranıyor olmasıdır. Tercihini plastikten yana kullanacak olan kişiler, termoset plastikten yapılan mobilyaları tercih etmelidir.

Cam Balkon Mobilyaları ile Açık Balkon Mobilyası Arasındaki Fark Nedir?

Balkon ve bahçe mobilyası modelleri hem açık hem de kapalı balkonlarda kullanıma uygun mobilyalardır. Mobilyalar iki şekilde de kullanılabilmektedir. Cam balkonlar kapalı açık kullanıldığı takdirde aynı ısı, ışık ve kokuya maruz kalabilir. Kapalı kullanım tabi ki ürünün ömrünü uzatacak, sık temizlik gerektirmeyecektir.

Cam ile kapatılmış balkonlar genellikle evin bir odası gibi dekore edilmektedir. Bu nedenle iskeleti daha sağlam mobilya tercihleri olabilmektedir. Genel itibariyle detaylı bir fark görülmemektedir. Zevkinize uygun olan balkon mobilyası modelini kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.