«
  1. Anasayfa
  2. Alışveriş
  3. Banyo Kesesi Nedir, Nasıl Kullanılmalı?

Banyo Kesesi Nedir, Nasıl Kullanılmalı?

banyo-kesesi

Banyo kesesi halk arasında diğer adıyla hamam kesesi olarak da bilinir. Banyo kesesi yapım ve üretim aşamalarında da sıklıkla ipek kullanılır. İnsanlar arasında en iyi banyo kesesi hangisi şeklinde çeşitli tartışmalar ve konuşmalar da vardır. En iyi banyo kesesi dendiğinde akla aslında içinde ipek barındıran banyo kesesi gelir. Bunun nedeni ise ipeğin cilt ile olan mükemmel uyumudur. İpek kozalarından elde edilen ipliklerin çeşitli işlemlerden geçmesi sonrasında banyo kesesi ya da diğer adıyla hamam kesesi elde edilebilir hale gelir.

Geçmişte özel günlerde kullanılan ipek günümüzde zamansız bir ürün haline gelmiştir. Bu haliyle kişisel bakım alanında da en çok tercih edilen ürünlerin içinde ipek kullanılmıştır. Kişisel bakım ve cilt sağlığı denildiğinde insanlar genellikle banyo kesesine yönelmeyi tercih ederler. Bunun nedenlerinden biri de banyo kesesinin kullanımının çok yaygın olması ve geçmişe dayanmasıdır. Eski hamamlarda hamam kesesi olarak kullanılan bu kese günümüzde klasik banyo kesesi ismiyle daha sık anılmaktadır.

Ancak aralarında hiçbir fark yoktur ve yıllarca aynı amaç uğruna kullanılmıştır. Banyo kesesinin yıllarca varlığını sürdürmesinin nedenleri vardır. Bu nedenlerden biri banyo kesesinin cilt sağlığı, temizliği ve bakımıyla ilgili olarak verdiği olumlu sonuçlardır. Tüm bu nedenlere dayanarak denilebilir ki kese almayı düşünen her bir kişi öncelikli olarak banyo kesesini, diğer adıyla da hamam kesesini tercih etmelidir. Silk Inn ise tam bu noktada devreye girer ve tamamen doğal hammaddeler ile üretilen banyo kesesini kullanıcıya sunar.

Bu ürünün birçok farklı kullanım alanı olduğundan banyo sırt kesesi ya da banyo yüz kesesi olarak da kullanılabilir. Banyo kesesinin en önemli özelliklerinden biri de cinsiyet fark etmeden kullanılabilmesidir. Birçok kişisel bakım uygulamalarında ve hamam, spa, sauna, banyo gibi yerlerde kullanımı oldukça yaygındır ve en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Banyo kesesi nerede satılır sorusuna cevap arayan kişiler içinde piyasada pek çok farklı yerde bulunduğu söylenebilir. Önemli olan nokta kişinin ihtiyacı olan noktalara sahip bir kese bulmaktır. Fiyat araştırılması yapılarak en uygun fiyata en yüksek kalitede olan ürün satın alınmalıdır.

Banyo Kesesi Nasıl Kullanılmalı?

Banyo kesesinin nasıl kullanılması gerektiği hakkında insanların hepsi farklı görüşler sunarlar. Temel olarak bilineni ve herkesin neredeyse aynı fikirde olduğu nokta ise uygulama esnasında sert davranılmamasıdır. Kese cilt üzerini pürüzsüzleştirmeyi amaçladığından göz ile pek görülmese de pütürlü bir yapıya sahiptir. Cilt üzerine uygularken gereğinden fazla baskı uygulandığında ciltte yanma ve tahriş meydana gelme olasılığı yükselir. Sert olmayacak şekilde daha normal ve daha yumuşak hareketlerle uygulanmalıdır ki cilt herhangi bir hasarla karşılaşmasın.

Uygulama öncesinde de cilt mutlaka nemlendirilmiş olmalıdır ki bu nemlendirme işlemi de su ile sağlanmalıdır. Sıcak su kullanarak nemlendirilen vücut üzerine uygulanması kuru uygulamadan daha sağlıklıdır. Bunun nedeni ise kuru cilde uygulamanın genellikle ciltte tahribata neden olmasıdır. Banyo keselerinin uygulanmasında aslında en önemli denilebilecek nokta da aslında kullanılan ürünün elde edildiği malzemedir. Kabaktan başlayarak pek çok farklı maddelerden elde edilebilen kese çeşitleri arasında uygulanması en çok tavsiye edileni ipek kese modelleridir.

banyo-kesesi
Banyo Kesesi

Piyasada var olan keseler arasında cilde hiç zararı olmayan ve aksine olumlu sonuçları olan tek kese saf ipek kesedir. İpek kese tamamen ipek kullanılarak elde edildiğinden cilt ile teması halinde kan dolaşımını hızlandırıp hücrelerin çoğalmasına destek olur. Tüm vücutta hem hücre çoğalmak hem de daha canlı bir cilde kavuşmak için de vücut temizliğinde ipek vücut kesesi kullanılabilir. Tüm vücuda uygulandığında ortaya çıkan cilt daha parlak ve daha kusursuz olur.

Bunlara ek olarak saf ipek kese ile peeling yapmak ciltteki ölü hücrelerin yok olmasını da sağlar. İpek kese düzenli kullanım sağlandığında ciltteki renk eşitsizliğini de ortadan kaldırır ve cildin doğal rengine kavuşmasına yardımcı olur. Ciltte, özellikle de yüz bölgesinde oluşan lekeler için de yine ipek kese yüz için de kullanılabilir. Kabak ya da diğer malzemelerden elde edilen keseler genellikle yüz bölgesinde tahribata neden olurken ipek kese tam tersine fayda sağlar.

Banyo Kesesi Modelleri ve Fiyatları

Banyo kesesi modelleri birbirinden farklı pek çok şekilde üretilmektedir. Üretilen keseleri birbirinden ayıran şeyler yapıları, elde edildiği malzemeler, boyutları, kalınlıkları ve en önemlisi kaliteleridir. Bu maddeler haricinde renk ve model olarak da farklı çeşitlilikte kese bulunmaktadır. Keselerin elde edildiği malzemeler kesenin cilt ile doğrudan temas etmesi nedeniyle en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

banyo-kesesi

Piyasada bulunan ürünlerin çeşitliliği ve fiyatları da kesenin elde edildiği malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. Ürünlerin yapıları da bu noktada önemli bir rol oynar. Kalın banyo kesesi, ince banyo kesesi gibi birbirlerinden farklı olarak elde edilen keselerin fiyatları da birbirlerinden farklıdır. Kişisel tercihlere ve zevklere bağlı olarak üretilen farklı renklerde ve modellerde olan keseler de yine fiyat değişikliğinde rol oynar. Kısacası banyo kesesi fiyatları ve modelleri birbirleriyle bağlantılıdır. Kullanacağınız banyo kesesi modelleri ne kadar kaliteli malzemelerden elde edilmiş ise fiyatı da bu oranda yükseliş gösterir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *